Skocz do zawartości

GS - nie chce odpalić!


wawrzyn15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno' date=' nie grzeję silnika na postoju np skrobiąc w tym czasie szyby.[/quote']

 

Tylko wykuwasz małą szparkę jak w czołgu i do przodu :-). Ryży, czasami nie ma wyjscia :-). Są wprawdzie odmrażacze itp, które pomagają szybciej oczyścić samochód z lodu, ale nie wyobrażam sibie jazdy z zasyfioną szybą.

 

Pozdro, Pawel

 

PS. A tak w ogóle, chyba temat o gs500 był :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy silnik sie psuje od czegos takiego ?? moze teoretycznie ale w praktyce nie wierze gdyz codziennie widze listonasza na osiedlu na swym jedym 15 letnim simku ktory jest odpalany i gaszony co 10 metrow przy kazdym domu a motor dalej jezdzi i listonosz nie nazeka jak z nim gadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Dwusow to troche inna rozmowa ;).

Tu masz olej w mieszance, a w 4T tuz po odpaleniu silnika olej jest jeszcze zimny i gesty - nie od razu "dociera" wszedzie tak jak powinien i na poczatku pracy silnika prawie nie ma smarowania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Poza tym w takim Simsonie jak sprężanie jest już marne i w związku z tym zużycie paliwa wzrośnie o 150% to i tak pewnie osiągnie jakies 3l/100km co większej różnicy nie zrobi.

 

No i remont silnika wyjdzie ze 150zl - szlifek, tlok, pierscionki ;) - i motorek jak nowy ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poskladalem sprzet do kupy...wszystko super...nie odpalalem jeszcze bo ciekawi mnie pewna rzecz...podlaczenie wezykow paliwa...sprawdzilem u znajomego w GSie i mial tak: ten co idzie z lewego ujscia w zbiorniku dochodzi do lewego wlotu kranika...a ten co idzie od prawej strony przy zbiorniku dochodzi do tego wejscia na dole kranika...tak tez podlaczylem...ale ciekawi mnie jedno...zalany paliwem jest tylko ten wezyk po lewej stronie...przekrecajac kranik wcale sie to nie zmienia...czy tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Przypomnę tylko, że na stronie pierwszej tegoż wątku podałem adres na schemat podłączeń zasilania paliwem ze zbiornika w GS500. Warto rzucić okiem. Myślę, że spokojna analiza podłączeń wykaże gdzie powinno być paliwo, a gdzie nie. ;)

 

Pozdrowienia i powodzenia! Ciepło się zrobiło w okolicach Bałtyku ;) Sam jestem ciekaw czy po pięciu tygodniach moja GS500 zapali? Nigdy nie robiła problemów... Ale też za krótko ją mam żeby cos dokładnie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać jedną sugestię której jeszcze nikt z szanownych przedmówców nie przytoczył. Zanim zabierzesz się do ewentualnego wyciągania gaźników, odkręć śrubki spustowe umiejscowione na samym dole komór pływakowych. Warto podstawić jakieś naczynko (które się zmieści), by sprawdzić czy nie będzie kropel wody. Woda skutecznie zatyka wszelkie dysze, bo ma napięcie powierzchniowe.

Czasem pomaga spuszczenie wachy z komór, i napuszczenie "nowej" przez PRI. Jeśli jednak w baku tez będzie woda na dnie, to "klapen zie dupen". Szykuje się konkretna robota.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad taka rzecza: czy jest mozliwe, aby PRI mi sie zapchalo w kraniku? Tez mialem podobne problemy z odpaleniem Suzi i w moim przypadku wyraznie wygladalo na puste gaziory. Ustawilem wiec na PRI, zostawilem nawet na kilka minut i nic. Uparta oslica zapalila na dotyk dopiero, gdy jej podalem paliwko przez gore gaznikow.

 

Wiec co - PRI nie dziala? A moze to cos z tym odpowietrzaniem zbiornika? Na jesieni zdarzalo sie, ze moto czasami na wolnych obrotach najpierw pracowalo spokojnie, a potem "podkrecalo" sobie obroty.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...