Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

no i musze sie pochwalić:biggrin: zatarłem silnik w trasie, a dokładniej tok się mi skruszył i porysował cylek, czeka mnie teraz szlif, a mam 4 sierpnia zlocik, załamka :./ i mam pytanko czy można szlifować cylek, czy trzeba nicasil położyć??

Edytowane przez bart90dt125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na górze powinieneś mieć śrubę taka gdzieś na klucz 17 którą się wlewa olej...a to ile to juz musisz poszukać na forum (bo wiem ze było) albo w serwisówce...ja Ci mogę powiedzieć ile jest w MXe ;) (208ml) ale w LC jest więcej

 

A mogę wlać np. z silnika ten ze skrzyni co go mam. bo do skrzyni kupił bym sobie nowy a wlał bym ten używany. mam shell pół syntetyk w skrzyni a i czy 700ml wystarczy. no i kurde ja żadnej śrubki nie mam na 17 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W DT80 LC2 u góry nie ma śrubki, którą wlewa się olej do amortyzatora.

U siebie wlewałem to z kolegą za pomocą strzykawki śrubką na dole. ( 12mm )

Co do wlewania oleju silnikowego - nie polecam. (próbowane na własnej skórze)

Oleje do zawiechy kosztują ~35zł za 0.5 l .

Do lagi w DT 80 LC2 wchodzi ( według serwisówki ) 366 cm3 oleju. (na jedną lagę)

 

Pozdrawiam KszyHoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W DT80 LC2 u góry nie ma śrubki, którą wlewa się olej do amortyzatora.

U siebie wlewałem to z kolegą za pomocą strzykawki śrubką na dole. ( 12mm )

Co do wlewania oleju silnikowego - nie polecam. (próbowane na własnej skórze)

Oleje do zawiechy kosztują ~35zł za 0.5 l .

Do lagi w DT 80 LC2 wchodzi ( według serwisówki ) 366 cm3 oleju. (na jedną lagę)

 

Pozdrawiam KszyHoo

 

 

ale na gurze można ściągnąć wbijasz dfo dołu i wyciągasz uszczelkę naStępnie wybijasz a nawet sprężyny same wybiją jak lagi poluzujesz, po co kombinować strzykawką kupa zabawy. Olej do zawiech oczywiście że musi taki być , ja do swojej wlałem najgęstszy w sklepie 20w i wbrew inym opiniom pracuje mi doskonale zawieszenie jest twordszy i nie dobija jak to bywa w dt

pozdrwaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdziłem troche i moja dt zaczeła gasnac .Jak jedzie sie np. na 1 czy 2 to jak daje sie wiecej gazu to pod koniec zaczyna przerywac a jak sie wcisnie sprzegło to mi gasnie a wczesniej tak nie było.....co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie aktualnie jezdze cagiva super city 50 w garazu jest rska 125 brata ale zastanawiam sie nad kupnem dt 125 jakie są wady tego moto czesto sie sypie i wogle moze ktos opowiedziec swoje poglady o dt 125 mysle tez nad kmx 125 kawasaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejecie do skrzyni? Chodzi mi o gęstość(lepkość).

 

75W90, mam w tej chwili lecz na tym oleju sprzęgło czasami za wolno sie rozkleja, nie wiem na jakim jeździł poprzedni właściciel, ale na jego oleju sprzęgło działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Potrzebuje klocków hamulcowych na przód do Yamahy DT 80. Patrzyłem w KLAS-ie i LARSSON-ie, ale nie było. Tzn. w KLAS-ie były, ale pisało, że towar niedostępny. A musze mieć ten klocki na już, bo zdarły się do końca i już mi niszczą tarcze. Tyłem nie hamuje, bo tylny też nie działa :icon_razz: (szczęki już zamówiłem). To gdzie można kupić dobre i w miare tanie klocki do DT 80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy mozna wlozyc do dt 125 filtr stozkowy, i jak tak to gdzie go znalesc wmiare taniom Musze taki patent zastosowac poniewaz ine mam miejsca na normalny filtr bo to mam w innej rami sillnik od dt. Filtr ten schowalbym dokladnie posd bakiem wiec bloto i kurz by tak latwo nie docieraly wiec by sie czesto nie brudzil. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Siemka. Potrzebuje klocków hamulcowych na przód do Yamahy DT 80.

 

Swoje zamawiałem już jakiś czas temu.

>>klik<<

Są firmy Siffert. Powienieneś zmieścić się w 50zł. ( kiedyś kupiłem za 30zł bez przesyłki )

Na drodze sprawdzają się ok.

Jeżeli np. zachciałoby się Tobie jeździć po np. strumykach - nie polecam.

Zero skuteczności.

Jednak do 'zwykłego' endurzenia są w porządku.

Pozdrawiam KszyHoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w30?! Nie nie był to hipol, ten olej lałem to mojej CZ/CR, i miałem jeszcze jedną butelkę tego oleju to wlałem, lecz nie sprawdził się w RD. (ten sam silnik co DT). 10w30 nie będzie za rzadki?

 

BTW klocków mam do sprzedania nówki klocki. Raz założone, przejechałem na nich dosłownie 10 km! Klocki są od mojej ymahy DT, na której nie jeżdżę ponieważ mam kłopoty z rejestracją....teraz sprzedaję ją na części. Za klocki zapłaciłem 54 zł, For Ymaha DT 80 lc2 takie coś pisało na opakowaniu. Jeśli jesteś zainteresowany pm albo gg: 2228609

Edytowane przez grayfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...