Skocz do zawartości

Elektryka Yamaha XJR1300 RP02


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem następujący. Jak wiadomo nie jestem elektrykiem, proszę o wskazówki, mam nadzieję, ze coś zrozumiecie z opisu.

 

Wiadomom że powinien gasnąć jeżeli:

1. Przy próbie włączenia biegu, czy podczas wyciąganięta jest nóżka.

2. Przy wyciąnięciu nóżki jak jest zapięty bieg.

 

Tak też to działa, ale dochodzi trzecia możliwość :

3. Motocykl na luzie i wyciągniętej bocznej nóżce gaśnie.

Przy wciśniętym sprzęgle działa, ale jak się puści to lipa.

 

Okazało się, że każdy z czujników czy wyłączników działa poprawnie (nóżka, sprzęgło, kontrolka luzu, wyłącznik główny). Kazdy z osobna działa, jest przejście, wszystko schodzi się do przekaźnika, który między innymi odpowiada za działanie rorusznika (czyli to by nie kręcił przy niektórych sytuacjach). Dalej wiązka idzie na jedną z wtyczek w module zapłonowym, z tym że o ile pamiętam, nie są już to dwa kable (oddzelnie podstawka i sprzęgło), tylko jeden przewód.

 

Jakieś sugestie? Gdzie jest porąbane? Dodam że w motocyklu był alarm i został on zdemontowany przez "kogoś". Podobno od tej pory są problemy - moze być to cenn wskazówka. Jak ktoś ma schemat do XJR, to będę wdzięczny, bo mam np. do XJ600, ale nie do końc się zgadza.

 

Pozdro, Pawel

 

PS. Pewnie elektryk Piotrek który sprawdzał motocykl tu zerknie, więc piszcie. Ja będę w poniedziałek (urlopik krtóki :-) :-)) mam nadziję, że przeczytam coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem następujący. Jak wiadomo nie jestem elektrykiem, proszę o wskazówki, mam nadzieję, ze coś zrozumiecie z opisu.

 

Jakieś sugestie? Gdzie jest porąbane? Dodam że w motocyklu był alarm i został on zdemontowany przez "kogoś". Podobno od tej pory są problemy - moze być to cenn wskazówka. Jak ktoś ma schemat do XJR, to będę wdzięczny, bo mam np. do  XJ600, ale nie do końc się zgadza.

 

Pozdro, Pawel

.

 

Dokładnie mówiąc alarm Patrol Line został odcięty prowizorycznie przez Adamussa ( Adam wielkie dzięki za pomoc ) w Turcji z powodu spieprzenia się ... Wymontowny został w serwisie Yamahy na Chłopickiego w W-wie, teoretycznie przez tych samych speców co go zakładali.

 

Teraz przyjęłem zasadę że pierw pozwolę sobie jaja obciąć niż założyć jakiś p**** alarm ;)

 

Zbycho

XJR1300 ( u Pawła )

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Motocykl na luzie i wyciągniętej bocznej nóżce gaśnie

jest prosta opcja tej usterki:

kontrolka luzu sie swieci, prawda? wiec urwany/przeciety jest kabel doprowadzajacy sygnal do modulu, bo ten do kontrolki jest caly...

w sumie by pasilo: moto mozesz odpalic itd, na luzie, bo luz jest, ale jak wrzucasz boczna stopke, a modul luzu nie widzi, to odcina zaplon...

to tylko teoria, ale latwo ja wyeliminowac sprawdzajac przejscie probnikiem, pomiedzy wylacznikiem i odpowiednim pinem w kostce do modulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie widzi, że jest luz, "myśli" cały czas że ma bieg. Tylko zastanawia mnie to, dlaczego jak nóżka jest rozłożna przy wciśniętym sprzegle, silnik chodzi, to po zapięciu biegu gaśnie???? Czyli jest prawidłowy odczyt z dźwigni zmiany biegów. To włąsnie nam się nie zgadzało, gdyby poprostu nie dochodził sygnał z dźwigni zmiany biegów, to i w tym przypadku nie było by zmiany.

Mam nadzieję, że nie pokręciłem, sprawdzimy to jeszcze raz.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...