Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Ile spala DT80 na dotarciu(w pierwszej fazie:P tj do 5tys obr)? Bo nie mam obrotomierza/szybkosciomierza a musze wiedzieć ile litrów trzeba wyjezdzić.

 

PS.

Co do tego całego gadania na temat tłoków:

Do DT80 LC2 NIE ma tłoków meteora! Te tajwanskie sa slabej jakosci ale jesli sie je dobrze dotrze to nie są takie złe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mowa jest o silniku DT 50 LC czy MX tzn czy chlodzony ciecza czy powietrzem ? jesli powietrzem to o obrotomierzu mozesz conajwyzej pomazyc a chlodzony ciecza wydaje mi sie ze ma 12v takzenie powinno byc problemu

 

a wiesz że w silniku MX są miejsca na tryby dla obrotomierza? :icon_razz: wiem bo widziałem :buttrock:.....obrotomierz będzie pasował pewnie z RD bo tam jest ten sam silnik a moto ma obrotmierz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DT80 LC2 NIE ma tłoków meteora! Te tajwanskie sa slabej jakosci ale jesli sie je dobrze dotrze to nie są takie złe.

Pozdro

 

Po 1 meteor to wcale nie jest taka dobra firma.

Niestety musze wam przyznac racje. Nie ma dobrych tlokow do dt 80 bo jest tak slabym motocyklem. ZADNA PORZADNA FIRMA NIE ROBI TLOKOW DO DT.. bo sie nie oplaca, i tak Dt'tkowicze kupia ten za 60...

Nawet do TS200RM sa dostepne zamienniki. Tak samo do WR 200 o ktorej pewnie nie slyszeliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kostka podwyzszajaca tyl zmniejsza zywotnosc amortyzatora lub jakies innej czesci? I z czego taka kostka powinna byc zrobiona z swyklej stali czy jakis specjalny stop, bo aluminium to chyba za slabe jest.

 

A te kielichy na przud to nie da sie ich samemu zrobic?? nie wiem dokladnie jak one sa zrobione ale sie pytam bo kiedys o nich slyszalem, a yamaha orginalnie za niska mi sie wydaje bo mam cala stope na ziemi i jeszcze maly zapas mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że w silniku MX są miejsca na tryby dla obrotomierza? :) wiem bo widziałem :rolleyes:.....obrotomierz będzie pasował pewnie z RD bo tam jest ten sam silnik a moto ma obrotmierz...

oooo to dobrze wiedziec :notworthy: gdzie maja byc te tryby ? i czy obrotek od rd napewno podpasuje bo sie bede tym bawil...

Kupuje drugi silnik od dt 80 mx albo caly motorek np yamaha rd 80 mx ...

:) jak juz z silnikiem zrobie to bedzie ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że w silniku MX są miejsca na tryby dla obrotomierza? :icon_twisted: wiem bo widziałem :icon_mrgreen:.....obrotomierz będzie pasował pewnie z RD bo tam jest ten sam silnik a moto ma obrotmierz...

Zgadzam się !!! JA mam DT 80 MX i mam zamontowany obrotościomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A te kielichy na przud to nie da sie ich samemu zrobic?? nie wiem dokladnie jak one sa zrobione ale sie pytam bo kiedys o nich slyszalem, a yamaha orginalnie za niska mi sie wydaje bo mam cala stope na ziemi i jeszcze maly zapas mam

 

spoko że można zrobic

góra kielicha musi byc średnicy teleskopu żeby weszła w jego miejsce długości połowy przestrzeni między dwoma uchwytami teleskopu ( można dac innej długości regulując w ten sposób wysokośc) jak już to masz to dopasuj rurke która pasuje ciasno na teleskop i nadetnij ją dorabiając uchwyty do skręcenia teleskopu ( coś w stylu oryginalnego uchwytu)

nałóż na poprzednią krótką i zespawaj razem i gotowe

 

może mi ktoś link ze zdjęciem zapodac jak zamontowany jest tylny teleskop bo moja dt wydaje mi się za wysoka mam 170cm i całymi stopami nie dotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont to remont :icon_mrgreen: Nalezaloby wszystkie lozyska itp. Jesli jednak wiesz ze wszystkie lozyska sa sprawne nie ma luzow na korbowodzie itp to wystarczy tlok z osprzetem, szlif cylindra i uszczelki (polecam tez wymiane lozyska igielkowego na korbowodzie). POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mowa jest o silniku DT 50 LC czy MX tzn czy chlodzony ciecza czy powietrzem ? jesli powietrzem to o obrotomierzu mozesz conajwyzej pomazyc a chlodzony ciecza wydaje mi sie ze ma 12v takzenie powinno byc problemu

 

Tylko że nie wiem jaka to jest wersja(1993r sprowadzona z niemiec). Wie ktoś?? :notworthy:

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko że można zrobic

góra kielicha musi byc średnicy teleskopu żeby weszła w jego miejsce długości połowy przestrzeni między dwoma uchwytami teleskopu ( można dac innej długości regulując w ten sposób wysokośc) jak już to masz to dopasuj rurke która pasuje ciasno na teleskop i nadetnij ją dorabiając uchwyty do skręcenia teleskopu ( coś w stylu oryginalnego uchwytu)

nałóż na poprzednią krótką i zespawaj razem i gotowe

 

może mi ktoś link ze zdjęciem zapodac jak zamontowany jest tylny teleskop bo moja dt wydaje mi się za wysoka mam 170cm i całymi stopami nie dotykam.

 

Ja mam 183cm. i w swojej tez palcami siegam tylko. Mam z tyłu kostke podwyzszająca a z przodu nakładki na lagi. Takie nakładki na allegro 30zł a kostka ostatnio była za 20zł :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się !!! JA mam DT 80 MX i mam zamontowany obrotościomierz

Moglbym prosic o zdjecie tego obrotomierza i linki w ktorym miejscu dochodzi do silnika ..

Kurde a jednak .. kazdy obrotek mechaniczny wyskalowany do 12 tys obrotow do 50 bedzie pasowal ?

Tylko gdzie ten mechanizm w silniku ma byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...