Skocz do zawartości

Pomóżcie mi doradzić kumplowi ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym doradzić mojemu dobremu kumplowi, jakie moto cross (oprucz CZ ) ma sobie kupic za 2000zł 8) i czy wogle się da coś w tej cenie kupić. Odrazu powiem, że niebędzie miał ani grosza więcej, gdyż sprzedał już całą swoją stajnię (simson, etz) Chodzi o motorek nadający się do pośmigania po leśnych trasach na wakacjakch, pojemność 125 wzwyż. Żadnych wygurowanych wymagań, stan żeby jeździło. Wiadomo za taką cenę to trzeba się liczyć, że cross będzie miał padnięte zawiechy, zdarte opony, pewnie jakieś inne braki. Do jezdżenia po wsi i wypadów w las w sam raz ;)

 

Jeśli macie jakieś konkretne propozycje i namiary to też poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosówka za 2 tys bedzie dobita i to ostro. jak kupi za 2 tyś to bedzie musiał 2 razy wiecej wsadzić. Piszesz że nie ma wiecej kasy wiec po co pcha sie w crosówki. Kupi za 2 ts po chwili mu cos padnie i nie bedize miał kasy na naprawe a motocykl będzie stał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGŁA z forum ma do sprzedania chyba za 1700zl starszego RM125 po remoncie silnika tylko simmering od pompy wodnej do wymiany (woda miesza sie z olejem). Jak dla mnie kupno innego crossa niz CZ skonczy sie tak jak Strzalek mowi- przyjdzie czas remontu i nie bedzie na niego kasy. Niech kupuje CZ-ke bo czesci sa niedrogie i chyba silnik nie jest az tak wyzylowany. Pozatym zaplaci za nia jakies 1300zl i jakby cos padlo zostanie mu 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie czas remontu i nie bedzie na niego kasy.

NIe tylko remontu. W wyzynowym sprzęcie wszystko ma sie prawo zepsuć praktycznie bez ostrzeżenia. To jest motocykl wyczynowy gdzie priorytetem są osiągi a nie trwałość.

Zobaczcie jak si edba o crosówki http://www.motox.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8

 

"Przejechalem na nim ok. 70-80 godz., tj. 4 tloki - wszystkie na tej samej selekcji "C" bez koniecznosci zmiany na wieksza."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalek wie ze utrzymanie fulla to bardzo droga sprawa :). Jak probuje wmowic to niektorym kumplom to odpowiadaja w stylu: "Eeee tam to jakas sciema, nie bede go katowal. Pozatym tylko zawodnicy zmieniaja tlok co 60 godzin". Po prostu nie moge jak slysze cos takiego. MOwia tez ze najwyzej bedzie troche slabiej jezdzil i co sezon zmieni sie tlok. Crossa sie nie da nie katowac bo ma przeciez tylko gore ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

 

Pozatym tylko zawodnicy zmieniaja tlok co 60 godzin

 

 

Dobrze by było jak by trzeba było co 60h, ale niestety jeśli chcesz spać spokonie i miec pewność(co i tak zresztom nie wiadomo) to musisz wymieniać co 30h.

Tak tak ja o tym wiem. Tylko niektorzy po prostu gadaja takie glupoty, bo zawodnicy zmieniaja tloki duzo czesciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOwia tez ze najwyzej bedzie troche slabiej jezdzil i co sezon zmieni sie tlok

Ta a nie widza ze na zużytym tłoku wyciera sie nikasyl i taki tłoki lubią pękac.

Z tego co wiem,słyszałem zawodnicy czołowej klasy zmieniaja tłoczki co 8h.

 

Dobrze słyszałeś, a na opakowaniu od tłoków jest napisane, że producent daje gwarance na 12 godzin pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzajcie z tymi godzinami.

Troche racji w tym jest.

Amator jeżeli ma motor, który użytkuje bardziej jako enduro w lesie, to spokojnie może zmieniać co pół sezonu gdzies tak (w KTMIE z dwupierscieniowym tłokiem, nawet na sezon) Jeżeli ma tylko na tor to wiadomo, ze tam non stop jest dzida prawie i wtedy trzeba częściej, więc nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...