Skocz do zawartości

ZERWANY GWINT


KML
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj swoimi zdolnymi rączkami udało mi sie zerwać gwint w cylindrze, dokręcałem głowice. :D

 

Co teraz zrobić , przegwintować i dać grubszą śrube czy może jest jakiś inny sposób. :roll:

 

Słyszałem kiedyś o takich zestawach naprawczych do gwintów nazywało się to (holi-koli) czy jakoś tak. :idea:

Czy ktoś juz z was tego używał i jak to się robi? :?:

Czy to jest drogie i gdzie można to dostać? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Targowej obok Moto Stylu jest taki warsztat, gdzie wykonuja naprawy główne silników ect. Moga zastosować taki manewr: rozwiercą otwór, przegwintują i wkręcą tuleję gwintowaną (redukcję) i bedziesz mógł wkręcić oryginalna śrubę. Kiedyś ukręciłem świecą gwint w głowicy Junaka, zrobili stosunkowo szybko i nie zdarli skóry.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się toto - HeliCoil i jest to jedyny opatentowany wyrób tego rodzaju na świecie.

Pozatym jest wiele podróbek o których pisała szmatława gazeta ŚM.

Sprawdź dokładnie średnicę gwintu tej szpilki.

Może coś poradzimy.

Naprawa M6 kosztuje 10zł. za dziurkę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona tej firmy podaje prawie wszystkie szczegóły poza kosztami naprawienia jednego zerwanego gwintu.

Na początku lat 80tych ubiegłego wieku za zestaw naprawczy z 8 wkładkami

M6 płaciłem 120 DM. i naprawiałem nimi 8 gwintów.

W ubiegłym roku kupiłem podobny zestaw w kraju w firmie .......

za 320zł. w którym było 50 wkładek i udało mi się naprawić 10 gwintów a reszta sprężynek poszła się je*** z powodu niedokładnego wykonania.

Reszta bez komentarza.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że HeliCoil na jedną śrube to koszt ok. 2 zł. i że sprzedawali to kiedyś w jakimś warsztacie na Cybernetyki.

 

Sprawe udało mi się załatwić najprostszym sposobem a w sumie to miałem troche szczęścia.

 

Zmieżyłem głębokość otworu i okazało się że jest o wiele głębszy niż długość śruby i do końca nagwintowany , więc kupiłem odpowiednio dłuższą śrube która mnie kosztowała 2 zł. i teraz wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...