Skocz do zawartości

Załóż gumę na instrument


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu będę Was zanudzał moimi perypetiami oponiarskimi. Otóż udało mi się na dzisiejszym Mototargu wygrzebać kilka opon teoretycznie nadających się do mojego motocykla, nawet nie takich starych ('02-'04). Kilka z nich miało jednak pewien mankament: były przebite; w dwie wbity był gwóźdź. Wiem, że opony bezdętkowe się wulkanizuje i po sprawie, o ile było to przebicie punktowe a nie np. podłużne rozcięcie, mimo wszystko nie odważyłem się kupić takiej opony. Cóż, trzeba będzie wyskoczyć z kasy na nówki. ;) Ciekawi mnie, czy ktoś z Was kiedyś kupował "perforowaną" gumę i jak w ogóle zapatrujecie się na kupowanie używek na bazarze.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak sie podłącze do pytania- jaka jest minimalna głębokość bieżnika przedniej/tylnej opony.

Jaką głębokość ma bieżnik nowej opony(szosowa,do klasyka-120/90/18),a jaka głębokość od razu dyskwalifikuje gume???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze ze taniej niz na motobazarze opony ciezko dostac ;). W tamtym roku zakupilem praktycznie 2 nowe oponki (przod kostka, tyl enduro) za 15zl/sztuka!!!! Teraz troche drozej ale oponka naprawde porzadna Kenda TrakMaster za 30zl na tyl ;). Jak narazie nie narzekam - opony bez rzadnych dziur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem moto to byłem przekonany że opony były nówki. I latałem z przekonaniem że miałem całą opone.

A jak zdjołem oponke to były 2 łaty.

I teraz też założyłem opone z łatką i latam dalej.Jak jest dobrze założona łatka to nic nie powinno się z nią stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...