Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Czym sie różni yamaha dt80 lc, lc2 i mx?? czy tylko dodatkami czy mają również inną rame wiem że mx wygląda inaczej i sie zastanawiam czy jest zbudowana na tej samej ramie?

 

DT 80 LC to praktycznie to samo co LC 2. LC nie ma tarczy z przodu i ma inny wahacz. Obydwie są chłodzone cieczą. MX natomiast jest chłodzona powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 80 LC to praktycznie to samo co LC 2. LC nie ma tarczy z przodu i ma inny wahacz. Obydwie są chłodzone cieczą. MX natomiast jest chłodzona powietrzem.

dziek

 

a o ile pamietam z tego co czytałem to by sprawdzić olej w dt to trzeba go spuścić i sprawdzić ile go było i ewentualnie dolać, jak jest inaczej niech ktoś mnie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 2 dt są takie same??

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=124211882

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M236379

 

bo z tego co zrozumiałem oba są mx bo chłodzone powietrzem a ta czerwona bardziej mi sie podoba zauważyłem że ma nachodzącą kanape na baki wydaje mi sie wieksza czy to tylko wrażenie czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kur** h** niema tłoka mieli miec a tu sie okazało że niema tłoka na 2 szlif wiecie gdzie można kupić tłok do yamahy tdr 125 na 2 szlif oprucz kemota bo tam są jakieś inne wymiary????

przyłączam sie do proźby tylko chodzi o dt125r i tłok do 1szlifu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w 50 MX sprawdza sie stan oleju w skrzyni biegów . I jaki olej lejecie może być zwykły HIPOL ?? :biggrin:

Hipolowi mówimy stanowcze nie :D.....wlej półsyntetyka 10W30 albo 10W40...marki zapewne podadzą Ci koledzy ;)......a to jak się sprawdza...to odkręć korej wsadz palucha...jak masz mokry od oleju opuszek to jest OK jak suchy to mało oleju :D.....a jak chcesz dokłądnie to tylko zlać i nalać spowrotem....;)

 

 

tak jak mówił Pawela...Czerwona to nowszy MX czarna to starszy model (jak ja mam) ta czerwona może miec rame już z LC...wcale sie nie zdziwie bo stoi wyżej i ma inaczej mocowane podnóżki...zreszta przeciez MX produkowali chyba do 89roku...jak się nie mylę a co do jej zalet to przedewszystkim jest dużo lżejsza od LC....DT80MX z 81 roku taka jak moja waży gotowa do jazdy 90kg....ile LC wazy nie musze mówić...dzieki temu jest naprawde zrywnym motorkiem pomimo nieco mniejszej mocy :icon_mrgreen: i bardzo zwrotnym :D niemniej w LC nie masz obawy o przegżanie silnika (az tak dużej ;)) i inne zalety jak nieco inne zawieszenie....MX starszy jest niższy i ma inne siedzenie....jak nie masz kasy kup MX i będziesz zadowolony jak masz pespektywy na kase albo masz więcej kup sobie LC...:D

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat(Litrus @ 31 Sierpień 2006 - 23:10) *

 

mam nadzieje jutro biore sie za zakladanie cylindra 80cc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mam nadzieje ze jak wsadze membrane to juz bedzie wchodzil na obroty .

Pozdrawiam i dobrej nocy (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

 

 

Ty masz ten cylinder rozwiercony, czy to jest cylinder z DT80?....musze zapytac (IMG:style_emoticons/default/D.gif)

 

Nie dostalem do motoru cylinder tlok i pierscienie firmy polini. Jest to tuningowy cylinder 80cm

 

 

 

 

Jackuzy

tak jak mówił Pawela...Czerwona to nowszy MX czarna to starszy model (jak ja mam) ta czerwona może miec rame już z LC...wcale sie nie zdziwie bo stoi wyżej i ma inaczej mocowane podnóżki...zreszta przeciez MX produkowali chyba do 89roku...jak się nie mylę a co do jej zalet to przedewszystkim jest dużo lżejsza od LC....DT80MX z 81 roku taka jak moja waży gotowa do jazdy 90kg....ile LC wazy nie musze mówić...dzieki temu jest naprawde zrywnym motorkiem pomimo nieco mniejszej mocy D.gif i bardzo zwrotnym D.gif niemniej w LC nie masz obawy o przegżanie silnika (az tak dużej j.gif) i inne zalety jak nieco inne zawieszenie....MX starszy jest niższy i ma inne siedzenie....jak nie masz kasy kup MX i będziesz zadowolony jak masz pespektywy na kase albo masz więcej kup sobie LC...D.gif

 

Tak dokladnie mx byly produkowane do 89 roku (moja jest wlasnie z 89) mam ostatni model mxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam yamahe dt50 rocznik 2005 no i mam jeden znaczący problem, przy dłuższej, wolnej jeździe z prędkością do 30 km/h silnik przegrzewa mi się. Ma ktoś może pojęcie dlaczego?

Edytowane przez Xnn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam yamahe dt50 rocznik 2005 no i mam jeden znaczący problem, przy dłuższej, wolnej jeździe z prędkością do 30 km/h silnik przegrzewa mi się. Ma ktoś może pojęcie dlaczego?

 

Pierwsze co mi się nasuneło to za wono jedziesz :biggrin:...na jakich obrotach jedziesz te 30 na godzine bo jak ją zyłujesz na 6000 to sie nie dziwie że sie przegrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ... (nie jezdze w wodzie)

czy zalozyc filtr stozkowy ? zawsze mniej osprzetu i teoretycznie lepsze osiagi ... czy odczuje chociaz troche przyplywu mocy ? bo naprzyklad koledze w skuterze duzo dal stozek i dlatego pytam :cool:

Z gory dzieki za odp

Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ... (nie jezdze w wodzie)

czy zalozyc filtr stozkowy ? zawsze mniej osprzetu i teoretycznie lepsze osiagi ... czy odczuje chociaz troche przyplywu mocy ? bo naprzyklad koledze w skuterze duzo dal stozek i dlatego pytam :cool:

Z gory dzieki za odp

Pozdrawiam :biggrin:

 

Stożek nie nadaje się w teren..bo mimo iz nie jeździsz w wodzie to i tak latasz zazwyczaj po piachu czy szutrach...a tam się kurzy i momentalnie zapcha Ci ten odsłonięty filterek...(wiem co mówie bo sam troche CZ jeżdziłęm w ogóle bez filtra....nie jest to przyjemne dla silnika :cool:) kiet jak się jeszcze zapcha gożej jak masz kiepski filterek i ten drobny pył idzie ci do silnika i go mimo wszytko niszczy....lepiej zostaw jak jest i nawilżaj filtr ten co masz...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...