Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś wie, jak odkręcić ten je*any kosz sprzęgłowy?

Próbowaliśmy z kolegą przytrzymać kluczem łańcuchowym, w skutek czego pękł.

Więc jak to odkręcić?

 

ja blokowałem zębami klucza numer 10 bądź 11 za uzębienie kosza i potem jazda 18 trzymaną przez klucz nastawny, w razie potrzeby moge to zilustrować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnie na wstpie odrazu ktos mnie opierdzieli ale potzebuje szybko odpiweiedzi, a nie mam zamiaru szukac tego w 134 stronach, poniewaz nawet nie wiem czy to jest. Mianowicie:

Poweidzcie mi jak wyreguowac dt 125. W gazniku jest tylko sruba wolnych obrotow (powietrza), i sruba o regolacji przepustnicu, no i oczywiscie iglica z piecioma rowkami. Iglice mam na rowku srodkowym i motor zbiera sie ladnie, ale jak wyregolowac to srube wolnych obrotow, nie mam pojecia, bo np zawsze jak wlacze ssanie to sie duzsi i odrazu gasnie, co jest grane i jak to zorbic. pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś wie, jak odkręcić ten je*any kosz sprzęgłowy?

Próbowaliśmy z kolegą przytrzymać kluczem łańcuchowym, w skutek czego pękł.

Więc jak to odkręcić?

 

 

ja to robie w nastęujący sposób:

włączam dowolny bieg np. 2, blokuje potem rurką lub przeciniakiem, długim bolcem zębatke w tylnym kole tak oby nie dotykało szprych tylko wahacz i odkręcam nasadowym nawet bez dźwigni, moin zdaniem to najlepszy sposób nie raz tak robiłęm, a dziś dokończyłem wymiane skrzyni ;d moto złożone tylko odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No właśnie o to chodzi, że ta częśc kosza, która posiada zębatke to jedno.

W środku znajduje sie taka pierółka ( słoneczko? ) i to obraca sie jak chce.

Jak to odkrecić? Kosz i tak już załatwiłem :icon_mrgreen:

 

 

CHŁOPAKI! a nie macie przypadkiem jak się patrzy na otwarta połówkę silnika tzn tam gdzie jest sprzęgłowy kosz.... po lewej stronie powinien byc otwór w którym widac kawałeczek zębatki w skrzyni biegów....jak si wsadzi tam SZEROKI(!) śrubokręt to zablokuje ona zarówno skrzynie jak i to słoneczko wewnątrz kosza...a wtedy tylko klucz nasadowy, nastawny czy tez rurkowy i heja :smile:

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Problem w tym, że silnik już wyciągniety z ramy.

Czyli wbić bieg i spróbować?

Naprawde, mam już dość...

Kolejne koszta dochodzą...

440 zł już wydane i szykuje się kolejne 250-300zl :icon_evil:

 

Bardzo dobrze cię rozumiem. Ja tez kupe kasy w moją DT juz wpakowałem i znowu u mechanika siedzi. Już mnie ch*j strzela, bo co chwila cos nie tak. Niby bezawaryjne moto ale jak juz sie zacznie sypać to...

Już klocka w nią włożyłem a jeszcze sie szykuje wydatek conajmniej 5 stów :) :D ;) Jak sie zdenerwuje to wezme i wyje*ie na złom :)

 

Pozdro i aby moto ci ładnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze tobie też udało sie ułamać ten słupek :D czyżbyś przy odkrecaniu kosza blokowało ten słupek ?? ?? jak tak to możemy sobie podać ręce :D

 

A no kluczem urwałem zanim jeszcze odkryłem metode z 10-tką :wink:

 

Bardzo dobrze cię rozumiem. Ja tez kupe kasy w moją DT juz wpakowałem i znowu u mechanika siedzi. Już mnie ch*j strzela, bo co chwila cos nie tak. Niby bezawaryjne moto ale jak juz sie zacznie sypać to...

Już klocka w nią włożyłem a jeszcze sie szykuje wydatek conajmniej 5 stów :clap: :banghead: :banghead: Jak sie zdenerwuje to wezme i wyje*ie na złom :rolleyes:

 

Pozdro i aby moto ci ładnie chodziło.

 

święte słowa, jak się sypnie to tak że do końca życia będziesz pamiętał ten moto, zanim ja swój rozłożyłem to dumnie woziłem się po wsi ze swoim przednim jakże mocnym światłem z żarówką H4 a teraz jak go poskładałem to ledwie ledwie się żarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...