Skocz do zawartości

Okulary do jazdy nocą


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy z pracy szaleje, aby zdobyć namiary na okulary do jazdy nocnej. Gdzieś, kiedyś miał takie na nosie i teraz po latach (jak mu się wzrok pogorszył) dojrzał do tematu. Przypomina sobie mgliście, że nie był to tani zakup, ale rezultat rekompensował wszystko. Próbowałem mu znaleźć w internecie, ale bez powodzenia.

Może Wy macie wiedzę na ten temat.

Pozdrawiam.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okulary to nic innego jak zolte szybki wyostrzajace. Okulary do jazdy noca nie istnieja tak na prawde :). Tak sie tylko mowi.

Sa to okulary ktory dzialaja w 1% tj. noktowizja - tzn. ze lekko wyostrzaja kontury i nadaja bardziej widzialne barwy dla ludzkiego oka. Jezdze w goglach taktycznych (wojskowych bolle) z taka wlasnie szybka. Niestety do miasta absolutnie sie nie nadaja, we mgle - takze.

 

Cena takich okularow to ok 20zl. Gogole, w zaleznosci czy z szybka balityczna czy nie, od 40 do 800zl.

 

Te okularki to rzadna nowosc, ni rewelacja.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech znajomy uda się do okulisty lub dobrego optyka. Będzie to znacznie mądrzejsze posunięcie niż żółte okulary za 20 zł :)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha, niezłe niezłe :)

 

Szkoda, że te okulary nie mają szkieł ;)

 

Przypuszczam,że można zrobić sobie samemu taki gadżet. Trzeba by tylko jakoś zrobić sobie takie świecące obwódki ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20 zł to może i te okulary nie działają, ale wyraźnie pisałem - o raczej wysokiej cenie. I zadzwoniłem do Vision Express a tam powiedzieli, że mogą sprowadzić takie szkła (nazwali, że to blokery), a cena ( potwierdzili) będzie wynosiła około 500 zł. Więc to taki rząd wielkości. No i są to białe szkła, tylko w zależności od kąta padania światła raz mają fioletową poświatę a raz żółtą. Więc nie mówmy o żółtych szkłach, bo te kosztują właśnie 20 zł i takie często można spotkać w śmiesznych reklamkach.

A pytanie zadaję ponieważ nikt nie lubi kupować kota w worku, a zapłacić taką sumę i czuć się nabitym w butlę - wątpliwa przyjemność. W związku z tym pytanie pozostaje w mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie opdowiedziałeś na pytanie :)

 

I zadzwoniłem do Vision Express a tam powiedzieli, że mogą sprowadzić takie szkła (nazwali, że to blokery), a cena ( potwierdzili) będzie wynosiła około 500 zł

 

Dobry i sprawdzony produkt musi kosztować i domysłam się, że to nie to samo co okulary za 20 zł.

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ładnych parę lat temu fotoblokery, kupiłem ale nie nosiłem :) Raz cały czas bolała mnie głowa, dwa nie mogłem ich używać w ciągu dnia. Teoretycznie były przeznaczone do samochodu podczas jazdy we mgle i w nocy więc miały prawo się źle sprawować jako bryle do wszystkiego. Jeśli kolega nosi okulary cały czas to zakup fotoblokerów jest złym pomysłem. Jeśli ma używać tylko w nocy i podczas mgły ... to szkoda kasy, na moto rzadko się jeździ w takich okolicznościach a na cuda nie ma co liczyć te tzw. wyostrzenie widzenia to w gruncie rzeczy pic na wodę i fotomonaż.

Ale jeśli kolo ma kilkaset złp na zbyciu zawsze może spróbować, różne organizmy reagują inaczej. Ostatnio pani okulistka wciskała mi kontakty w których g*** widziałem, nie widziałem w dali i nie dało się czytać, a wg. niej musi być dobrze, nie było :twisted:

 

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie opdowiedziałeś na pytanie :)

No nie Wicher, wcale sobie nie odpowiedziałem. W sklepie tylko uzyskałem potwierdzenie dotyczące ceny, o której wspominał kumpel. Natomiast dalej nic nie wiem, zresztą znasz pewnie powiedzenie o d.pie i płocie oraz o drzazdze. :x

Zbycho przekazał swoją ocenę, no i takie mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech rzemol nie bądź spiety :)

 

Ja jeszcze niedawno nosiłem okulary korygujące wadę wzroku. Po badaniach okulistycznych udałem się do optyka,żeby sobie dobrać oprawki itd. Jeszcze jako czynny motocyklista postanowiłem sobie oprócz zwykłych okularów korekcyjnych na codzień, zamówić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, do jazdy na motocyklu(też korekcyjne)

 

O ile za zwykłe okulary zapłaciłem 280 zł, to za te przeciwsłoneczne do jazdy na motocyklu wybuliłem 360 zł. Ogólnie byłem z nich bardzo zadowolony, ale niestety do jazdy nocą się nie nadawały, a w sumie w ciemnościach i przy oślepiajacych światłach pojazdów miałem najwieksze kłopoty z widocznością(tutaj przeciwsłoneczne się nie sprawdzają ;) )

Poszedłem znowu do optyka i zakupiłem okulary z zółtymi szkłami, rzekomo wyostrzającymi obraz i kontury, oraz z filtrem UV. Te okulary nie były już okularami korygującymi Moją wadę wzroku, ale chciałem po prostu spróbować i niestety trochę się zawiodłem.

Okulary najlepiej spisywały się właśnie w takiej szarówce lub w czasie zmroku. Za dnia najgorsze były wyjazdy z tunelu, kiedy to się wypadało z ciemności i taki momentalny skok w silnie nasłonecznione miejsce, oczy bardzo wolno sie przyzwyczajały - późnej pojawiały się bóle głowy wpomniane przez Zbycha.W ogóle do jazdy w słoneczne dni te okulary sie nie nadają, trzeba nienaturalnie mrużyć oczy, co na dłuższą metę jest męczące. Wyostrzenie obrazu czy tez konturów jest znikome i przypuszczam,że jest to raczej spowodowane barwą szkła aniżeli właściwościami korekcyjnymi tych okularów.

Do jazdy nocą i jazdy we mgle nie polecam, bo to pic na wodę niestety. W czasie jazdy w gęstej mgle założenie tych okularów jest równoznaczne z włączeniem długich świateł. Ukazuje ci się przed oczami coś w rodzaju mlecznej ściany ( raczej lekko pomarańczowej ;) )

 

Tyle z moich wrażeń i tak jak pisałem kilka postów wyżej. Jeżeli kolega ma wadę wrzoku, to niech zainwestuje w dobre okulary korekcyjne, bo to jest najmądrzejsze i najkorzystniejsze rozwiazanie. Ewentualnie niech zamówi też do jazdy w słoneczne dni ciemne okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV -oczywscie też ze szkłąmi korekcyjnymi.

Do jazdy nocą nie ma takch okularów, które czynią cuda i z tym niestety trzeba się pogodzić i nie ma co za bardzo wierzyć w te wszystkie reklamowane bajery.

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

sa specjalne okulary do jazdy w nocy samochodowe,fotochrom jak gosc z przeciwka daje po oczach to sie sciemniaja,albo sa polaryzujace o ile pamietam zmieniaja kat padania swiatla i przez to nie powoduja olsnienia,a za takie z obydwoma efektami w zakladzie chca 500 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa specjalne okulary do jazdy w nocy  samochodowe,fotochrom jak  gosc z przeciwka  daje po oczach to sie sciemniaja,albo  sa polaryzujace  o ile pamietam  zmieniaja  kat padania swiatla  i  przez to nie powoduja olsnienia,a za  takie z obydwoma efektami w  zakladzie  chca 500 zl

 

Fotochromy nie sprawdzaja sie w motoryzacji - czas reakcji jest zdecydowanie za długi. Ściemniaja się i rozjaśniaja kilkadziesiąt sekund a nawet dłużej. To już raczej te polaryzujące, ale to też nic rewelacyjnego. Miałem takie na narty i niewiele pomagały, a motocyklami jeździmy przecież troche szybciej :)

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polaryzacyjne sa w roznych kolorach np zolte, zielone, szare, maja zastosowania w roznych warunkach w zaleznosci od koloru.

Zolte polaryzacyjne dobrze sprawdzaja sie w samochodzie czy tez na motocyklu. Oczywiscie to zalezy tez i od czlowieka bo do takich okularow organizm i oczy tez musza sie przyzwyczaic aby nie bylo bolu glowy.

Uzywalem kazdego z tych kolorow teraz mam juz niestety tylko szare no ale to tylko w dzien do uzywania.

Powiem jedno w dzien w zoltych mi sie swietnie jezdzilo dopoki na nich nie usiadlem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lat 90 handlowalem tego typu okularami , napewno sie sprawdzaja w nocy gdy jest mokro (ma się wrażenie że nie odbija sie światlo z kaluz) co do innych odczuć to kazdy odbiera to indywidualnie, byly to niezbyt drogie okulary, z zoltymi szklami ,wszystkie te blokery i inne oferowane przez markowych optyków , tez maja zolte szkla a czy dzialaja inaczej ,moze ocenic ten co uzywal jednych i drugich , Uvexy z takimi szklami kosztują 89 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...