Skocz do zawartości

Co to za wynalazek??


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Widze na tej czeskiej stronie cene 46.800 koron-co daje okolo 6 tys zlotych.Nie pamietam ile kosztuje ten najnowszy super produkt WFM,ale chyba tez kolo 4 tys zlotych.To ja wolabym tego post-jawulca,bo technika jest tu kosmiczna w porownaniu z polskim dinozaurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale lipa.... :?

Nawet mi się nie chce wymieniać kuch konstrukcyjnych które zrobił ktoś kto się wziął za projektowanie tego motocykla do celów terenowy.

Za 7000 zł można kupić kilkuletnie sprawdzone, homologowane i zarejestrowane jakońskie enduro, choćby takiego KLXa250 jakim jakis czas pomykam.

A to z ogłoszenia... To jest lep na naiwnych i niestety takich wydumek będzie coraz więcej bo chinole nie robią nic tylko wymyślają coraz tańsze i coraz gorsze "motocykle"...

Eeee lipa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale lipa.... :?

Nawet mi się nie chce wymieniać kuch konstrukcyjnych które zrobił ktoś kto się wziął za projektowanie tego motocykla do celów terenowy.

Za 7000 zł można kupić kilkuletnie sprawdzone' date=' homologowane i zarejestrowane jakońskie enduro, choćby takiego KLXa250 jakim jakis czas pomykam.

A to z ogłoszenia... To jest lep na naiwnych i niestety takich wydumek będzie coraz więcej bo chinole nie robią nic tylko wymyślają coraz tańsze i coraz gorsze "motocykle"...

Eeee lipa.

pzdr[/quote']

Podobno(nie wiem tego na pewno,bo mnie wtedy nie bylo) kilkadziesiat lat temu Japonczycy zaczynajac produkcje samochodow i motocykli robili to w stylu dzisiejszych chinczykow i koreanczykow.Wchodzac na rynek jedyne co mieli do zaoferowania to nizsza cena,a wzorce czerpali kopiujac sprawdzone konstrukcje(np. angielskie motocykle).Po kilku(nastu) latach robienia bubli i ciaglym udoskonalaniu technologii zaczeli produkowac wyroby charakteryzujace sie wysoka jakoscia i wyrafinowana mysla techniczna.Dzis pozycje japonskiego przemyslu chyba kazdy zna.Jest liderem w dziedzinie motoryzacji(szczegolnie motocyklowej),poniewaz potrafi polaczyc wyrafinowana technike z umiarkowana cena.Teraz role sie odwrocily,i rozwijajace kraje biora przyklad z Japonii i nie wiadomo czy za kilka lat chinskie i koreanskie motocykle nie nie beda konkurowaly z Honda czy Yamaha.Jako przyklad mozna wziac Hyosunga,ktory (co prawda wspolpracujac z Suzuki) stworzyl Cometa 650,ktory zaczyna juz przypominac motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca : Shenkman........ badziewiarz. Są gotowi sprzedac kota w worku,niestety, wiele o nich wiem... pominę już te ich kioski, dumnie nazywane "oddziałami". Mało im ? Już dość napsuli w polskim rynku sam. ciężarowych swoim gównianym towarem i podchodami cenowymi...

Kto siedzi w temacie bedzie wiedział o co chodzi

 

Nera !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka odrazu dziwi mnie dlaczego to jest takie male ? Ze zdjecia nad tym gdzie koles siedzi (pare wyzej, gdzie moto stoi na podnozku, ale tak jakby z tej samej perspektywy) wydaje sie nawet dosc wysokie (a raczej dosc normalne jak na enduro) a potem koles siedzi jak na krzesle (moge nareszcie to powiedziec po sprzedazy simsona KRZESLO :D). Po prostu ogolnie to smieszne wyglada. Z wlasciwosciami trakcyjnymi itd pewnie podobnie. Ja bym raczej wolal kupic za te pieniadze starsza ale pewna kosntrukcje, sprawdzona przez wielu :)

 

Pzdr

 

 

 

ps. Dominik moglbys napisac o tych "kuchach konstrukcyjnych" z checia bym posluchal (inni pewnie tez...) :D)

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

ps. Dominik moglbys napisac o tych "kuchach konstrukcyjnych" z checia bym posluchal

 

Kilka rzeczy które mi się w oczy rzuciły.

No na przykład jak można z takiego małego motocykla zrobić słonia ważącego 110 kg?

Kto wymyślił tak idiotyczne mocowanie pompy hamulcowej przy zacisku przedniej tarczy? I to w taki sposób, że pierwsza jazda w krzakach i cały przewód na bank wyrwany (dlaczego tak odstaje??)

Dlaczego przewód prowadzący do tylnego zacisku tak odstaje? Pierwszy krzak i przewodu nie ma.

Po co ktoś wstawia do takiego motorka wzmacnianą kierownicę z poprzeczką o którą co najwyżej można sobie zęby wybić, no bo przecież skakać się tym nie da?

Po co ktoś z jednej strony robi w miarę solidnie wyglądający wahacz plus centarlny amortyzator (czyli ukłon w stronę bardziej agresywnej jazdu), a jednocześnie wstawia na przód lagi jak zapałki??? Nie lepiej wsadzić tańsze od upside-downów konwencjonalne zawieszenie, za to 2 razy grubsze?

Jak już wspomniano wyżej - coś nie teges z proporcjami tego motocykla. Mimo że ma koła typowe dla enduro (21 i 18 cali) to jest niskie jak kanapa. Albo ktoś zrobił kuchę projektując kanapę, albo wsadzono lagi i tylni teleskop od jakiegoś mini-moto, albo koleś ze zdjęcia ma 1,95 cm wzrostu. W każdym razie kicha.

O tych dwóch tłumikach była już mowa... Hmmm, odważna decyzja autora projektu :?

Pomijam takie idiotyzmy jak montowanie lusterek, a nie montowanie kierunkowskazów.

No i na koniec doszedłem do wniosku że ten motocykl nazywany jest "krosowym" bo się go nie da się zarejestrować. Bo gdyby się dało sprzedawca wywaliłby ten fakt wielką czerwoną czcionką na samej górze aukcji :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najlepiej to ja bym to przemilczał. Cross z lusterkami?? hmm, nie wiem z deka po co, można sie nabic jak sie jedzie.

A tłumiki to są faktycznie inne. Może w Korei to skośnoocy tak lubią, bo chyba tylko oni mogli takie coś wymyślić. ALe jak 150 i czterosow, to faktycznie można sobie pohasac :? . Jak bym na takie coś usiadł, to bym wyglądal jak na motorynce, ładnie by mnie znajomi wyśmiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, wzystko co piszecie to prawda. Jak to zobaczyłem to śmiąc sie chce, jak dobrze zauwazył Dominik, te lagi z przodu to smiech na sali, nie wiem nawet czy nie miałem identycznyh w RMX'ie. Wszystko fajnie tylko najlepsze jest to dla mnie, że napisali, ze to motocykl crossowy i zdjeli mu owiewki. Wygląda mi to na jakiś szfindel. Może zdobył motocykle niekoniecznie do końca legalnie i teraz sprzedaje jako KROSY :)

 

Tak troszke off topic ale czy znacie moze tą strone nowych wfm bo szukałem i niestety nie moge znaleźć ...

 

Strona ta to www.wfm.pl

Jest póki co w opłakanym stanie.

Ale niedługo zamierzam sie tym zajac ale narazie cicho :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona nie istnieje.

 

Chyba mi przeglądarka nawala :? -> :)

 

jeżeli chodzi o ten drugi "tłumik" to za bardzo mi to na tłumik nie wygląda... może ja świruje.. ale do tego nie dochodzi chyba żadna "rurka" od wydechu... zdaje się że wylot też zatkany... heh może to jest zapasowy tłumik :D jak by się oryginał zgubiło :D albo to jest coś w rodzaju atrapy.. może schowek ;) nie wiem .. trza pogadać z właścicielem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki niestety mi też nie działa juz.

Jesteśmy w trakcie wykupowania nowej domeny, więc możliwe, ze nie działa teraz, to nawet lepiej bo tamta strona naprawde nie miała nic nadzwyczanego.

Teraz co do wfmki. Po pierwsze to nie chce w tym topicu juz o tym rozmawiac jeżeli bardzo bedziecie chcieli wiedziec wiecej info to założe oddzielny i napisze i podam fotki. Póki co w necie mam tylko fotki z Pogodini za Lisem, w której startowałem tu link www.bikepics.com/members/filu/04wsk125

Pzdr i następnym razem Bols slij mi zapytania tego typu na PW, szkoda, żeby znowu zasmiecac jasność forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...