Skocz do zawartości

Jaki olej do mieszanki (MZ, ETZ)


miki660
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze sie troszke pod temata mam yamahe rd 80 z 84 roku gdy ja kupiłem nie wiem na czym była explarotowana ale ja głópi oczywiscie musiałem jej zalac mixol zjeździła 2 l mixolu i teraz planuje zmiane na inny olej lecz słyszałem ze nie mozna zmieniac z mixola np na jakiegos mobil one syntetycznego tylko jedynie na jakis półsyntetyczny :?: Czy to prawda co mi radzicie :?:

 

PS JESt to wersja z dozownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już kiedys pisalem, jesli zmieniac rodzaj oleju to tylko z lepszego na gorszy!!!! i tak z syntetyka => połsyntetyk => półsyntetyk z orlenu :) => mixol i ewentualnie pózniej na kujawski ;) na początku tego łancucha powinien byc jeszcze chyba mineralny.

 

jak jezdziliscie na mixolu i zdecydowaliscie się zadbac o silnik wlewając lepszy olej to moze wyjsc dokładnie na odwrót :!: te lepsze oleje mają własciwosc, które nie pozwalają na osadzanie sie nagaru i wypłukją go. silnik może sie po zmianie oleju rozszczelnic i wtedy czeka remoncik. jak się myle, to niech mnie ktos poprawi

także do starszych 2T w zupelnosci wystarczy orlen półsyntetyk :P no i te koszt opisane wyzej przez Belzebuba.... :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Bols chcesz zmieniac olej??? Jeśli jeszce nie czytałeś to przeczytaj to: http://www.mz251r.prv.pl/ w dziale FAQ. Mnie to w 223,5% przekonało że nie warto kupowac oleju innego niż tani orlen pół- syntetyk, ewentualnie mixol. :) W sumie z tego co piszą inni to nie są najgorsze oleje, jakoś zdają egzamin. Ty w sumie też nie masz rocznikowo już młodego motpocykla(być może jego duch jest w pełni sił) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lałeś Mixol przez, dajmy na to, 10 lat bez przerwy, bez żadnego remontu i czyszczenia z nagaru, to lepszy olej z większą ilością dodatków czyszczących wyczyści ten nagar z silnika. Ale ten nagar skądś się bierze i musi się gdzieś podziać, więc MOŻE się zdarzyć, że np. silnik się trochę rozszczelni = złogi, które do tej pory działały jak uszczelka, nagle zostaną usunięte. Cały ten syf pójdzie w tłumik, na świecę itd.

 

Dlatego uważaj z takim przejściem na nowy olej, szczególnie jeśli silnik był jeżdżony na Mixolu sporo czasu bez żadnej ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaa, czyli przejechał tyle co nic :banghead: To bez obaw możesz zalewać benzynę innym olejem. Dzisiejsze oleje tej samej klasy jakościowej i lepkościowej wg producentów są ze sobą spokojnie mieszalne :crossy: Jeśli boisz się wymieszać nowy olej z Mixolem, przeprowadź w oddzielnym pojemniczku mały "test" :evil: Ale nie sądzę, żeby były jakiekolwiek problemy po zmieszaniu obydwu olejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym rozszczelnieniem to jest chyba tak, ze lepszy olej wypłucze nagar po mixolu z kanałów w których siedzą pierscienie, czyli wtedy automatycznie pierscien miedzy gladzia cylindra a rowkiem w któreym pracuje, bedzie miał wiecej miejsca, jesli pierscienie sa juz zuzyte, to po wypłukaniu nagaru moze sie okazac, że silnik traci kompresje=>czyli remoncik. to jest moja teoria, niczym nie potwierdzona ale chyba dosyc słuszna:P

 

bols, jak juz chcesz zmieniac olej, to nie mieszaj tego nowego z mixolem, bo bedzie wiecej nagaru. z reszta mixolu masz poł litra, tak?? czyli stracisz jakies 4 zł wylewając go, albo oddaj komus

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie zwali sie jak cos tylko tłok i pierscienie :?: To laicik bo i tak musze zrobić małego remonta w silniku i te elementy polecą na pierwszy ogień czyli jeżeli teraz zmienie olej pojeżdze tak ok powiedzmy 200 km juz na nowym oleju to wtedy bede mógł wlac sobie jakiego chce :?: Nie wiem czy dobrze kumam ale wole sie spytac niz np wyłożyc 900 zł na zestaw mallosi a nastepnie zmienic oleje i zwalic w nim tłoka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bols, czytaj dokladnie, napisalem, ze to jest moja teoria,niczym nie potwierdzona czyli wynika z tego, że puki ktos madrzejszy ode mnie jej nie potwierdzi, to lepiej nie brac jej pod uwage :banghead: wydaje mi się, że to czy mozna zmienic olej na lepszy nie wynika tylko z tego, ile km przejechane jest na mixolu, ale bardziej od ilosci nagaru w silniku.

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym rozszczelnieniem to jest chyba tak, ze lepszy olej wypłucze nagar po mixolu z kanałów w których siedzą pierscienie, czyli wtedy automatycznie pierscien miedzy gladzia cylindra a rowkiem w któreym pracuje, bedzie miał wiecej miejsca, jesli pierscienie sa juz zuzyte, to po wypłukaniu nagaru moze sie okazac, że silnik traci kompresje=>czyli remoncik. to jest moja teoria, niczym nie potwierdzona ale chyba dosyc słuszna:P

lub silnik zyska kompresje, bo przy duzych ilosciach nagaru pierscienie tlokowe zapiekaja sie i przestaja pelnic swoja role, wiec jak nagar pusci, to pierscienie beda lepiej stykaly sie z gladzia.

co do nagaru, to najwiecej wystepuje go na denku tloka i w kanale wydechowym. aktualnie mam cz 350 na warsztacie, gdzie kanal wylotowy zatkany nagarem mial okolo 50% powierzchni oryginalnego 8O i nie jest to wina miksolu, tylko wlasciciela, ktory sie przyznal, ze zawsze lal 1:30, a czasami wiecej 8O , bo teoria: wiecej oleju=lepiej byla jego mottem. jak mu pokazalaem co i jak, to stwierdzil, ze teraz bedzie juz lal odpowiednio :banghead: . w tej cz to jeszcze rekord, bo kanalay przelotowe tez miala przypchane nagarem 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...