Skocz do zawartości

dotarcie silnika


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Pisze ten temat w imieniu mojego kumpla:

On ma pytanie ile km trzeba przejechac zeby dobrze dotrzec silnik w skuterze Kymco ?

8)

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos około tej predkości. Powiedz mu zeby na tym skuterku nie szalal , jezdzil w miare spokojnie, na troche dluzszych odcinkach niech trzyma srednie obroty silnika. Po datrciu będzie mu swietnie i dlugo jezdzil.

 

Nie sluchaj tego goscia bron boze !

 

Obroty nie moga byc stale, na poczatku delikatnie, potem niech nie jezdzi jednostajnie (chodzi mi o obroty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj stromych podjazdow, naglego otwierania przepustnicy do maksimum, najlpeiej latac samemu i absolutnie nie jezdzij utrzymujac stale obroty (jak napisal Icea). W 2 suwie to niedopuszczalne. Heheh jeden kumpel u mnie ma WSK125. Chlopak wpakowal w remont 900zl i zeby "dobrze" dotrzec postanowil uzywac tylko 3 biegu i nie przekraczac 40km/h buhahahaha. Final byl taki ze praktycznie silnik szlag trafil :D. Przeciez ten silnik przy ruszaniu musial byc tak obciazony przy ruszaniu z ostatniego biegu ze to sie w pale nie miesci :D. W skuterze takiego problemu nie ma- w koncu przelozenia zmieniaja sie same, ale w manualach nie nalezy tez dusic motocykla na niskich obrotach. Trzeba znalesc zloty srodek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja docieralem swoją Aprilke okolo 500-700km,jezdzilem max 60kmh a na poczatku docierania kolo 40,zero szybkich startów,żadnego przegrzewania...poprostu spokojna jazda,i tak jak Icea powiedzial,nie utrzymywać ciagle tych samych obrotów.Aha,ja jeszcze dolewalem oleju do samego baku+olej w dozowniku=lepsze smarowanko :D

 

PS.Jednak ja nie moglem wytrzymać 700km ciągle wolno startując i jeździć 60 kmh...po 500 kilosach już od czasu do czasu sie szybciej przejechalem-ALEEE bez przesadyzmu :D

 

I niech kolega unika jazdy na zimnym silniku :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Jednak ja nie moglem wytrzymać 700km ciągle wolno startując i jeździć 60 kmh...po 500 kilosach już od czasu do czasu sie szybciej przejechalem-ALEEE bez przesadyzmu

 

I to jest wlasnie istota docierania. Silnik musza rozdziewiczyc :twisted: nawet najwyzsze obroty - ale jak dla wiekszosci wiadomo, co za 'dlugo' to nie zdrowo :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt niema cierpliwości przy docieraniu. JA też u siebie zrobiłem kilkaset kilosów, to mi się coraz częściej zdarzało wykorzystywać możliowości silniczka ... Ale z tego co mi wiadomo, to najgorszą rzeczą było by jego przegrzanie. A tak lekko zbaczając z tematu, to znajomy wymieniał pierścienie w motorynce. A jak wiadomo w motorynkach niema licznika kilometrów i niewiadomo ile sie zrobło tych kilosów. To dopiero wyzwanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... docieranie mozna podzielić na etapy przesto stanie się mniej uciążliwe:

1 etap około 500km-zwiększona ilosć oeju i prędkosć nieprzekraczajaca 60km/h nie możemy trzymać stałych obrotów dłuzższy czas zeby nasz silnik się nie przegrzał:D

2etap po 500km do 1000km- zmnieszamy stopniowo dawke oleju i możemy przyśpieszac ale uważajmy, przyśpieszmy do około 70km/h

jesli wykonywalismy jakies prace w skrzyni biegów należało by wymienic olej

(spłuczemy wten sposub np. stalowy proszek powstały w wyniku docierania się kół zębatych)

1500km- to już końcówka jeździmy normalnie tylko nie szarżujemy radził bym nie przesadzać też z utrzymywaniem obrotów:)

 

 

teraz małe uwagi:

dobrze wykonany proces dotarcia to połowa sukcesu!! Proces dotarcia i same etapy sa różna dla elementów które wymieniliśmy na nowe, nie m ujednoliconej formy europejskiej ja tu podałem taie które powinno byćpo szlifie cylidra i regeneracji wału, jeśli ruszaliśmy coś w skrzyni obowiązkowo musimy wymienić olej!! mozna zastosowac np. cieplejszą świece na ten czas, przydało by się utryzmywac silnik w czystosci nie wyprawiac na ksieżyc naszym motocyklem:P itd.

 

Wyobrascie sobie ze np. docierająć WSK trzeba zrobić 2500km !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...