Skocz do zawartości

jak dlugo wytrzymuje lancuszek rozrzadu w duzym singlu ??


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak dlugo wytrzymuje lancuszek rozrzadu w duzym singlu ?? mozna to jakos ocenic wzrokowo ?? zmienia sie tylko sam lanczuszek czy jeszcze cos ??

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche o rozrządzie masz tutaj:

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=19637

 

Ja zmieniłem kiedyś sam łańcuch i po 2 tyś. Km miałem robote od nowa bo uszkodzony był napinacz.

Do nowego łańcucha najlepiej jest założyć nowe koła, tak samo jak w napędzie.

Najlepiej wymienić też ślizgi, jeśli napinacz jest ok. to można dokupić do niego samą sprężyne.

 

Ja teraz wymieniłem wszystko co się dało, w Hondzie kolo powiedział że wystarczy na ok. 40-50 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według manuala możesz ocenić zużycie łańcuszka.Na określoną ilość ogniw musi być zachowana tolerancja wyciągnięcia łańcuszka(poprostu musisz zmierzyć dany odcinek łańcucha i zobaczysz czy przekracza norme rozciągnięcia).

Albo wizualnie-nakładasz lańcuszek na koło zębate wałka rozrzadu (oplatasz nim to koło)i starasz się chwytajac ogniwko unieść je(odchylić)od koła zebatego.Jeśli odchyla sie znacznie to masz wyciagniety łańcuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz Pawel jak to bywa z tą oceną na ucho. Nawet dobry i wpraiony mechanik, może czasem ulec złudzeniu powodowanemu przez różnego rodzaju hałasy i wydać mylną diagnozę (aczkolwiek, łańcuch rozrządu wydaje charakterystyczne hałasy), pamiętasz sławnego stukającego GS?;) Dlatego należy łączyć osłuchiwanie z pomiarami podanymi przez Piotra123, ale trzeba też zwrócić uwagę na to czy, przypadkiem łańcuch nie jest nierówno wyciągnięty, bo tak też bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...