Skocz do zawartości

Amortyzator skrętu - jaki olej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Czołem

Mam plan wymienic olej w amorku skrętu bo czuję, że stracil swoje własności, ma chyba także lekką nieszczelność więc przy okazji wymienię uszczelki. Generalnie amorek usztywniony na maksa nie trzyma tak jak trzeba.

Oto więc pytanko - jaki olej trzeba zapakować do amorka i w jakiej ilości?

Czy olej to odpowiednik oleju do teleskopów? jeżeli tak to jaką gęstość wybrać? Czy wewnątrz amorka (o ile w ogóle go rozbiorę) znajduje sie zwykle jakaś linia oznaczajaca poziom oleju?

Fajne pytania, co? :)

Dzięki jak zawsze za pomoc :!:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Kumpela ma w R1 (mojej kiedys) amortyzator HyperPro i sie rozciekl.I mam pytanie:czy da sie wymienic uszczelniacze i czy idzie je kupic?

Wyslalem maila z zapytaniem do Grandysa (tam zostal zakupiony) ale do dzis nie otrzymalem odpowiedzi.Widac chyba maja to w d**ie,zalezy im tylko zeby sprzedac nowa rzecz a potem czlowieku sam sie martw :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel z kim Ty chcesz korespondować ?

Z Grandysem ?

Zkroił Cię na kasę to teraz możesz się bujać :lol:

Podaj ten amorek Juniorowi to pomyślimy .

Rozejrzę się za oliwą do amorków to napiszę.

Pozdrowienia

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja za szybko nazdepłem mysze.

Dominik napisz proszę kto go wyprodukował, czyli jaka marka bo nie wszystkie można rozbierać.

Niektóre są dobijane azotem i wymiana samego oleju nie pomaga.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel z kim Ty chcesz korespondować ?

Z Grandysem ?

Zkroił Cię na kasę to teraz możesz się bujać :lol:

Podaj ten amorek Juniorowi to pomyślimy .

Rozejrzę się za oliwą do amorków to napiszę.

Pozdrowienia

Akurat mnie nie skroil tylko poprzedniego wlasciciela tej R1 :)

A swoja droga niby taka dobra firma jak Hyperpro a amor kosztujacy z mocowaniami 2tys.zl rozcieka sie po 12tys.km.... :roll:

 

Gadalem juz z Grzeskiem o tym ale jedyne co poradzil to skontaktowac sie z Grandysem,czyli kolko sie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz (Dominiku) publicznie podać markę, która zaczęłą ciec?

mi np. po roku użytkowania (ok 16k km) pękł amor Arrowa - na szczęście na gwarancji dostałem nowy.

ale teraz już wiem, że następnym razem kupię Ohlinsa, a nie jakieś włoskie bardziewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ee no rzeczywiście zapomniałem o marce.

WP (dawniej White Power), raczej spradzona marka (produkuje całe zawieszenia fabryczne dla KTM).

Ale amorek był już kupiony jako używka, trudno mu się dziwić.

To co, da się go rozebrać?

Aha - Ohlins robi specjalny olej do amorków skrętu, niestety w chwili obecnen nie mam do niego dostępu. Dlatego szukam zamienników.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sprawdziłem u speca całość - najlepszy w Poznaniu mechanik od amortyzatorów, mgr Marek Kantorski. Amorek mój nabrał nieco powietrza, ale nie ma luzów. Nie ma potrzeby rozbierania by odpowietrzyć. Trzeba go jedynie kontrolować, i gdyby zrobił się niepokojący luz należy odpowietrzyć i zalać nowym olejem.

 

teraz kilka faktów na przyszłość:

 

Fakt ze jakiś amorek wydaje się nieco miękki wynika z tego, że ten model tak ma.

 

W amortyzatorach skrętu olej nie ma prawa na tyle się zestarzeć, aby drastycznie amorek stracil właściwości tłumiące.

 

Jedyne co warto zrobić, to zmienić olej na gęstszy (WP okazał się oczywiście rozbieralny, co w sumie sam mogę zrobić).

 

Nie trzeba kupować Ohlinsa za 120 zł za butelkę, ponieważ lepsi spece od amortyzatorów mają swoje sprawdzone oleje.

 

Na życzenie specjalista dobierze gęstość oleju do upodobań użytkownika.

 

większość tlkumików skrętu ma specjalne otwoty odpowietrzające, dzięki ktorym samemu mozna pozbyć się z wnętrza bąbelków powietrza.

 

tyle, jak mi się coś przypomni to nalpiszę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...