Skocz do zawartości

przedni teleskop


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie musisz zblokowac tłoczysko od góry ... jeśli kręcisz w jedną stronę i w drugą i śruba nie chce wyjść , ani nie możesz jej wkręcić to znaczy ,że nie masz " samohamownego" układu tulei wewnątrz rur. Tzn . aby ją dokręcić musisz odkręcić górny korek i włożyć długi np. płaskownik zakończony tak aby pasował w wycięcie dolnej tulei i dopiero wówczas działać dolną śrubą ...możesz jeszcze potraktować ją kluczem pneumatycznym - szybkim , moze sie wykręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha stosuje specjalne klucze wsuwane w głąb lagi, blokujące tłoczysko poruszającym się w ladze. Można sobie takie goś dorobić - ja mam odpowiednią nakrętkę dospawaną do długiego pręta i działa. Nie wiem jak w DT, ale najczesciej jest to 24 mm (jak w XJ600) lub zdaje się 27mm.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najczesciej jest to 24 mm (jak w XJ600) lub zdaje się 27mm.

 

Pozdro' date=' Pawel[/quote']

 

w jakiej XJ

jak w Diversionie nic niemusiale przytrzymywac , rozbebralem cale lagi i zawieszenie na czesci pierwsze bezproblemowo(przy wymianie uszczelnaicyz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ma racje, na dnie goleni jest otowrek pod nakrętke! Ostatnio właśnie coś takiego robiłem w DT. Niestety nie pamiętam jaki był rozmiar nakrętki, a jestem za daleko do garażu aby iść i to sprawdzić. W każdym razie kup sobie nakrętki 24-27 powrzucaj je po kolei do środka i sprawdz która śruba ukłąda się w imbusie ;). Potem naspawaj ją na pręt. Jeden koniec pręta wkręcasz w imadło, drugi z nakrętka wkładasz do goleni, blokujesz i odkręcasz śrubę spustową od dołu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poprostu dało się odkręcić i tyle. Nie ma reguł. Tu opór był na tyle duży, a siła na śrubie duża, że poszło. Innym razem zaczyna się obracać we wnętrzu. Zapomniałem powiedzieć - czsami wystrczy przed wyjęciem sprężyny mocno wcisnąć lagę - nacisk spręzyny spowoduje opór i da się odkręcić.

 

Pozdro

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...