Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz ściągnąć dekiel prawy, przy wałku kopniaka jest pośrednie koło zębate łączące kopniak z koszem sprzęgłowym, Jest osadzone na tulei która często sie wyciera i dlatego masz problemy, musisz je ściągnąć idziesz do tokarza i dorobi ci tuleje na odpowiedni wymiar składasz wszystko do kupy i będzie trykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomki mam pytanko bo mam yamahe dt 50 i che do niej wmatowac silnik 125;-} i nie wiem czy sie zmiesci ten silniczek czy bedzie tzreba robic jakies przerobki moze mi ktos doradzi bede wdzięczny:D bo nie che mi sie zdawac na a1:D i to bedzie najlepsza sytuacja z mojej strony :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie zastanów nad tym, bo przełożenie silnika to nie takie hop. Mocowania na pewno nie będą pasować będzie trzeba wszystko przerabiać, jak w ogóle ten silnik tam wciśniesz. Musiałbyś też zmienić instalacje, chłodnice, gaźnik,wydech. Hamulce i rama nie są przystosowane to przenoszenia takich obciążeń. Więcej wydasz na wszystkie części i robote niż miałbyś kupić jakąś 125 bez papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Po jakimś czasie namysłów zdecydowałem się i kupiłem DT 125 RE z 2004 :)

Mam kilka ważnych pytań więc jeśli ktoś mógłby pomóc to będę wdzięczny.

 

1. Muszę zmienić klosz przedniej lampy bo jest popękany. Doradzicie mi czy z poprzedniego modelu będzie pasował????? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć na ten temat informacji.

2. szukam serwisówki w języku polskim.

3. Czy można założyć obrotomierz??

4. Jakie opony nadające się na asfalt ?? jedyne na co trafiłem to Mitas E08. Dobre będą ??

 

 

pozdro

 

 

Edytowane przez Strumyck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...