Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie - opisz dokładniej swój problem... tu albo w dziale DT.

 

a tak w ogóle to przedstaw się etc - bo nowy jestes :>

:D

Przepraszam że się tak wyrwałem mało konkretnie postaram się dokładniej opisać Ominąłem w swojej dt elektroniczne zdławienie które znajduje się w predkościomierzu,następnie pozbyłem się zdławienia wydechu przestawiłem YPVS i wyrególowałem cięgła a moja maszyna nadal na 5 i6 biegu pow.95 km/h przerywa (dodam że na 4 biegu idzie ponad 100) Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie moge kupic pierscienie do dt 80lc2?

 

pozdrawiam

nie polecam kupowania samych pierscionkow. z wlasnego doswiadczenia wiem ze lepiej kupic juz tlok z pierscieniami. jezeli twoj obecny tlok juz sie troche 'wyrobil' to jak zalozysz nominalne pierscienie mozesz szybko stracic kompresje z powrotem. a jak nawet dobierzesz odpowiednie to i tak po kilku tys km bedzie znowu dupa... mialem tak w hondzie... ach te czasy, ze w wsk wystarczylo zmienic pierscionki na zrobione przez kowala... :smile:

 

 

a napewno dobrze zmostkowales?

 

lepiej nie wywalac kondensatora bo mozna wiecej popsuc, wystarczy go tylko na dole zmostkowac. efekt jest taki sam :flesje:

 

Słuchajcie zrobilem taki motyw...zmostkowalem styki kondensatora w dt..i teraz idzie mi lepiej bo do 8tys obr a poprzedno szla do 7(wydech caly odblokowany) co teraz jest nie tak!idzie ladnie nie dusi sie nei muli no ale wchodzi tylko do 8tys...pomocy!

czas na regulacje gaznika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zrobilem taki motyw...zmostkowalem styki kondensatora w dt..i teraz idzie mi lepiej bo do 8tys obr a poprzedno szla do 7(wydech caly odblokowany) co teraz jest nie tak!idzie ladnie nie dusi sie nei muli no ale wchodzi tylko do 8tys...pomocy!

 

 

 

 

 

Witaj! To mój pierwszy post na tym forum;) Ja tez niedawno kupiłem Yamaszke Dt 80 1992/3r. I Mam jakis sportowy wydech dzieki niemu maszynka dopiero zaczyna Konkretnie ciagnąc od 7 tys. obr. do konca. I nie miałem raczej nic kombinowanego z Tym modułem poniewarz widac ze nie był ruszany.Wczoraj wyciągłem nią 100km/h na 4 biegu:) Próbowałes całkiem bez wydechu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma schematu ale jak będziesz rozbierał warstwami to zapamiętasz co gdzie było :buttrock:....ja własnie wracam po udanej operacji rozbiurki i złozenia motorka....(zajeło to 3 długie dni :P)

 

Litrus przeciez Predator mówił że potrzebuje wałek do DT80MX a nie do LC ja nie wiem jak wygląda wałek w 50 ale wiem jak wygląda w 80 :flesje: jak ktoś pokaze ten z 50 to powiem czy taki sam czy nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie czy do DT 50 MX chłodzonej powietrzem dało by się włożyc silnik od chłodzony cieczą?I jakie części prze takim tunigu trzeba by było wymienić?

 

 

to się wiąze z potęzną przeróbką...rama inna, nie masz mocowań na chłodnice...mało miejsca pod bakiem...ogólnie bardzo cięzka sprawa ale nie ma rzeczy nie możliwych :buttrock: jak chce ci sie męczyć to wszystko dasz rade zrobić...a potrzebować będziesz cały silnik z całym osprzętem (moduł chłodnica, rurki kabelki pierdułki też....jednym słowem kompletny zespół napędowy) Ogólnie nieopłacalna sprawa ale jak mówiłem jak kto chce....

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Deteków :flesje: Mam taki drobny kłopot ponieważ mam zablokowaną yamahę. Wypatroszył mi znajomy dyfuzor ale ciął tylko w końcowej części i wyciągnał jakieś sitko i inny dławik w sumie 2 rzeczy. Czy w tych maszynach wsadzali więcej blokad a szczególnie w tej początkowej części dyfuzora ? Osiągi mojego motoru to 60-65. Problem jest w tym że do 50 ciągnie dobrze a później kicha wolno przyspiesza i lekka góra i odrazu traci prędkość :buttrock: Czy możliwe jest aby któraś z blokad w dyfuzorze wywoływała taki efekt ? Słyszałem od gościa który miał ten sam model yamahy że szła mu 85-90 na zębatkach terenowych. Ja mam chyba seryjne. Czy problem lezy w oponach (mam kostke z tyłu) czy w czymś innym ? Przypomne że mam seryjną DT 80 model MX-S ( http://bikepics.com/pictures/606076/ ) Prosze o pomoc bo chciałbym aby ten motor jeździł jak należy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie chyba się nie opłaca :buttrock: A czy przy ewentualnym szlifie cylindra trzeba by bylo wymienić tłumik lub korbowód?

 

EEEEE? a po co? przy szlifie wymieniasz tłok z pierscieniami na odpowiedni nadwymiar....jezeli reszta jest OK zostaje w spokoju....

 

Witam wszystkich posiadaczy Deteków mrugacz.gif Mam taki drobny kłopot ponieważ mam zablokowaną yamahę. Wypatroszył mi znajomy dyfuzor ale ciął tylko w końcowej części i wyciągnał jakieś sitko i inny dławik w sumie 2 rzeczy. Czy w tych maszynach wsadzali więcej blokad a szczególnie w tej początkowej części dyfuzora ? Osiągi mojego motoru to 60-65. Problem jest w tym że do 50 ciągnie dobrze a później kicha wolno przyspiesza i lekka góra i odrazu traci prędkość icon_sad.gif Czy możliwe jest aby któraś z blokad w dyfuzorze wywoływała taki efekt ? Słyszałem od gościa który miał ten sam model yamahy że szła mu 85-90 na zębatkach terenowych. Ja mam chyba seryjne. Czy problem lezy w oponach (mam kostke z tyłu) czy w czymś innym ? Przypomne że mam seryjną DT 80 model MX-S ( http://bikepics.com/pictures/606076/ ) Prosze o pomoc bo chciałbym aby ten motor jeździł jak należy. Pozdrawiam

 

a napewno masz dobrą kompresję i td? bo to nie wygląda na kwestie wydechu...może masz przegorede przed wlotem membrany? takie zwęrzenie żeby mniej mieszanki wpadało....

 

a tak w ogóle tutaj piszesz że masz DT80 MX-S a na bikepics masz opisana ją jako DT50???? o co chodzi?

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może się dziać w mojej DT.. ?? Teraz byłem pojeździć (przed chwilą wróciłem) a jest mokro. Jest ona na dotarciu (wyjeździłem dopiero jakieś 300 ml oleju.. Na biegu moto nie chce się wkręcać(przerywa) a na luzie kręci się dobrze.. Co jest?? Może woda dostała się pod świece..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...