Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

witam...mam wielki problem...mianowicie...chcialem zmienic dawke paliwa na iglicy...(przy okazji jak jest najwieksza a jak najmniejsza??) i przelozylem teraz nie chce mi chodzic..jak odpale wkreca sie na wysokie obroty tz na jakies 8,9tys( a niby ją odblokowałem:(?) nie wiem co z tym jest...czym i jak mam pokrecic zeby wchodzila na te 11tys obr??????????????pomocy prosze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spostrzezenia po zalozeniu 80cc ..

Zauwazylem ze jak jade na prostej na 3 albo na 4 przy okolo 6-8 tys i jak dodam na max gazu to nagle wchodzi na obroty i pomalu rozpedza sie jak skuter... czuc tak jakby na wyzszych obrotach sprzeglo zaczelo sie slizgac bo na wyzszych dostaje kopa ...

Nie pogorszylo osiagow ale tak jakos dziwnie :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tą głupote z przepustnicą prawie połamałem noge....chcialem odpalic na pych i glupi glupi jestem...odpalila i wbila sie na obroty skutki znane...udezylem sterte cegiel przed plotem....caly jestem pozdzirany...pamietajcie drodzy forumowicze...najwazniejsze jest bezpieczenstwo...jesli sie nei znasz nie kombinuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja juz wiecej sam nic nie robie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spostrzezenia po zalozeniu 80cc ..

Zauwazylem ze jak jade na prostej na 3 albo na 4 przy okolo 6-8 tys i jak dodam na max gazu to nagle wchodzi na obroty i pomalu rozpedza sie jak skuter... czuc tak jakby na wyzszych obrotach sprzeglo zaczelo sie slizgac bo na wyzszych dostaje kopa ...

Nie pogorszylo osiagow ale tak jakos dziwnie :/

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Witam! Na moja Dt 92r. Ma jakis sportowy wydech i tez dopiero zaczyna ciągnąc konkretnie od ok7-8 tys obr. i tak az do konca. U mnie to raczej wina tłumika (takie mam wrazenie). A nawet niema czym zamieszac:/ Buja sie do przodu tylko (bardziej jak scigacz niz cross).A Ty jaki masz wydech??Oryginalny??

 

Pierwsze spostrzezenia po zalozeniu 80cc ..

Zauwazylem ze jak jade na prostej na 3 albo na 4 przy okolo 6-8 tys i jak dodam na max gazu to nagle wchodzi na obroty i pomalu rozpedza sie jak skuter... czuc tak jakby na wyzszych obrotach sprzeglo zaczelo sie slizgac bo na wyzszych dostaje kopa ...

Nie pogorszylo osiagow ale tak jakos dziwnie :/

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Witam! Na moja Dt 92r. Ma jakis sportowy wydech i tez dopiero zaczyna ciągnąc konkretnie od ok7-8 tys obr. i tak az do konca. U mnie to raczej wina tłumika (takie mam wrazenie). A nawet niema czym zamieszac:/ Buja sie do przodu tylko (bardziej jak scigacz niz cross).A Ty jaki masz wydech??Oryginalny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie ja detke zalalem po samo siedzenie doladnie do rzeki wjechalem i wyjechalem zgasla mi juz na 2 stronie brzegu 2kopy odpalila i pojechalem a i na goracym silniku wjezdzalem

dokladnie :buttrock: tez kiedys utopilem DTtke po siedzenie i zgasla to ją z wody wyprowadzilem , kopnąłem raz i tratatatatata :) jak masz dobre uszczelki to sie nic nie stanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was jestem nieszcześliwym posiadaczem dt 50mxs i szukałem tu schematu jej silnika jest to powietrzak

I mam jeszcze jedno pytanie kupiłem ja od jakiegos wieprza co wiejskich patętów nie załował kiedyś po przejażdzce weszla mi na takie wysokie obroty że myslałem ze mi wal odfrunie a tłok na marsa odleci coś porobiłem z iglicom to juz znowu muliło i nie wchodziłą na wyzsze obroty a mówiąc prosciej 40km/h i wiencej nic przy tym dziwnie pierdziala rozebralem gaźnik w celu przeczyszczenia . i juz mi więcej nie zagadała .czasem jak ja na pych wezme to coś jakby jechalo ale tak strasnzie powoli i jak kranik odkrece to mi z takiego zaworka pod gaxnikiem waha cieknie

 

jezeli jest ktoś z obrębu krakowa /niepolomic i znasie na tych sprzętach to prosze zeby się na gg odezwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was jestem nieszcześliwym posiadaczem dt 50mxs i szukałem tu schematu jej silnika jest to powietrzak

I mam jeszcze jedno pytanie kupiłem ja od jakiegos wieprza co wiejskich patętów nie załował kiedyś po przejażdzce weszla mi na takie wysokie obroty że myslałem ze mi wal odfrunie a tłok na marsa odleci coś porobiłem z iglicom to juz znowu muliło i nie wchodziłą na wyzsze obroty a mówiąc prosciej 40km/h i wiencej nic przy tym dziwnie pierdziala rozebralem gaźnik w celu przeczyszczenia . i juz mi więcej nie zagadała .czasem jak ja na pych wezme to coś jakby jechalo ale tak strasnzie powoli i jak kranik odkrece to mi z takiego zaworka pod gaxnikiem waha cieknie

 

jezeli jest ktoś z obrębu krakowa /niepolomic i znasie na tych sprzętach to prosze zeby się na gg odezwał

 

Tzn masz coś z zaworkiem pływaka...sprawdz...jak się zalewa może być wina zapłonu....i nie mów że taki zły motorek :P nie jest zły ale trzeba się pomęczyć (ja już nei miałem siły ale w końcu zagadała i chodzi :D:D:D:D dziś mi się udało)

 

Co do schematu silnika PO CO CI ON????? pytam z ciekawości ...bo nie potrzebny Ci on jest ja swoj rozebrałem i złozyłem bez schematów i działą a to wcale trudne nie jest...o ile pamiętasz co gdzie było...a jak się boisz że zapomnisz to weź aparat i rób zdjęcia na poszczególnych etapach....(najbardziej bałem się że skrzynia się rozleci jak rozpołowie silnik...ale ona jest tak zbudowana że nie ma prawa się rozlecieć :crossy::D:D)

 

Ehhh musze teraz dotrzeć silniczek i będzie LUX :crossy:

 

Małe pytanko czy zaraz po remoncie to normalne że jest troszke mułowata?...bo mam tak że z samego dołu słabo ciagnie a nie chce jej kręcić na wysokie...(Ale dwa czy trzy razy podciągnołem ja wyżej i pociagneła jak wczesniej więc to raczej normalne :crossy: SPOX)

 

Tak tak cieszę się i raduje bo moje moto działa w końcu :lalag: (po 1,5 miesiąca ;/)

 

I jeszcze jedno Czy komukolwiek zdazyło się że wyprostował mu się haczyk na końcu spręzyny odbijającej kopke???? bo mój się wyprostował i nie odbijała kopka..jak go poprawiłem po kilku kopniakach znowu się wyprostował....musze kupić nową spręzyne czy da się to jakoś naprawić bo kopka nie odbija i trzeba ją ręcznie (lub noznie) cofać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie... w DT 80 LC2 biegi lepiej zapinac bez sprzegla czy ze sprzeglem ?

Echhhhh :/

 

CAŁA DYSKUSJA O TYM BYŁA!!!!

 

Jak masz sprzęgło UŻYWAJ GO.....czasem jak Ci zalezy na czasie i sie nie boisz o zembatki możesz bez ale lepiej w góre niż w dół....jednak nie jest to polecane....

 

Zresztą poszukaj wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...