Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie bo pisze pierwszy raz. Jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy dt 50, ktora aktualnie remontuje i potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań :icon_mrgreen:

-czy części silnikowe (skrzynia biegów) z Yamahy dt 80 pasują do dt 50?

-czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać śrube stabilizującą bieg, która przedstawia zdjęcie poniżej?

http://img507.imageshack.us/my.php?image=silnik004kn7.jpg

Z góry dzieki za odpowiedzi :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak za ta cene to ladny rocznik i jest zarejestrowana na motorower :flesje: Wiadomo, ze pewne rzeczy trzebaby zrobic, widac, ze ta pod sciana jest chyba w lepszym stanie, jak dla mnie to dziwnie tylko na tym ostatnim zdjeciu wyglada lewy amor :icon_eek: :cool: jesli technicznie ok to po niewieklim targu powinna byc warta swej ceny

Edytowane przez pawel125r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś coś kombinował z podwyższeniem DT??

 

Kolega tak zrobił:

 

Z tyłu założył kostke podwyższającą

 

Z przodu założył dystanse(takie jakby rurki które nabija się na lagi)

 

Efekt piorunujący !! Mam 183 wzrostu i dotykam ziemie palcami :)

 

 

http://allegro.pl/item197078027_yamaha_dt_...r_dt80_rs_.html

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś coś kombinował z podwyższeniem DT??

 

Kolega tak zrobił:

 

Z tyłu założył kostke podwyższającą

 

Z przodu założył dystanse(takie jakby rurki które nabija się na lagi)

 

Efekt piorunujący !! Mam 183 wzrostu i dotykam ziemie palcami :bigrazz:

http://allegro.pl/item197078027_yamaha_dt_...r_dt80_rs_.html

 

heh i co to ma do rzeczy? Ze bedzie latwiej sie przewracal, bo sie nie podeprze? Czy, ze nie zawiesi sie na studzience sciekowej lub szyszkach w lesie? Osobiscie jeszcze ani razu nawet nie przytarlem blacha o nic, wiec cale to podwyzszanie to tylko strata pieniedz moim zdaniem i niepotrzebne podniecanie sie - zupelnie jak wydech giaanelli. To jest stare enduro - konstrukcja z '85, a nie cross i nic tego nie zmieni, ale zycze powodzenia w wyprowaniu elektryki i dozownika, bo cross przeciez nie potrzebuje :) :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wydech gianelli coś jednak daje, bo został wyliczony do tego motocykla.

A podwyższanie niesamowicie ją oszpeca. Dawno nie widziałem tak obleśnej DT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie bo pisze pierwszy raz. Jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy dt 50, ktora aktualnie remontuje i potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań ;)

-czy części silnikowe (skrzynia biegów) z Yamahy dt 80 pasują do dt 50?

-czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać śrube stabilizującą bieg, która przedstawia zdjęcie poniżej?

http://img507.imageshack.us/my.php?image=silnik004kn7.jpg

Z góry dzieki za odpowiedzi :smile:

chłodzona powietrzem ?? ?? części jakieś są na www.sklepmotocyklowy.pl

ja mam troche cześći do dt 50mx/mxs/50r wiec jak coś to pisz na gg a skrzynia od 80ccm raczej zapasuje ale zalezy od jakiej :wink: jak od mx do mx to tak jak od lc2 do mx to nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wydech gianelli coś jednak daje, bo został wyliczony do tego motocykla.

A podwyższanie niesamowicie ją oszpeca. Dawno nie widziałem tak obleśnej DT :smile:

 

 

tak sie sklada, ze mam dwie Dt 80 lcII i jedna jest na orginalnym wydechu a druga na tuningu calosc i uwierz mi, ze swoje wiem - w zyciu nie kupilbym tuningu bez potrzeby, bo tylko psuje radosc z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie bo pisze pierwszy raz. Jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy dt 50, ktora aktualnie remontuje i potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań :biggrin:

-czy części silnikowe (skrzynia biegów) z Yamahy dt 80 pasują do dt 50?

-czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać śrube stabilizującą bieg, która przedstawia zdjęcie poniżej?

http://img507.imageshack.us/my.php?image=silnik004kn7.jpg

Z góry dzieki za odpowiedzi :bigrazz:

 

Tak jak kolega pisal wyzej skrzynia od MX bedzie pasowac idealnie 5 biegowa znaczy sie ... byla jeszcze 4 biegowa w wersji na holandie (DT50) ale to ciebie raczej nie dotyczy\...tak czy siak bedzie dosc trudno trafic sama skrzynie od MXa szybciej kupisz caly silnik. A co do sruby stabilizujacej to to nie jest zwykla sruba tylko nagwintowana tulejka z lepkiem sruby w ktorej siedzi sprezyna a z drugiej strony jest taka nakladka z okragla koncowka (to co widac na zdjeciu) i zapewne czegos takiego nowego nie dostaniesz poszukaj po allegro moze ktos ci to sprzeda. W DT80MX ta srubka jest plastikowa...przynajmniej u mnie jest :D Powodzenia w remoncie maszynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś wie, gdzie mogę kupić tę rzecz firmy Malossi?

RZECZ MALOSSI

 

w tym sklepiku http://mopshop.de/shop/index.php?cat0=441&...fc255f3a4f95b82

a w ogole moglbys powiedziec wiecej o tej rzeczy? rozumiem ze to jest na 110cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak to jest 110ccm do DT 80.

Dzisiaj jak odpaliłem, chodząc na wolnych coś strzeliło.

Okazalo się, że cześć tłoka dostała sie do wału i robiąc dziure w karterze zatrzymałą silnik.

Na szczęście nic nie dostało się do cylindra. Na korbie również nie mam luzów.

Szukam więc tłoka.

Co mogło spowodować takie uszkodzenie tłoka?

Przy okazji zapytam, czy pospawanie karteru u spawacza, bedzie dobrym rozwiazaniem, czy moze lepiej szukać używki?

Co wymienić przy okazji?

Łożyska? Simmeringi to oczywistość.

 

 

Jackuzy

Czy zamawiałeś coś z tej stronki?

Wiesz, jak to załatwić?

Jeśli wszystko pójdzie dobrze dzięki tej stronce, masz u mnie browara, jeśli w ogóle pijesz....

:P :icon_razz: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak to jest 110ccm do DT 80.

Dzisiaj jak odpaliłem, chodząc na wolnych coś strzeliło.

Okazalo się, że cześć tłoka dostała sie do wału i robiąc dziure w karterze zatrzymałą silnik.

Na szczęście nic nie dostało się do cylindra. Na korbie również nie mam luzów.

Szukam więc tłoka.

Co mogło spowodować takie uszkodzenie tłoka?

Przy okazji zapytam, czy pospawanie karteru u spawacza, bedzie dobrym rozwiazaniem, czy moze lepiej szukać używki?

Co wymienić przy okazji?

Łożyska? Simmeringi to oczywistość.

Jackuzy

Czy zamawiałeś coś z tej stronki?

Wiesz, jak to załatwić?

Jeśli wszystko pójdzie dobrze dzięki tej stronce, masz u mnie browara, jeśli w ogóle pijesz....

:) :icon_eek: :)

 

No to ladnie sie zrobilo bum :) sam mam w kolekcji podobny tlok ale rozlecial sie na szczescie nie w moim silniku, dostalem go w gratisie z cylindrem. A widac ze tloczek byl noweczka zalozona do silnika. Co moglo spowodowac taki rozpad tloka? szczerze nie wiem moze jakas slabosc materialu albo jakos sie nie fortunnie przekrecil i trafil na okno? Takie gdybanie...

 

Spawac czy nie spawac....jaezeli jest to jakas dziura niewielka to mysle ze spawaj byle bys trafil dobrego spawacza z tigiem do alu (jak sie nie myle to to Tig sie zwie) ale jak Ci wywalilo pol karteru to nie ma co kupuj nowe kartery... jezeli lozyska sa w kiepskim stanie to je wymien jezeli jednak ciagle sa ok to nie ma potrzeby (takie moje zdanie :clap:) no a uszczelki simeringi to juz sam wiesz :eek:

 

Co do stronki nie zamawialem ale wyglada dobrze....mysle ze nie bedzie klopotu z nia tym bardziej ze istnieje ten sklep juz dlugo :)...

 

Powodzenia w naprawie motorka :)

 

PS. A co do browara to generalnie nie pisje ale cos dobrego moge sie napic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko :biggrin:

Mam pytanko (szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem) otóz w dt 125 YPVS jezeli ustawie zeby był otwarty to uzyskam moc na wyższych obrotach ale dokładniej na jakich? Czy kosztem tego nie strace mocy na niskich? Moze jakies opinie na ten temat jak wy ustawialiście itp.

 

Dt wkreca mi sie na obroty powyzej 6-7 tys ale tylko do 6 tys ma siłe potem juz po prostu wchodzi jak sie ja piłuje. Czy to oznacza ze blokade mam tylko na zaworze ??

dzieki za odp :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...