Skocz do zawartości

Zabezpieczenie baku przed porysowaniem kolanami


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem osatnio zdjęcie transalpa z osłoniętym bakiem taką skórą jak na zdjęciu. Czy idzie coś takiego kupić i za ile? Jak wy sobie radzicie z zabezpieczaniem baku przed podrapaniem kolanami? Nie używam motocykla tylko do off-roadu więc nie chcę go wizualnie zniszczyć :cry:

 

taside.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl to pojazd uzytkowy trzeba o niego dbac, ale nie popadac w skrajnosci.Kiedys tez przejmowalem sie byle duperela ,ale mi przeszlo.Wiec najwyzszy czas zadac sobie pytanie, ja dla motocykla,czy motocykl dla mnie ?

A co do skory na bak, to z pewnoscia mozna takowa dostac na ebay.de

 

pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry to fajna sprawa, tylko moim zdaniem trzeba częściej konserwować lakier na zbiorniku.

Zbierający się kurz i wilgoć pod skórą może spowodować zmatowienie lub odbarwienie lakieru i przyszły nabywca może mieć obawy że moto było malowane.

A więc regularne czyszczenie i konserwacja pastami jest wskazana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostym i skutecznym zabezpieczeniem fragmentu zbiornika przez porysowaniem kolanami jest oklejenie go bezbarwną folią samoprzylepną. Widziałem nawet u germanów w sklepach motocyklowych folie dedykowane pod konkretne moto już ładnie przycięte i gotowe do naklejenia.

Folia jest dość gruba i zabezpiecza lakier nie szpecąc moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostym i skutecznym zabezpieczeniem fragmentu zbiornika przez porysowaniem kolanami jest oklejenie go bezbarwną folią samoprzylepną. Widziałem nawet u germanów w sklepach motocyklowych folie dedykowane pod konkretne moto już ładnie przycięte i gotowe do naklejenia.

Folia jest dość gruba i zabezpiecza lakier nie szpecąc moto.

 

To jest myśl! Spróbuję coś takiego założyć, tylko nie wiem jak z tym przylepianiem :roll: Może lepiej taka folia, która ściśle przylega (nałoadowana elektrostatycznie czy cuś), pomyślę nad tym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam nawet wgniecienie w baku wiec to juz nie dla mnie :(

poza tym rysami to ja sie raczej nie przejmuje bo przy glebie to chyba norma?

 

poza tym takie pokrowce to mozna chyba w zakladzie tapicerskim sobie zrobic ? sciagasz bak dajesz do TAPICERA i szyje ci ladny ze skory czy czego tam chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...