Skocz do zawartości

Czyszczenie baku...


Plocho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Mam Jawke Mustang bo lekkim tuningu na 60ccm ;) :) wszystko chodzi pieknie tylko mam taki problem :? :

Mam straszny syf w baku i podczas jazd :) caly ten syfilis idzie do gaznika... i dalej wiecie co sie dzieje ;) I rodzi sie tu pytanie:

Co mozna zrobic zeby sie tej rdzy pozbyc z baku :?: :?:

Jakie wy macie sposoby na czyszczenie zbiornika :?:

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to nie mam pomysłu, ale na zime staram się zalewać bak benzyną przynajmniej w połowie bo i tak są opary z niej i na ścianach się osiada co zawsze troche chroni przed rdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie latwiej na poczatku poszukac czy takiego tematu juz nie bylo ? Mi to zajelo 2 minuty....

 

np. http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...zyszczenie+baku

 

 

Pzdr :/

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wrzucaj tych nakretek do baku zalanego paliwem, bo bezsensownie stracisz pare litrow. Lepiej przeplukac go woda i piaskiem. Wiem ze pomyslisz "wariat" - zeby piasek do baku...:/, ale to naprawde pomaga. Mozesz tez (jak masz doswiadczenie DUZE) podpalic bak (nalac odrobine paliwa i podpalic to). Gwarantuje ze to pomaga, ale jak nalejesz za duzo to po prostu rozsadzisz bak. Dodatkowo zainstaluj sobie filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak mimo tego co myslisz piasek z woda jest lepszy. Piasek na bardzo drobne ziarenka i najlepiej (najdokladniej) wyskrobuja rdze i mul. Wiadomo ze p takim zabiegu trzeba zbiornik dobrze przeplukac woda (nawet 4 razy)

 

Chyba ci sie cos pochrzanilo z piaskowaniem 8O :mrgreen: . W domowym zaciusze tego nie zrobisz.

 

... i zaraz - jak to szkoda benzyny?! Na plukanie baku?! To moze lepiej w ogole jezdzic na oleju kochennym i lac do baku najtanszy rozpuszczalnik' date=' skoro tak bardzo chcesz oszczedzac :? .

 

Te wasze niektore [u']rowerowe patenty[/u] mnie rozbrajaja ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci sie cos pochrzanilo z piaskowaniem 8O :mrgreen: . W domowym zaciusze tego nie zrobisz.

 

... i zaraz - jak to szkoda benzyny?! Na plukanie baku?! To moze lepiej w ogole jezdzic na oleju kochennym i lac do baku najtanszy rozpuszczalnik' date=' skoro tak bardzo chcesz oszczedzac :? .

 

Te wasze niektore [u']rowerowe patenty[/u] mnie rozbrajaja :P .

Chyba jak zalejesz caly bak bezyna, wrzucisz do niego nakretki i zaczniesz nimi czyscic to pozniej musisz to paliwo spuscic ze zbiornika, wiesz ile w nim bedzie syfu??. Na tym paliwie juz bym nie radzil jezdzic chyba ze to jakos odcedzisz, ale to juz nie bedzie to. Co do czyszczenia zbiornika. Czyscilem piaskeim z woda juz zbiorniki i wszystko OK. Tylko to musi byc "gruby" piasek, a nie taki jak jest np. na plazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci sie cos pochrzanilo z piaskowaniem 8O :mrgreen: . W domowym zaciusze tego nie zrobisz.

 

... i zaraz - jak to szkoda benzyny?! Na plukanie baku?! To moze lepiej w ogole jezdzic na oleju kochennym i lac do baku najtanszy rozpuszczalnik' date=' skoro tak bardzo chcesz oszczedzac :? .

 

Te wasze niektore [u']rowerowe patenty[/u] mnie rozbrajaja :P .

Chyba jak zalejesz caly bak bezyna, wrzucisz do niego nakretki i zaczniesz nimi czyscic to pozniej musisz to paliwo spuscic ze zbiornika, wiesz ile w nim bedzie syfu??. Na tym paliwie juz bym nie radzil jezdzic chyba ze to jakos odcedzisz, ale to juz nie bedzie to. Co do czyszczenia zbiornika. Czyscilem piaskeim z woda juz zbiorniki i wszystko OK. Tylko to musi byc "gruby" piasek, a nie taki jak jest np. na plazy

 

ale LOL :lol: :lol: :lol: .

 

 

Jeszcze nie mialem okazji jezdzic na benzynie chrzczonej rdza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Benzyna idzie prosto prosto do studzienki, a bak pozostaje czysciutki.

"Czytanie ze zrozumieniem" :mrgreen:

 

Apeluje do rozwaznych - nie bawcie sie piaskiem :mrgreen:

 

 

 

 

Pozdrawia rozwazny :P !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...