Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

zablokowanie silnika poprostu nie pozwala na mocne zuzycie silnika (no chyba jakbys bardzo chcial) i nawet mocne krecenie manetka nic nie zmieni poniewaz silnik przez te blokady i tak pojedzie to swoje 80 km/h i dobierze odpowiednie obroty przu ktorych nie katuje sie tak jak odblokowany.jesli masz zablokowany masz polise na to ze silnik jest zdrowy

Źle myslisz i wcale blokowanie silnika nie jest po to by sie mocno nie zużył tylko po to to aby spełniał przepisy odnośnie osiągów na dane prawo jadzdy w europie a najczesciej w niemczech.

W motcyklach klasy 125 zblokwane sprzęty są mniej zajechane ( bo tam moc po odblokowaniu jest 2 razy większa) ale w przypadku DT 80 jest inaczej.

jesli masz zablokowany masz polise na to ze silnik jest zdrowy

Taką polise masz tylko wtedy jak masz dowody że silnik jest po remoncie i to zrbionym przez fahowca :!:

 

dzieki za odpowiedz na moje pytania

Tarcze sa zużyte jak sprzegło sie slizga a nie ciągnie jak u Ciebie. Musisz pobawic sie w regulacje na lince bądz koszu sprzegłowym ( nie papaimietam czy Dt 80 ma tam regulacje). Do tego zalej odpowieni olej, bo jeżelei nie zmianiełs od tąd jak kupiłes to nie wiadomo co tam jest zalane i czy odpowiednia ilośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy można sprawdzić jakoś poziom oleju w silniku .(nie w dozowniku ;) )

CZy jak odkręci się ten kranik to powinno się widzieć olej?

A i jaki olej jest zalecany do silnika/przekładni bo będę zmieniał (symbol,firma) W silniku jest inny olej niż w dozowniku? :oops:

DzIęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo już się sam zastanawiam czy przy DT trzeba używać sprzęgła przy zmianie biegów? Bo sam już nie wiem To jest półautomat czy nie? :>

Polautomat to to nie jest. Na zawodach sprzegla uzywa sie praktycznie tylko przy ruszaniu. Jak dobrze opanujesz zmiane biegow ze sprzegla to np. tarcze sprzeglowe beda sie mniej zuzywaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polautomat to to nie jest. Na zawodach sprzegla uzywa sie praktycznie tylko przy ruszaniu. Jak dobrze opanujesz zmiane biegow ze sprzegla to np. tarcze sprzeglowe beda sie mniej zuzywaly...

Czyli trzeba sprzęgła używać? Bo ja jak przełanczam bez to się nic nie dzieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach sprzegla uzywa sie praktycznie tylko przy ruszaniu

tak jeżdza tylko Ci co nie potrafią techniką nadrobic. Zobacz fotki najlepszych zawodników na świecie. Oni zawsze trzymają 2 palce na dzwigni sprzęgła. To chyba coś znaczy.

 

Strzalek jak to jest w crce ?

Niby można ale troche szybicej skrzynia siada. odpowiedz soebie na pytanie czy jest Ci to potrzebne i czy potrafisz aż tak wykorzystac CRke ze musisz wrzucać biegi bez sprzęgła aby jescze szybciej jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeżdza tylko Ci co nie potrafią techniką nadrobic. Zobacz fotki najlepszych zawodników na świecie. Oni zawsze trzymają 2 palce na dzwigni sprzęgła. To chyba coś znaczy.

To sa moje spostrzezenia. Jak gadam z osobami ktore mniej lub bardziej amatorsko jezdza w zawodach to zazwyczaj nie uzywaja sprzegla do zmiany biegow, natomiast wiadomo ze do ruszania, strzalow, czy przy hamowaniu ono sie przydaje. Ja jezdze ze sprzeglem bo w koncu po cos ono jest (wg. mnie) i nie narzekam :lol: . Jezeli nie zalezy Ci na kazdym ulamku sekundy to lataj ze sprzeglem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gadam z osobami ktore mniej lub bardziej amatorsko jezdza w zawodach

A ja z mistrzami lub wicemistrzami Polski oarz osobami które naprade sie ostro w to bawią. Niektórzy nie używają sprzęgł atak jak piszesz, ale cI naprade dobrzy go uzywaja i móiwa to samo co napisałś w koncu po cos ono jest

Tyle że w crósówkach zmniasz biegi nie odejmuąc gazu więc użycie sprzęgła jest i tak bardzo krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można ale troche szybicej skrzynia siada. odpowiedz soebie na pytanie czy jest Ci to potrzebne i czy potrafisz aż tak wykorzystac CRke ze musisz wrzucać biegi bez sprzęgła aby jescze szybciej jechac.

 

Pytałem się z czystej ciekawości :P i tak wole jeździć ze sprzęgłem bo:

 

1. Jestem tak nauczony

 

2.Nie chodzi mi o setne sekund bo nie startuje w zawodach chodzi tylko o dobra zabawe (narazie :twisted: )

 

3. Nie mam kasy na remont skrzyni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...