Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem że w dt 80 nie ma zaowru, sorry. :crossy:

A nie zrobiłes przypadkiem zbyt bogatej mieszanki? Nie wiem jaka powinna być ale na 100% to od oleju mi tak kopcił na miksolu ale tylko raz go wlałem z powodu braki innego :) pozdro.

 

Ślepyś? Napisał wyżej 1:50 ;/ ...ze zrozumieniem czytaj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie yamaha dt 80 jest lepsza od hondy mtx 80 chodzi mi czy jest mocniejsza mnie awaryjna i jak się spisuje w terenie tak na przykład błotko a i które moto jest cięższe .

 

Zdania są podzielone co do DT i MTX. Z tego co się orientuję, to MTX ma więcej KM, ale może się mylę i wydaję mi się, że DT jest cięższa. Poszukaj w necie informacje o DT i o MTX i sobie porównaj. To by było na tyle

 

Mam pytanie...czy ktoś chce kupić DT 80 z 93roku z papierami(niezarejestrowaną)? jeśli tak to dawajcie jakieś propozycje na gg. Moja propozycja to 2500(do negocjacji) DT jest w - myślę - bardzo dobrym stanie :buttrock:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiłem że nie wiem jaka powinna być! Też czytaj ze zrozumieniem.

 

Bo jeden do pięćdziesięciu jest mieszanką wystarczająco ubogą, piszac 1:50 dla znającego się w temacie oznacza proste i logiczne rozumowanie, nie widziałem by ktoś lał mniejszy stosunek paliwa (1:60 1:70?) bo to grozi zatarciem sprzęta. bogata mieszanka w olej była by jakbyś wlał 1:20 albo 1:25 ..... no to teraz już wiesz :icon_rolleyes: pozdrówka :D

 

Swoją droga ile bys mixolu nie wlał to będzie kopcić :P taki olej (oczyszczony stary olej silnikowy rozmieszany z benzyną ;]) no chyba że wlejesz go naparstek na 10l to wtedy może nie będzie kopcić :P

 

Co do DT i MTX....MTXy sa lżejsze, co do mocy nie wiem. generalnie każda sroczka swój ogonek chwali więc opinie zawsze będa podzielone, jeżeli chcesz podjąć decyzję co kupić nie pozostaje nic innego jak pilne studiowanie netu i forum w celu znalezienia informacji. Jest też jeszcze jedna uwaga, jak kupujesz motor to obojętne co to za marka kupuj jak najtaniej w jak najlepszym stanie :D ....

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj potaczałem sie troche i juz nie wiem o co chodzi.Daje np. od 1 do 3 zajebiscie i raptem zacznie gasnac i wtedy naciskam spzregło gazuje go i jade dalej juz np. na 2 lub tez dam manetka do konca to gasnie ale jak odpuszzce tak minimalnie to idzie dobrze jakby był na pełnym gazie :/ Olej z tłumika juz prawie nie kapie, moze to dzieki wymienionemu simeringowi który nie dopuscza juz oleju ale moze musi sie wypalic pierwszo ten stary olej co juz do komory spalania wleciał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam problem z moją Yamaha DT 125 2001 rok, nie odpala ona na kopa tylko na popych i to jeszcze na ssaniu i czasem wchodzi na ssaniu na ogromne obroty ponad 9 tys, gaźnik wyczyściłem cały chyba juz 3 razy dzisiaj sciągnełem cylinder i tłok wszysko jest ok a Yamaha jak nie paliła tak nie pali :/ co jest znią??jak już odpali to idzie bardzo dobrze, nie łapie żadnego lewego powietrza bo sprawdzałem dzisiaj, jedyne co mnie zastanawiam to jeszcze świeca jutro kupie nową, ale ona raczej nie ma związku z tym że na ssaniu sie wkręca na 9 tys obrotów a na ssaniu powinien raczej gasnąć na ciepłym silniku.A więc co to jest nie mam do niej siły już :)

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam problem z moją Yamaha DT 125 2001 rok, nie odpala ona na kopa tylko na popych i to jeszcze na ssaniu i czasem wchodzi na ssaniu na ogromne obroty ponad 9 tys, gaźnik wyczyściłem cały chyba juz 3 razy dzisiaj sciągnełem cylinder i tłok wszysko jest ok a Yamaha jak nie paliła tak nie pali :/ co jest znią??jak już odpali to idzie bardzo dobrze, nie łapie żadnego lewego powietrza bo sprawdzałem dzisiaj, jedyne co mnie zastanawiam to jeszcze świeca jutro kupie nową, ale ona raczej nie ma związku z tym że na ssaniu sie wkręca na 9 tys obrotów a na ssaniu powinien raczej gasnąć na ciepłym silniku.A więc co to jest nie mam do niej siły już :)

 

Lewe powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako że w najbliższym czasie planuję zakup Yamahy dt 125 przeglądam ogłoszenia i znalazłem to http://www.allegro.pl/item332847283_yamaha...yz_exc_sx_.html Proszę Was znawców tematu o opinię czy warto się tym zainteresować? Co sprawdzać przy zakupie dt 125?

Edytowane przez ADAMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ze zdjęć to nigdy za dużo nie można powiedzieć. zawsze jak sie przejedzie i zobaczy to jest troche inaczej. trzeba zobaczyć sprzęt na żywo. poczytaj sobie na co należy zwracać uwagę przy zakupie. posluchasz sobie czy nic nie stuka, czy dwóch śladów nie robi :bigrazz:. malowany to wydaje mi się że był bo naklejka dziwna i ogólnie taki cały czarny a więc to też coś oznacza. chociaż już 10 lat motor to ma swoje prawa. najważniejszy silnik żeby był spoko koła proste i rama bez żadnych ubytków czy zgięć. lagów raczej nie zobaczysz bo pod skarpetą ale nawet jak cieknął to niewielki koszt. obczaj też łańcuch i zębatki czy nie starte. jak łańcuch się nie wpasowuje do końca w zęby to znaczy że trzeba wymienić. Można sie zainteresować jak masz blisko. dobra opona z tyłu a to plus. tylko niei ufaj nigdy do końca w to co Ci człowiek powie bo często gadają głupoty że nigdy nie było z motorem problemów i w ogole cud maszyna!

Edytowane przez guma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...