Skocz do zawartości

Porady motocyklowe


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ktos w telegraficznym skrucie powiedziec, o so chosi w punkcie 139, w moim transplantorku wyczailem tylko cos o oczach i kubeczkach plastkiwych 8O:oops:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze oczy mogą "wyskoczyc z orbit" ale przy bardzo duzym przeciazeniu - przy tak duzym ze czlowiek tego nie jest w stanie przezyc, dlatego nie sadze ze w tym wypadku zbieranie czegokolwiek w celu ponownego wszczepienia ma sens... ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem film dokumentalny o kolesiu ktory scigal sie na slizgaczach wodnych.

Mial wypadek i nie tyle oczy mu z orbit wylecialy co oderwaly mu sie miesnie ktore steruja galka oczna do srodka (tak zeby zrobic zeza zbieznego).

 

No i koles o ile po wypadku niczego nie czul to po jakims czasie oczy mu sie zaczely rozjezdzac (zez rozbiezny).

Przeszedl operacje w szpitalu i podobno mu sie mniej wiecej wrocily do pierwotnego stanu.

Kurde az nieprzyjemnie o tym mowic. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a czy macie jakieś potwierdzenie tych zaleceń od jakiejś kompetentnej osoby, lekarza czy dr n med :?: Jeśli nie to lepiej przed podjęciem takich działań skonsultowa to z kimś takim wcześniej bo można narobi ładnego bajzlu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z mózgiem leżącym na poboczu ?!! w kurzu lub błocie.

Ten patent z kubkiem to wg. mnie sranie w banie, czy coś co się nigdy nie wydarzyło i jest produktem chorej wyobraźni.

 

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce jest zaznaczone, że sytuacja taka zdarza się niezwykle rzadko. Ja już o czymś takim kiedyś słyszałam i wydaje mi się możliwe, gdyż tak gałka oczna, jak i powieki, które ją po części, trzymają są dość elastyczne. Szukałam na googlach czegoś na ten temat i nie znalazłam nic poza pewnym tekstem na stronie o psach, cyt.: "Powieki najczęściej są uszkadzane podczas walki psów. Krwawienie pojawia się w wyniku głębokiego zranienia w walce lub w wypadku ulicznym. Rasy o wypukłych oczach, jak pekińczyki, mają skłonność do wypadania gałek ocznych." (pkt.5: http://www.psy.mgt.pl/nowa/modules.php?nam...howpage&pid=105). Tak więc wiele zależy od budowy oka, od siły mięśni powiek itd., itp...

 

Poza tym nie wiem czy sobie jaja robicie, czy ktoś tu nie do końca skumał o czym jest napisane na "stronie kritersa", ale bynajmniej nie chodzi o to, że oczka lądują gdzieś daleko od właściciela, tylko że... jakby to najdelikatniej powiedzieć... powieka zamiast z przodu, znajduje się raczej z tyłu oka. Również kubki nie służą do zbierania oczu, tylko do zrobienia z nich (przy pomocy bandaża) czegoś w rodzaju gogli, które: 1) będą chronić niczym nieosłonięte w takiej sytuacji oczy, 2) zapewnią komfort psychiczny poszkodowanemu, który (na szczęście i o zgrozo) cały czas widzi, jednak nie może kontrolować swojego wzroku. Sytuacja jest dla niego tak niekomfortowa, że w szoku nieświadomie może zrobić sobie krzywdę. Aby tego uniknąć należy mu zasłonić oczy tak, aby nic nie widział.

 

Podsumowując: zalecają owe "gogle" i non stop mówić do poszkodowanego, uspakajając go. W ten sposób można uratować komuś wzrok!

 

...i oby wam się nigdy ta wiedza przydała!!!

 

Co do całości strony... część już kiedyś gdzieś czytałam... ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.. pewnie jeszcze tam zajrzę doczytać resztę :P

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...