Skocz do zawartości

Dziura w baku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak załatać dziurę w baku? Ma ona okolo 3 - 4 mm średnicy, jest na samym dnie, od wewnętrznej strony. Przyczyną dziury jest rdza, której nie potrafie się pozbyc z baku (jak by ktoś miał rade w tym kierunku, też byłabym wdzięczna) Bak ma juz 22 lata wiec nie wiem czy jest sens cos kombinować czy lepiej poszukać nowego?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Zeby sie pozbyc rdzy radze dac do piaskowania (piasek pod cisnieniem oczysci do golej blachy) a co do spawania - zadzwon do Rider'a - oni wiedza gdzie jest gosc ktory spawa zbiorniki, bo korzystali kiedys z takich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby odrdzewić bak od środka wlałem do niego Fosolu (dostaniesz w każdym sklepie chemicznym). Preparat ten bez większego wysiłku (typu trzęsienie zbiornkiem ze śrubkami w środku, które z resztą trudno jest później wysypać) usunął rdzę.

Dziurki w baku w moim wypadku zostały zalutowane cyną na pomocą dużej kolby lutowniczej po uprzednim dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni lutowanej.

Poszukaj w archiwum tematow na ten temat bo było ich dużo.

Pozdrawiam

 

Nie używajcie farby corrina. To gówno rozpuszcza paliwo i spalając się z paliwkiem ładnie zakleja gaźniki zawory i bóg wie co jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub idziesz na stacje benzynowa kradniesz mydlo (tylko nie to w plynie) i zatykasz tez sprawdzone:) ale powiem ze guma to bym sie bal , pamietam jak spodnie ufajdalem na dupie jakas mioetowka to czysciejm je wlasnie benzyna ... i schodzilo ladnie.

mydlo to 100% pewniak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz dostep do archiwalnych numerów czasopisma "AUTOMOBILISTA' to tam na ten temat jest cały artykół, od czyszczenia po zabezpieczenie antykorozyjne. no chyba ze zapodasz maila to wysle ci bo mam skana.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wrzucił naspeedowanego chomika po sterydach, zeżre wszystko... :lol:

 

Łataliśmy kiedyś z kumplem bak od dużego fiata małym palnikiem na gaz do zapalniczek i kawałkiem cyny do lutowania rynien. Dziury były doś duże wiec ubytki wypełnialiśmy pocynowaną blachą miedzianą. Jeszcze jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady :D

 

Amazonka nic nie odpuisuje' date=' pewnie siedzi ze szczotka druciana i zdziera rdze od wewnątrz :clap: 8)

 

A co myślicie o takim płynie: CILLIT - Kamień i Rdza :?: :twisted:[/quote']

 

Może nie ze szczotką i nie zdzierałam rdzy :D ale niedawno skończyłam czyścić bak i miałam dać zanjomemu do spawania, ale znalazło się jeszcze kilka małych dziur:( zobaczymy co powie czy się da zrobić czy nie. Jak nie to myśle, zeby oczyścić dobrze powierzchnie, zacynować a pożniej ewentualnie nałożyć na to poxipol, powinno trzymać.

A najlepiej jak by mi się udało znaleść nowy bak..

 

jesli masz dostep do archiwalnych numerów czasopisma "AUTOMOBILISTA' to tam na ten temat jest cały artykół' date=' od czyszczenia po zabezpieczenie antykorozyjne. no chyba ze zapodasz maila to wysle ci bo mam skana.[/quote']

Jak możesz to wyślij mi skany na [email protected] Z góry dzięki!

 

lub idziesz na stacje benzynowa kradniesz mydlo (tylko nie to w plynie) i zatykasz tez sprawdzone:) ale powiem ze guma to bym sie bal ' date=' pamietam jak spodnie ufajdalem na dupie jakas mioetowka to czysciejm je wlasnie benzyna ... i schodzilo ladnie.

mydlo to 100% pewniak:)[/quote']

 

Kiedyś mydłem zatkaliśmy niewilką dziurę w baku :D I nawet trzymało na tyle, żeby jechać dalej, ale guma do żucia nie dało rady.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...