Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

witam

moj moto juz smiga ^^ z blachami :biggrin: tylko ja sie dziwie ze taka malo pojemnosc pali az 6litrow na 100km torche dziwne.... 600-tki co niektore tyle pala.. DT-tki tyle pala? czy ja musze gaznik WYREGULOWAC??? do czego sluzy wysokosc iglicy?? co to daje?? bo niewiem :clap: a chcialbym wiedziec :crossy: :biggrin:

 

aha ma ktos do sprzedania odblokowana kostke CDI??? albo zwykla?? bo ja muze odblokowac swoja a sie boje ze zepsuje :eek: i potrzebuje 2 w razie czego moze byc juz odblokowana ^^

Edytowane przez KarOr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no to silikon nie ma rady.... :biggrin: i tak trzeba uwazać na otworki na śrubki :biggrin: ale odrzu wymień suby na imbusy bo te krzyżaczki seryjne to masakra :D (no chyba ze już miałeś imbusy :biggrin: )

 

 

Masz przeboje z tym silnikiem kszyhoo ale powodzenia obyś kosza nie spsuł :P

 

 

a co do historii dzis po deszczu wracałem do domu ... tuż włąsciwie już koło boksu natrafiłem na ulicy na odwróconą pokrywę studzienki... w sumie dobrze ze byłą ta pokrywa bo jakby jej nie było to bym nie wyskoczył i jako tako wylądował... a bym wyrżnął czachą w asfalt ;/ tak czy siak dziękuje za długie skoki zawieszeń :cool: mimo iz krótsze od LC to wystarczające jak widać :D ..... Pokrywe dojrzałem jakieś 0.5m przede mną i w sumie nie wiedziałem co sie stało...echh no nic żyje urazu doznał dyfuzor ale tylko tyle ze się poluzował będę musiał dokręcić... echh

 

dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moj moto juz smiga ^^ z blachami :eek: tylko ja sie dziwie ze taka malo pojemnosc pali az 6litrow na 100km torche dziwne.... 600-tki co niektore tyle pala.. DT-tki tyle pala? czy ja musze gaznik WYREGULOWAC??? do czego sluzy wysokosc iglicy?? co to daje?? bo niewiem :) a chcialbym wiedziec :) :icon_razz:

 

aha ma ktos do sprzedania odblokowana kostke CDI??? albo zwykla?? bo ja muze odblokowac swoja a sie boje ze zepsuje :) i potrzebuje 2 w razie czego moze byc juz odblokowana ^^

 

 

Jeszcze możesz się zdziwić, moja w terenie to może i 7 wydoić. tylko, że ja mam 80/110 (większe osiągi=wieksze spalanie). Jak tak czytam 4um to wnioskuje ,że dt powinna palic ok 4-5l, wiec też sie dziwie.

Co do iglicy jeżeli chcesz żeby ci mniej paliła to ja obniż, tyko wtedy straci odrobine mocy.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dt 125 spaliła wczoraj cały zbiornik paliwa w terenie, jakieś 30, 40 minut jazdy na torze(docieram wiec bez szaleństw) i jakieś 30 km na dojazd. Ostatnio wyliczyłem ze 10 litrów na 100 km:D

Ale na upartego wycianiesz z dt te 4 litry na 100, tylko zę moto kręcisz do 4,5 tyś max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...

to widze ze nie tylko moj sprzet pij ile chce :crossy: z ta iglica to sobie chyb opuszcze troche prznajmniej az jej nieodblokuje :P bo szkoda wahy :P posmigam wolniej ale jak wymotam te CDI to nadrobie straty :P......

 

czemu w yamahah niema miarki oleju :P kontrolka mi niedziala :P to jak mam zlookac olej? musze spuszczec odmiezac i znowu wlewac.. :P musze elektryke sobie zrobic bo niemam kontrolki luzu, stanu oleju kieronków, klaksonu.... wiec porazka.. zna sie ktos moze dobrze na elektryce od dt ?? lc2? pod bakiem mam kostke z kabalmi i 2 kabelki sa urwane niewiem co to :P musze zalozyc i cala instalacje sprawdzicna kostkach ... troche roboty bedzie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUPIE KOSTKE CDI ODBLOKOWANA LUB NIE !!!!!!!!! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio instalacje u siebie zrobilem, to jak coś to pisz do mnie na gg. A tak wogule jak masz schemat to już wszysko jest proste i nie ma problemu. Ja u siebie w paincie pokolorowalem schemat według kolorów i wydrukowałem i od razu latwiej sie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie masz stacyjki w moto, jak chcesz to podprowadź + pod stacyjkę gdzie masz kontrolki, podłącz pod jedną gdzie powinien być + przy wskaźniku temp(u mnie brązowy przewód), Pamiętaj że gdy podłaczysz + pod ten prewód przewód też musi być przyczepiony do stacyjki, on da + na całą elekytrykę i wszystko zacznie działać. Ja mam na tym przewodzie przełącznik założony, żeby mi sie aku nie wyładowało.

Trochę niejasno napisałem ale powinieneś coś zrozumieć

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...

to widze ze nie tylko moj sprzet pij ile chce :wink: z ta iglica to sobie chyb opuszcze troche prznajmniej az jej nieodblokuje :P bo szkoda wahy :P posmigam wolniej ale jak wymotam te CDI to nadrobie straty :P......

 

czemu w yamahah niema miarki oleju :P kontrolka mi niedziala :P to jak mam zlookac olej? musze spuszczec odmiezac i znowu wlewac.. :P musze elektryke sobie zrobic bo niemam kontrolki luzu, stanu oleju kieronków, klaksonu.... wiec porazka.. zna sie ktos moze dobrze na elektryce od dt ?? lc2? pod bakiem mam kostke z kabalmi i 2 kabelki sa urwane niewiem co to :P musze zalozyc i cala instalacje sprawdzicna kostkach ... troche roboty bedzie :)

KUPIE KOSTKE CDI ODBLOKOWANA LUB NIE !!!!!!!!! :lalag:

 

 

Bez kontrolki luzu to przesrane masz, a olej ja zawsze sprawdzam takim plastikowym zaciskiem (sprawuje się tak jak wskażnik do odczytywania poziomu oleju w samochodzie) i jest ok.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale te info chwilowo mi jest niepotrzebne..... ;/ zerwalem dlowke od czujnika temp. ;/ a gwint siedzi w srodku... k*rw***cze.. co teraz mam zrrboic zeby poniesc jak najmniejsze straty?? da sie to jakos wykrecic??czy musze glowice nowa kupic? ;/ czego bym niechcial ;/ a, i ile teki czujnik kosztuje i gdzie go mozna dostac bo na allegro patrzylem i niema ;/ (chodiz mi o ta srobke co kabelek jest przylutowany do glowicy na ten czujnik)

 

 

ma ktos do sprzedania taki czujnik?????

Edytowane przez KarOr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie zdjety dozownik to co zrobiliźcie z tymi dziubkami od gaźnika są 3 w czym jedna jest od przelewania. a co z pozostałymi 2 macie je zatkane czy jak?? i która jest od dozownika? tą z przodu mam zatkane i jest dobrze a tą styłu gdy zatkam to źle motor jeździ i gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dozownika jest z prawej strony.... z tylu od nadmiaru paliwa i do powietrza tak mi sie wydaje :buttrock: na to wyglada jak rozkrecalem to tak mi sie wydawalo :) ale ja bym niezatykal tego ;)po co?

 

ja teraz musze sie palowac z tym czujnikiem nieiwem jak go wyciagnac juz zamowilem nowy.... lada dizen powinien dojsc ;) 30 zl za to dalem :bigrazz:. najgozej bedzie wyciagnac ten gwint ze starego z glowicy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...