Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak:

Bylem dzisiaj w servisie yamahy z dwoma silnikami (50 i 80)

Pytalem sie ich czy jest mozliwosc zalozenia walu od 50 do 80 bo w tej 80 wal jest w oplakanym stanie ... gosc sie dziwil ze wogole na tym wale jezdzil :)

Gosc stwierdzil ze ten wal i korba od 50 jest ladna i zalozy go do 80 ale jeszcze dodal zaskakujaca mnie rzecz

Powiedzial ze moja DT 50 MX nie ma tego mloteczka i kowadelka ! TYlko ma elektroniczny zaplon ... mowil cos o jakims magnesiku na wale co cos tam podaje... a wtej 80 jest normalnie .. czyli po staremu :)

Wiec mozliwe ze to CDI ? czy raczej nie ?

 

dokladnie nazwal to modulem zaplony ... modul elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

Bylem dzisiaj w servisie yamahy z dwoma silnikami (50 i 80)

Pytalem sie ich czy jest mozliwosc zalozenia walu od 50 do 80 bo w tej 80 wal jest w oplakanym stanie ... gosc sie dziwil ze wogole na tym wale jezdzil :icon_mrgreen:

Gosc stwierdzil ze ten wal i korba od 50 jest ladna i zalozy go do 80 ale jeszcze dodal zaskakujaca mnie rzecz

Powiedzial ze moja DT 50 MX nie ma tego mloteczka i kowadelka ! TYlko ma elektroniczny zaplon ... mowil cos o jakims magnesiku na wale co cos tam podaje... a wtej 80 jest normalnie .. czyli po staremu :icon_mrgreen:

Wiec mozliwe ze to CDI ? czy raczej nie ?

 

dokladnie nazwal to modulem zaplony ... modul elektryczny

tommarg odwiedziłeś?? ?? ?? ja tam juz nigdy moto nie odstawie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozcinam dyfuzor ale gdzie ?? ?? ?? W najgrubszym miejscu ?? ?? wyciągam wszystko co się da wyciągnąć ?? ?? spawam to i jak odpalam swoja dt to czuje nagły przyrost mocy ?? ?? bo chyba jeszcze w tym roku zaniose mój dyfuzor z dt 50mxs do rozcięcia !! !! tylko muszę się dowiedzieć co wyciągnąć a co zostawić i czy mam go ciąć szlifierką kątową czy palnikiem ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozcinam dyfuzor ale gdzie ?? ?? ?? W najgrubszym miejscu ?? ?? wyciągam wszystko co się da wyciągnąć ?? ?? spawam to i jak odpalam swoja dt to czuje nagły przyrost mocy ?? ?? bo chyba jeszcze w tym roku zaniose mój dyfuzor z dt 50mxs do rozcięcia !! !! tylko muszę się dowiedzieć co wyciągnąć a co zostawić i czy mam go ciąć szlifierką kątową czy palnikiem ?? ??

 

Napewno dzwięk się zmieni i DT'tka będzie się wyżej oraz żwawiej kręcić :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozcinam dyfuzor ale gdzie ?? ?? ?? W najgrubszym miejscu ?? ?? wyciągam wszystko co się da wyciągnąć ?? ?? spawam to i jak odpalam swoja dt to czuje nagły przyrost mocy ?? ?? bo chyba jeszcze w tym roku zaniose mój dyfuzor z dt 50mxs do rozcięcia !! !! tylko muszę się dowiedzieć co wyciągnąć a co zostawić i czy mam go ciąć szlifierką kątową czy palnikiem ?? ??

Rozcinasz na środku, wtedy masz najlepszy dostęp żeby wszystko wywalić.

Tniesz brzeszczotem lub bardzo cienką tarczą do cięcia.

Cytat(Karol-Derbi @ 12 Grudzień 2006 - 15:37) *

 

Czy to co jest napisane na tej aukcji to prawda?

 

http://www.allegro.pl/item147382837_modul_...dblokowany.html

 

Odblokowany modol pomaga zamknac obrotomierz ... czyli bedzie sie wkrecal na 12 tys ...

jesli wszystko inne masz odblokowane ofc

Nie zawsze tak jest. Mój jak był zblokowany to kręcił sie do 12tys na pierszych 3 biegach i odcinało go przy 80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcinasz na środku, wtedy masz najlepszy dostęp żeby wszystko wywalić.

Tniesz brzeszczotem lub bardzo cienką tarczą do cięcia.

 

Nie zawsze tak jest. Mój jak był zblokowany to kręcił sie do 12tys na pierszych 3 biegach i odcinało go przy 80km/h

ok to zwracam honor :)

 

 

ale czy napewno tak jest z tym dyfuzorem ? jak wywale wszystko to nie bedzie chodzil gorzej ?

Bo podobno tam sie sprezaja spaliny i chyba jak sie wywali wszystko to mozna pogorszyc sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...