Skocz do zawartości

Rzęcholenie w silniku !!!


dziki46
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeżdżę SRAD-em 750 z 99 roku, ma przejechane 46 tys.km i ostatnio coś zaczęło rzęcholić w silniku. Raz rzęcholi a raz nie, np. przy następnym uruchomieniu silnika i co to jest

W ŚM ze stycznia 2005 w artykukle o SRADzie wyczytałem że roczniki 98-99 miały problemy z napinaczami łańcuszka rozrządu czy to może być to.

Słyszalem też że może to być kosz sprzęła.

 

Jak myślicie, co to jest?

Jeśli ktoś miał doczynienia z czymś takim proszę o informację.

 

pozdrawiam

Forum Kołobrzeskich Motocyklistów www.moto-kolobrzeg.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz więcej - jesli rzęcholi przy określonych obrotach, przy dodawaniu i odejmowaniu (bardziej!) gazu, oznacza to problemy z rozrządem. Przy tym przebiegu nie musi być to uszkodzony napinacz, tylko poprostu łańcuch może mieć poprostu dośc - zresztą przebieg na to wskazuje (chyba że był już wymieniany, co stawia sprawę w innym świetle). Mówisz kosz? Bardzo prosto sprawdzić - po wciśnięciu sprzegła powinno ucichnąć, kosz też słychać praktycznie tylko na biegu jałowym, na obrotach luzy się kasuja i wszystko cichnie.

 

Pozdrawiam, pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach słchać jakieś obce odgłosy, gdy się dodaje gazu są one na tym syamym poziomie a po ok. 6 tys obrotów głośniejsze, następnie gdy obroty spadają jest chwilka ciszy po której dalej w trakcie zmiejszania sie obrotów słychać dosyć głośno i wyraźnie ten hałas.

 

Kosz sprzęgła chyba jednak odpada bo nie widać różnicy przy wciśnięciu i zwolnieniu sprzęgła.

 

Chyba wszytsko wskazuje, że już jednak czas na wymianę łańcuszka - dzięki za wskazówki.

 

pozdrawiam darek

Forum Kołobrzeskich Motocyklistów www.moto-kolobrzeg.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam SRAD-a 600 z 97r i ciężko mi stwierdzić na odległość co dokładnie masz na myśli mówiąc o "rzęcholeniu" ale u mnie takie/podobne objawy wywołane były właśnie wadliwym napinaczem po wymianie jak ręką odją :D

 

osobiście na 98% stawiam właśnie na napinacz :!: + ewent. łańcuszek :D

 

pees. w serwisie kosztuje 370 zł jak dobrze pamiętam a i nie ma tańszych zamienników !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy a opis jeszcze bardziej.

Krótka piłka, jeżeli chcesz jeszcze pojezdzić to nie zapalaj silnika więcej tyklo zawijaj rękawy i zdejmuj mu beret ( pokrywę zaworów ) wtedy zobaczysz czy łańcuszek. Sprawdzisz czy jest napięty czy zwisa, bo jak jest napięty to masz problem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...