Skocz do zawartości

CB 1300 - Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie więc co odradzacie czy nie? A jeśli tak to byście zaproponowali?

Muszę mieć coś co zap... i nadaje się na wyjazd po Europie we dwoje.

Się chłopie dobrze zastanów o co ci chodzi. Bo marudzisz jak panna w ciąży. Chcesz silnego nakeda - wybór niewielki, CB1300, FZ1N, X-11 i XJR1300.

Chcesz moto z silnikiem i małą owiewką, to duży bandit, fazer, od biedy CB1000f.

A potem to masz już tylko plastikowe ścigi, chromowane kredensy, albo okufrowane turystyki. Więc się zastanów co ma być, a potem pytaj.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Mam pytanie, jak sądzicie, czy przy wzroście 170cm i wadze 68kg dam radę ogarną ten motocykl. Dodam tylko, że na motocyklach jeżdżę od 12 lat, a ostatnie 4 lata to: R1(2004), FZ1 Fazer(2006).

Motocykl głównie do wieczornych wypadów i czasem jakaś mała traska(ok. 200km) i czasem załatwianie spraw na mieście(Warszawa), więc przeciskanie się w korkach :)

Dokładnie ten motocykl:

 

http://otomoto.pl/honda-cb-1300-2005-abs-gwarancja-M2539436.html

 

Dziękuję za pomoc.

Koczis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, jednakże nie sięgniesz całymi stopami do ziemi, będziesz zmuszony dotykać ziemi palcami od stóp. Ja też mam 68kg jednakże przy 181cm nie mam żadnego problemu z manewrowaniem i jazdą, a motocyklami jeżdżę dopiero piąty sezon. Poprzedni właściciel mojej Cebuli - mój brat ma 59kg i 174cm wzrostu i także nie miał problemów z dosiadaniem motocykla, tylko że on jeździ już ponad dwadzieścia lat na jednośladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Mam pytanie, jak sądzicie, czy przy wzroście 170cm i wadze 68kg dam radę ogarną ten motocykl. Dodam tylko, że na motocyklach jeżdżę od 12 lat, a ostatnie 4 lata to: R1(2004), FZ1 Fazer(2006).

Motocykl głównie do wieczornych wypadów i czasem jakaś mała traska(ok. 200km) i czasem załatwianie spraw na mieście(Warszawa), więc przeciskanie się w korkach :)

Dokładnie ten motocykl:

 

http://otomoto.pl/honda-cb-1300-2005-abs-gwarancja-M2539436.html

 

Dziękuję za pomoc.

Koczis

 

Weż pod uwagę ,że moto waży ponad 260kg, więc zaraz po kupnie zamontuj gmole ,bądż crash pady :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej wszystkim.

Jestem nowy na forum. Cebula od roku moja. Rocznik 2009. Zrobione 15 tysi. Paliwo od 5,8 do 11 :) Oryginalna guma padła po 7 tysiącach, obecnie jeżdże na drugiej (też Dunlop) i jeszcze ze trzy jej zostało :) Napęd - rewelacja. Poprzednio miałem GSR-a i wytrzymał 12 tysi. Moto świetne i wygodne. Choć trochę słabe (po B-kingu wszystko jest słabe:))

pozdrawiam wszytskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się z Tobą zgodzić że 'Moto świetne i wygodne. Choć trochę słabe (po B-kingu wszystko jest słabe:))'. Jeździłem również B-Kingiem i na pewno bym się nie zamienił. Jakość Hondy według mnie bije Suzuki na głowę. Eksploatacja jak również dostęp do podzespołów podczas obsługi jest wzorowa w CB1300 a to dla mnie ma niebagatelne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz udało mi się wyliczyć spalanie przy jeździe na maksa. Moja CB to naked z mini szybką (nie telewizorem). Zalałem pod korek, pojechałem ekspresówką do Wyszkowa i z powrotem. Dokładnie 100 kilometrów. I zalałem znowu pod korek. Na trasie schodziłem do 200 tylko na łukach. Na prostych ile fabryka dała. Spalił 9,45. Spodziewałem się jakiś 12-tu:)

Edytowane przez stug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek był wyłączony z ruchu ? Czy może chciałeś się targnąć na życie? :biggrin:

 

Ruch był normalny, jak to w piątek. Puściutko. Cała "Farszafka" wyjechała już we środę na Boże Ciało do domu:)

Przeczytałem gdzieś, że po dłuższej jeździe na maksa cebula zmienia kształty w elipsę. Co by mniejszy opór powietrza był ;)

No i ... nie zmienia się, buu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jako że mój wybór padł na dużego nakeda i konkretnie na Hondę CB 1300, to mam pytanie. Czy warto kupować model z 2003 roku, obecnie na taki rocznik mnie stać a nie chcę czekać do przyszłego roku. Mam już nawet upatrzony konkretny motocykl. Z tego co czytałem to trwała i niezawodna konstrukcja. Wytrzyma ponad 50tyś km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest Twój pierwszy motocykl?

 

Co do pytania, to jesli uzytkowany jak należy to, 50tys.km.to zaden przebieg na CB 1300.

 

To jest mój drugi motocykl, ale miałem długą przerwę (10 lat) więc można przyjąć że pierwszy. Kiedyś uważałem, że nie jestem dość rozsądny ani gotowy na motocykl. Teraz założyłem, że już jestem gotów. Domyślam się, że powinienem zacząć delikatniej, np. honda cbf 600. Jeszcze na 100% się nie zdecydowałem, po prostu CB 1300 to tak jakby mój Moby Dick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...