Skocz do zawartości

MZ etz 250 Problem!!


AddaM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Juz bylo tutaj to walkowane, poszukaj w historii forum.

 

Najwazniejsze to okreslenie, czy masz dobry stozek na wale. Jesli jest mocno porysowany, to nic nie zrobisz - bedzie spadalo.

Jesli stozek jest ok, to musisz go bardzo dobrze odczyscic, odtluscic (!!!!!!!!) i zalozyc kosz. Po prostu.

Zadne klejenie, spawanie nic tu nie pomoze.

Sprobuj napisac np. do Bahamy PW, bo on w swojej MZcie sciagal i zakladal sprzeglo.

 

Pozdrawiam

 

DOPISANE:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=3738

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=5157

Nie wiem, czy tam jest odpowiedz, ale takie cos znalazlem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

coś mi sie wydaje że jakoś dzinie ustawiasz ten zapłon więc na stówe to będzie zapłon........jeśli chcesz wiedzieć jak ustawić zapłon to pisz na pw lub gg

 

?????? 8O

Co ma zaplon do braku przelozenia z kopki na wal korbowy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam do was pytanie : Jak wlozyc simering(te na wale)?? tak zeby bylo widac sprezynke czy sprezynka w dol (do karteru)??

Jak powinny byc wlozone blaszki (okragle takie ) pod simerinami wypukloscia do karteru czy dekla , jak je wyjac??pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Moj blad, no ale to skrajny przypadek w sumie...

Wszelkie uszczelnienia amorkow, zebatek itd. to simmer zakladamy sprezynka do srodka.

 

Dobrze, ze zwrociles na to uwage ;). Nie zrzucalem nigdy w ETZ sprzegla, wiec nie wiedzialem, ze tam taki kfiatek. W WSK bylo normalnie ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jest jedna wielka niewiadoma z tym simmeringiem-jedni zakladaja tak,drudzy inaczej i...wszystkim chodzi! Zrob jak uwazasz, u mnie bylo odwrotnie,a po remoncie to sam nie pamietam juz jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zalozysz tak, czy tak nic sie nie stanie na dobrym simmerze. ja zawsze zakladalem sprezynkami na zewnatrz. powod? minimalizacja objetosci szkodliwej pod tlokiem ;) ale faktycznie ten od strony sprzegla sprezynka na zewnatrza, od altka do srodka. jak chcesz zamienic wpierw sprawdz jak wyglada wal w miejscach slizgania. jak zawsze miales tak i odwrocisz a tam na wale bedzie np. zadzior czy rdza, to bedzie cieklo i kibel. ale jak wal bedzie ok i dobry simmer (ja stosuje tylko i wylacznie czarne polskie za 2.10 u mnie w sklepie ;) ) to daje gwarancje ze bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowo ten krazek sie nazywa odrzutnikiem oleju ;)

1. wal krecac sie rozbija czesc benzyny z olejem i ze olej jest ciezszy wyrzuca go sila odsrodkowa na zewnatrz. u gory jest kanal rozdzielajacy na 2 strony. potem kanalikami po bokach splywa wlasnie na te blaszki i tamtedy nastepuje smarowanie lozyka - niejako od tylu ;)

2. w komorze korbowej cisnienie tetni, wystepuje raz nadcisnienie, raz pod. blacha ta powoduje niejako oslone i zdlawienie cisnienia. jakby jej nie bylo jest opcja, ze przez simmer zostalby zaciagany olej ze skrzyni (cykl ssania i sprezania - podcisnienie) a wywalaloby benzyne (cykl pracy i wydechu - nadcisnienie). zauwazcie, ze ta blaszka ciasno jest pasowana na wal. jakby blaszki nie bylo - cale cisnienie wali w simmer :!:

 

co do 1 teorii jest to tylko moja teoria, przyjme wszelka krytyke i dyskusje, ale sadze ze wlasnie tak jest z prawdopodobienstwem 80% ;)

co do 2 teorii jestem pewien jej na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...