Skocz do zawartości

Tłok w ogarze


filip2233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kiedyś zrobić remont Ogara i nie wiem czy można zastosować tłok na 3 pierścienieod jawki. Słyszałem że coś się psuje. Wiecie może jakie usprawnienia można jeszcze zastosować żeby zwiększyś nieco KM i Vmax ogarka?

P.S. nie wiem czy na forum były poruszane takie tematy ale dużo tego żeby przeszukać. Jeśli był to sory.

Pozdrawiam.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki sa praktycznie te same (roznica to np. inne cewki w jawce mustang niz w ogarze) ale akurat tloki sie niczym nie roznia, bo w ogarze jest w koncu silnik od jawki. A 3 pierscienie czemu nie fabrycznie byly wlasnie takie tloki montowane, tloki 2 pierscieniowe do ogóra to niedawny wymysl polskich rzemieslnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to ograr jest 200 czy 205 jesli ma silnik jawa 223 to on powinnien miec od orginalnosci tłok 3 pierscieniowy przynajmniej ja mam taki co do dezemata to nie wiem ale jest roznica wypuklenia tłoka bodajze 3 pierscieniowy jest bardziej płaski.długosc taka sama i budowa raczej tez poruwnywalem z tłokiem kolegi roznica 3 rowka ale tez słyszałem ze zaburza wylot spolin albo wlot mieszanki nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc wiem że w korbowodzie będziesz musiał rozwiertac tulejke...

Nic nie bedziesz musiał rozwierac:roll:Przeciesz orginalnie powninienen być taki tłok

ale co to opowiadasz że waga tłoka ma coś do gadania???  

Ma i to duże pamietaj że waga tarcz wału pownna śie równać wadze tłoka i korbowodu

jaki to ograr jest 200 czy 205  

Spójrz w opis

tloki 2 pierscieniowe do ogóra to niedawny wymysl polskich rzemieslnikow.

To jest racja orginalnie powinny byc 3 pierscieniowe tłoki jak taki dostaniesz to baz happy:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1...

nia miałem pojęcia jaki to ogarek

ad2.

jeśli ci chodzi o to że przeciwwagi wału musza mieć takąsamą wage jak korbowód i tłok to jeśli znajdziesz i taki wał to masz skrzynke piwa

ad3.

już wiem:P

ad4.

mash racje....moim zdaniem było to też używane do lekkiego "blokowania " ogarka....

kanał ssący, długie kolanko i chyba właśnie tłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie tłoki pasują bo to to samo tyle że wykonane o niebo lepiej z o niebo lepszego materiału .....

 

 

ad 1...

 

ad4.

mash racje....moim zdaniem było to też używane do lekkiego "blokowania " ogarka....

kanał ssący, długie kolanko i chyba właśnie tłok

 

 

Błąd dwa pierścienie dają więcej niż te trzy ............ Sprawdzone w praktyce ... wydaje się że jawka będzie miała większego kopa bo komprecha wzrośnie a gówno całe....

i czesi tez mieli tłoki dwu pierścieniowe TO nie POLACY WYMYŚLILI :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd dwa pierścienie dają więcej niż te trzy  

wydaje się że jawka będzie miała większego kopa bo komprecha wzrośnie a gówno całe....

 

sam to wymyśliłeś czy kogoś posłuchałeś????

 

po pierwsze kompresja wzrośnie nieznacznie ale nie o to chodzi bo chodzi o uszczelnienie komory spalania co 3 pierścień gwarantuje

 

i nic nie pęka i sie nie wycirera szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie tłoki pasują bo to to samo tyle że wykonane o niebo lepiej z o niebo lepszego materiału .....  

 

 

ad 1...

 

ad4.

mash racje....moim zdaniem było to też używane do lekkiego "blokowania " ogarka....

kanał ssący, długie kolanko i chyba właśnie tłok

 

 

Błąd dwa pierścienie dają więcej niż te trzy ............ Sprawdzone w praktyce ... wydaje się że jawka będzie miała większego kopa bo komprecha wzrośnie a gówno całe....

i czesi tez mieli tłoki dwu pierścieniowe TO nie POLACY WYMYŚLILI :!:

 

Wez mi pokaz gdzies ze mieli 2 -pierscieniowe tloki orygianlnie to luz. Ja nigdy sie z takim czyms nie spotkalem i cos mi sie nie chce wierzyc. Poza tym nie wiem o czym tu mowic jak filip2233 bedzie chcial zrobic remont to najlepiej niech szuka orygnalnego tloka do jawki na ktorys tam szlif zalezy jak wyjechany cylinder, jak nie to niech kupi jakis co jest w sklepie nieorginalny i tez pojedzi na nim. Bo oryginalnego raczej nie dostanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...