Skocz do zawartości

jaki sprey do łancucha w enduro na błoto i asfalty??


Rekomendowane odpowiedzi

jestem w trakcie przymiarki do zakupu nowego łancucha i zebatek wiec przy okazji chce kupic sprej, cały problem polega na tym, że podobno spreje nadajace sie do smarowania łancuchów w motocyklach szosowych nie moga byc uzywane w moto terenowych i odwrotnie (chyba).

jezdze dosyc dużo po asfaltach, ale jak wjade w teren to moto po oski zakryte jest błotem, piachem, wodą itd :twisted: wiem, ze bedzie ciezko dobrac cos pod moje wymagania, ale moze ..... aha komplet łancuch + zębatki to koszt 200 zł z larssona wiec dobrze by było, żeby szprejc nie był od nich drozszy ;) i najlepiej własnie z larssona (szukalem, ale nie bardzo sie w tym orientuje :oops: )

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gadaliśmy o tym nieraz.

Używać możesz oba do obu rodzajów moto. Spray to spray.

Różnice polegają na tym, że spray na szose mniej brudzi felge, spray w teren teoretycznie dłużej trzyma się na łańcuchu, ale tylko teoretycznie, bo praktycznie żaden spray nie da rady np 5-godzinnej walce z motocyklem w błocie.

Co do marek. Akurat w larssonie kupisz bardzo dobry spray Castrola do off-road oraz super spray Motula Chain Lube na szose (dobry jest także Motul Motyl Off Road).

Oba w pdoobnej celnie. Oba bardzo dobre (np ja używam tylko te sprfaye a przetestowałem juz kilkadziesiąt.

Świetny jest także Shell w postaci szybkozastygającej substacji - ale tylko na szose.

Natomiast dziadostwo pierwszej klasy to Xceramic - na szosie im szybciej jedziesz tym bardziej rośnie temperatura łańcucha i wtedy Xceramic postanawia odłączyć się od łańcucha w celu zapoznania się z felgą tudzież innymi częściami motocykla lub ubioru.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie dodać abyś kupił odpowiedni spray do typu łańcucha który zamontujesz (zwykły lub o-ringowy).

Ostatnio używałem jakiegoś Castrola, jednak nie byłem zbytnio z niego zadowolony ponieważ drobne kuleczki smaru odrywały się od łańcucha i brudziły wszystko w swoim zasięgu, nawet kurtkę na plecach.

Smar łańcuchowy ciężko sprać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha komplet łancuch + zębatki to koszt 200 zł z larssona wiec dobrze by było, żeby szprejc nie był od nich drozszy ;) i najlepiej własnie z larssona (szukalem, ale nie bardzo sie w tym orientuje  :oops: )

Ja zamowilem do Dt swojej za 166 zlotych kompletny naped - wszystko najtansze. Uzywalem natomiast Castrol chyba Chain Lube i wiecej raczej nie kupie tego spreju chyba ze w moim przypadku to byla wina starego lancucha-> jakos caly czas kijowo nasmarowany i wszystko syfil. Ale z drugiej strony ten Castrol nie byl drogi. Trajka 66 ostatnio kupil jakiegos MOTULA i mam nadzieje ze da mi psiknac lancuch... bede mial porownanie ... fakt ze ten motul 'troszke' drozszy od castrola..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Motula Off Road, jest to chyba jedno z niewielu smarowideł, które nie syfi felgi, bardzo dobrze trzyma się łańcucha. Próbowałem też inne spraje ale zawsze wszystko było po nich uje......ne. :twisted:

Jak chcesz mie czystą felge polecam Off Roada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dziadostwo pierwszej klasy to Xceramic  

możesz rozwinąć wywód? ;) tzn chodzi mi o to jak sie sprawuje w terenie. bo mnie zaciekawil ten smar i zastanawiam sie wlasnie nad kupnem, ale skoro tak mowisz to chyba wróce do castrola który i tak szybko schodził ale zawsze jest ta świadomosc ze przynajmniej dbam o łańcuch:)

Ja zamowilem do Dt swojej za 166 zlotych kompletny naped - wszystko najtansze

nie wierze. jaka to firma? skąd zamawiales? ja za same zebatki dałem 160zł a taniej nigdzie nie znalazłem. za łańcuch najmocniejszy RK dałem 180zł po zniżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze. jaka to firma? skąd zamawiales? ja za same zebatki dałem 160zł a taniej nigdzie nie znalazłem. za łańcuch najmocniejszy RK dałem 180zł po zniżkach.

Możliwe adam możliwe, cięko szukasz hehehe www.larsson.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dziadostwo pierwszej klasy to Xceramic  

możesz rozwinąć wywód? ;) tzn chodzi mi o to jak sie sprawuje w terenie. bo mnie zaciekawil ten smar i zastanawiam sie wlasnie nad kupnem, ale skoro tak mowisz to chyba wróce do castrola który i tak szybko schodził ale zawsze jest ta świadomosc ze przynajmniej dbam o łańcuch:)

Ja zamowilem do Dt swojej za 166 zlotych kompletny naped - wszystko najtansze

nie wierze. jaka to firma? skąd zamawiales? ja za same zebatki dałem 160zł a taniej nigdzie nie znalazłem. za łańcuch najmocniejszy RK dałem 180zł po zniżkach.

Zamawialem z Larssona . Za lancuch Rk bodajze 62 najdrozsza to zebatka tyl 85 a do przodu 19. fakt ze jeszcze nie mam bo nie mieli zebatki przod ale w tym tyg ma byc. Wiec zdam relacje jak to chodzi - z pewnoscia lepiej niz na staym napedzie - z tylu zeby jeden dluszy od drugiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...