Skocz do zawartości

jazda na kole, tak sobie skromnie, film kolegi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie już tego troche uczyłem... nie wychodzi mi jeszcze zawsze, czasami nie z pierwszego podejścia ale już powoli zaczynam łapać...

Do kółek w jeździe(paląc gume oczywiście) jeszcze mi daleko ale prosto(w miare :D ) nie jest źle. Nie jest to takie łatwe jak wygląda wrew pozorom ale początki zawsze są trudne...

 

Na poczatek trzeba jechać dośc wolno(ale nie toczyć sie jak trialowiec), wstać na podnóżki i naciskając całym ciałem na kierownice(trzeba przenieśc jak największy ciężar na przód żeby dociążyć przednie koło)wyhylając sie do przodu zacząc delikatnie hamowac i równocześnie zerwać z pomocą sprzegła przyczepność tylengo koła.

Brzmi prosto ale w praktyce trudno jest jednocześni prezyzyjnie operować hamulce, sprzegłem manetką gazu a także balansować ciałem i kontrowac kierownicą(bo tył maszyny ma wtedy ogromną tendencje do pływania na boki). Mi zazwyczaj albo przyblokowywało sie przednie koło(zbyt mocno naciskałem hamulec) albo tył zaczynał zbyt mocno uciekać... trzenba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyc a napewno wszystko stanie sie łątwiejsze...8)

 

Łatwiejsze jest wbrew pozorom (i to o wiele) róznego rodzaju kombinacje typu zsiadanie z maszyny podczas palenia, puszczanie kierownicy stojąc obok czy stawiania mad maxa stojąc z boku motocykla("suicide" czyli stawania przed maszyną jeszcze nie próbowałem...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer daje rade, szkoda że go nie ma na forum bo znał sie na rzeczy :D

 

ale wie ktos moze jak sie tak pali gume w jezdzie?

jako początkujacy stunter :D moze cos podpowiem. jak miałem aprilke 50-ke to robiłem to na nawierzchniach szutrowych z dużą łatwoscia 8) , na scigaczu jest to proste bo kierownica jest nisko i znaczna czesc masy ciała mozna przeniesc na rece czyli na przód motocykla, trzeba się mocno wychylic nad zegary i ewentualnie oprzec sie lekko nogami o zbiornik. na asfalcie motocyklem duzej pojemnosci jest to bardziej ryzykowne bo moze się skonczyc jazda na jednym kole albo upadkiem na plecy :D tak więc na początku proponuje spróbowac na szutrze lekkim strzałem ze sprzęgla i na niskich obrotach.

 

a na asfalcie "klasyczne" palenie gumy wychodziło mi dużo gorzej po czesci przez to, że brakowało mi siły na porządne docisnięcie przodu moto , po czesci przez słabą moc silnika

 

ps. na aprili na szutrach "palilem gume" :D tez siedząc na zbiorniku z nogami na lampie 8) . najwiekszym problemem było sie tam wdrapac :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, kocham ryk tego tysiaka :D

Mam dwoch znajomych co rowniez maja GSC-R'a 1000 i szczerze powiem ,ze dluzej trzymaja na kole.

My zawsze jezdzilismy na pasie (zamkneli go chwile temu ,bo byl wypadek) i najlepsza frajda to bylo wlasnie jak obok smignal sobie GSXr 1000 240 kmh na jednym kole, musze foty albo film zalatwic, to wrzuce go na jakiegos serva.

 

Albo wyscig 2och GSX-R'ow i ten huk przy 300 km/h, to jest muzyka dla mych uszu... :twisted: :D

 

Jeszcze co do filmiku, montaz nie jest taki zly, muzyka zajebista!

Pare rzeczy mu slabo wychodzilo, ale to mozliwe ,ze tak przy kamerce. Wiadomo trema :D

 

7/10 za muze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szzerze to zawiodlem sie troche....

 

ale wie ktos moze jak sie tak pali gume w jezdzie? :D

tak jak pisał spidi z tym ze ty lepiej rob to na 2 bieu bo wtedy pojawi sie jakiś dym :D a co do kółek to też ich nie robie narazie potrafie tylko z 1 reką i lekkie łuki robić... ale do kółek to mi jeszcze daleko.. BTW ten film to film naszego forumowego Gixera??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...