Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzilem kompresje ma 6,3 bara Na wolnych obrotach wkreca sie ponad 12000 wiec chyba nie ma potrzeby grzebac przy module

 

Powiem krotko - otwieraj silnik i sprawdz stan zuzycia elementow bo kompresja duzo za niska. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem kompresje ma 6,3 bara Na wolnych obrotach wkreca sie ponad 12000 wiec chyba nie ma potrzeby grzebac przy module

 

6.3 bara to chyba słaba troche komprecha. Ja moze i tyle miałem jak swoja kupiłem albo i mniej.Teraz czeka mnie szlif cylindra itd. Jak zrobie ją to chyba zaloze oryginalny wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem kompresje ma 6,3 bara Na wolnych obrotach wkreca sie ponad 12000 wiec chyba nie ma potrzeby grzebac przy module

jest to notorycznie za mało powinno być 8/9 barów ściągnij głowice i cylinder i zobacz czy masz wszystkie pierścienie całe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pawela a szkoda ze sprzedales bo ten temat to juz wogle spadnie na psy jeszcze ty go jakos podtrzymywales i pisales madrze szkoda A co teraz chcesz sobie kupic? Tylko nie mow ze jakiego plastika enduro enduro i jescze raz enuro :icon_evil:

 

dzieki pikus, podtrzymales mnie na duchu :biggrin: milo wiedziec ze ktos cie docenia :banghead: dzis rano wstalem i obejrzalem wszyskie fotki jakie mialem z dt i lza mi sie w oku zakrecila....

ale z przyzwyczajenia bede tu zagladal i ZAWSZE jak bede znal odpowiedz na pytanie to chetnie odpowiem :biggrin:

i nie obrazcie sie ale teraz poluje na... GS 500 albo cos w tym stylu. troche mi sie preferencje jazdy zmienily :biggrin:

a enduro piekne jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nieeeeeeeeee wybij to sobie z glowy:] widze ze nie lubisz sie upaprac jak male dziecko w blocie:] ja sie tak ubrudzilem ostatnio ze matka jak mnie zobaczyla to az sie za glowe zlapala lapy w blocie cale spodnie w wyschenietym blocie kurtka w blocie twarz tez brudna:] ale bylo fajnie:] tylko ze juz mam z tlu slaba opone i dupowato idzie w blocie

 

a moze jakies wieksze enduro? albo jakies super moto zeby bylo zwiazane z enduro:D

 

pozdro:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzac troche od tematu co to jest "super moto" ?

Motocykl terenowy przystosowany do jazdy miejskiej i wyscigow ulicznych :P Przewaznie troche podrasowany silnik, kola zmienione na slicki od jakichs scigawek. Przedni troche zmniejszone. Tarcza hamulcowa wieksza i w ladnych ksztaltach, hamulce ostrzejsze. Wbite jakies ladne kolorki itp. Pokonwywanie zakretow bokiem a nie jak w scigawkach wykladaniem sie :biggrin:

 

A to przykladowe SM: http://moto.allegro.pl/item137875283_suzuk...ktm_yamaha.html

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nieeeeeeeeee wybij to sobie z glowy:] widze ze nie lubisz sie upaprac jak male dziecko w blocie:] ja sie tak ubrudzilem ostatnio ze matka jak mnie zobaczyla to az sie za glowe zlapala lapy w blocie cale spodnie w wyschenietym blocie kurtka w blocie twarz tez brudna:] ale bylo fajnie:] tylko ze juz mam z tlu slaba opone i dupowato idzie w blocie

 

a moze jakies wieksze enduro? albo jakies super moto zeby bylo zwiazane z enduro:D

 

pozdro:]

pewnie ze sie kocham ubabrac w blotku :biggrin: ale musze tez miec motorek to dlugich tras miedzymiastowych, i jazdy miejskiej, z mozliwoscia glebokiego wchodzenia w zakrety

pewnie ze chcialem SM ale portfel mowi nie... :P

co do SM to fele zaklada sie 17 calowe i na to slicki. zmienia sie nastawy zawieszenia (lub kompeltne zawieszenie) i juz mozesz nastraszyc na torze niejednego scigacza :biggrin:

Edytowane przez pawela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie kytykę ale jako posiadacz enduro uważam ze supermoto to bezsensowne rozwiązanie ponieważ nie sprawdzają się w średnim i cięzszym terenie a na długie trasy tez nie sprawdza sie bo nie ma owiewek... chyba ze komus nie przeszkadzają poślizgi na kazdym błotku... :bigrazz:

 

Mam jeszcze pytanko bo moto kręci mi do 12 tys na 1 biegu na wyzszych stopiniowo sie zmniejsza a na 5 i 6 biegu wogole nie idzie.... Powiedzcie czy to moze byc wina modulu CDI? trzeba go przerobic skoro tak kreci??? A moze to wina kompresji (6,6 bara)??? prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie kytykę ale jako posiadacz enduro uważam ze supermoto to bezsensowne rozwiązanie ponieważ nie sprawdzają się w średnim i cięzszym terenie a na długie trasy tez nie sprawdza sie bo nie ma owiewek... chyba ze komus nie przeszkadzają poślizgi na kazdym błotku... :(

 

Mam jeszcze pytanko bo moto kręci mi do 12 tys na 1 biegu na wyzszych stopiniowo sie zmniejsza a na 5 i 6 biegu wogole nie idzie.... Powiedzcie czy to moze byc wina modulu CDI? trzeba go przerobic skoro tak kreci??? A moze to wina kompresji (6,6 bara)??? prosze o odp.

wina kompresji z taką kompresjom wiele nie pojeździsz prawdo podobnie ci pękł pierścień taką ja miałem w dt jak mi pierścień pękł :( tylko że u mnie szła jak dzika :bigrazz: :crossy: :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina kompresji z taką kompresjom wiele nie pojeździsz prawdo podobnie ci pękł pierścień taką ja miałem w dt jak mi pierścień pękł :bigrazz: tylko że u mnie szła jak dzika :( :crossy: :( :(

 

Hehe... ja kupiłam DT125 z grzechoczącym silnikiem. Przy kupnie byłam w pełni świadoma, że czeka mnie remont. Fakt jest faktem, że moto kręciło się idealnie, mocy miało tyle ile "normalnie" powinno mieć, jedyne co, to takie nieregularne grzechoczenie i fakt, że nie bardzo chciała iść od 4k obrotów. Odżywała od 7 i kręciła się na każdym biegu do końca.

 

Pewnego wieczora jadąc sobie rozkosznie nagle rzuciła palenie. Więc na przyczepę ją, do mechanika i co się okazało? Kompresja poniżej 2 atmosfer, a pierścień rozkosznie latał sobie po silniku :(

Na szczęście z tłoka nie zdążył zrobić się jeżyk :(

Szybki remont, teraz docieranie i niebawem znów będzie jak nowa :(

 

Buziole,

Nadiq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...