Skocz do zawartości

Filtr powietrza i regeneracja?


Opu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli mam papirowy ;)

 

Na takich rzeczach jak olej i filtry nie oszczedza się kasy, najlepsza inwestycją jest filter K&N, co prawda kosztuje ale praktycznie dozywotnio służy w motocyklu i właśnie jego się czyści i nasącza. Jeśli nie stac cię na K&N to po prostu kup nowy w zamienniku.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mecze sie z poprawnym dziłaniem silnika chyba udalo mi sie znalesc przeczyne ale i tak nie zmiania to faktu ze nie mam papirow na moto i troche szkoda ladowac w to kase zwlasza jak nie jezdzi tak jak trzeba a co do oleju to ja leje co sie da oczywiscie przez sitko zeby piachu nie było ostanio wlałem Mikosl S olej do twozenia mieszanki benzynowej ale szczeze muwiac chyba nie za dobrze zrobilem bo on chyba nie smaruje ;) cos zaczyna zezic i chyba sobie to teraz uswiadomilem ;) ale co tam to silnik od jawki 50 nie za bardzo mi go szkoda i tak nigdy go nie lubilem ale jak lałem stary olej mieszajac go jeszcze z jakims to da sie jezdzic i nie widac ruznicy w 2T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do silnika jawki to nawet miksol jest za dobry ;) jest to silnik niewysilony i mu tam miksol styknie, jak juz chcesz mu ulzyc to dorzuc 3 zl i kup semisynthetica.Ile moze kosztowac taki filtr do jawki? Pewnie z kilkanascie, moze 20 zlotych.Lepiej kup nowy jak chcesz pojezdzic, zawsze to tansze niz remoncik ;)A o co z tym sitkiem i piachem chodzi?? Ty ten olej prosto z rurociagu bierzesz czy co :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że na filtrach się nie oszczędza, tymbardziej że to jawka a filtr do niej w porównaniu do japończyków to grosze.

Poszukaj może dostaniesz do niej filtr z gąbki, będzie troche droższy ale jak się zabrudzi to można go wyczyścić i ponownie nasączyć.

 

Nie pij i nie jedz nic do końca miesiąca to na filter uzbierasz ;) ja tak zawsze robie i działa :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że na filtrach się nie oszczędza' date=' tymbardziej że to jawka a filtr do niej w porównaniu do japończyków to grosze.

Poszukaj może dostaniesz do niej filtr z gąbki, będzie troche droższy ale jak się zabrudzi to można go wyczyścić i ponownie nasączyć.

 

Nie pij i nie jedz nic do końca miesiąca to na filter uzbierasz :D ja tak zawsze robie i działa :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

 

A co ja mam powiedziec jak filtr do VFR kosztuje 150 PLN (Maiwy), a ponad 400 K&N :?

 

Co za lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o filtry, to nie polecam żadnego czyszczenia (nie dotyczy K&N ich nie znam), w CB400 była gąbka, więc ją mydłem, potem olejem - jak chciał producent, i co - była dziura w obrotach i żadna regulacja nie pomogła, kompletnie nic, dopiero wymiana na oryginał, juz zaolejony, wyleczył mojego twina z problemów, tyle z moich doświadczeń

 

pzdr

PS. filrt do VFR można kupic poniżej 100pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx, chyba ja to powiedziałem dawno temu w jakimś podobnym temacie :-). Do mojej Hondy filtr kosztuje prawie 200 zł . Cóż - płacz i płać, taka jest prawda, na szczęście ten pochodzi następny sezon bo ma niewiele kilomertów.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja filtr zmieniam na wiosne. w ciągu roku (gąbka) piorę go 2-3 razy. żadnych problemów nie mam. a że moto ma doładowanie, to przy praniu zostaje z niego garść piasku :D

piorę go takim płynem Castrola (ok. 30lpn/litr) - szybko schnie bardzo.

potem psik-psik motulem do filtrow i wkladam do airboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat:) chodzi mi właśnie o filtry K&N w moim moto prawdopodobnie trzeba bedzie w zbliżającym sezonie zmienić filter. Szczerze to nie mam zamiaru oszczędzac na moim maleństwie.

 

Czy te K&N faktycznie służą dożywotnio w moto???? i wystarczy je tylko myć???? To z tego rozumiem że filtr K&N to duży wydatek ale zajebiście sie opłaca???? Dobrze kumam????

 

pzdr:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...