Skocz do zawartości

SZERSZE opony do VIRAGO 535


eric535
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:P hello.ponownie.pewnie już ktoś to wałkował.chciałbym założyć szerszą oponkę na tył do mojej virówki535.oryginalnie jest 140/90/r15.myślę o 150-ale czy nie powinna być /80?może ktoś tak ma.może ktoś coś poradzi,np link z zamiennikami.jak się jeździ na szerszej gumie?bo różnica w cenie niewielka.i najważniejsze,czy się zmieści.ktoś kiedyś mi pisał,żę wejdzie nawet 170/80 ale to dla mnie przesada.czekam jak zwykle na waszą pomoc.pozdrawiam.p.s. w niedzielę trochę słonka wyszło i nie wytrzymałem.musiałem choć 10km zrobić.a wieczorem śnieżyca.no cóż to polska właśnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO tak.niewiele tego.myślałem,że ktoś jeszcze coś wtrąci.więc chyba jednak zostawie oryginal.heidenau k65-myślę,że nie będzie najgorzej jak za taką małą kasę.może ktoś już śmiga na tym modelu w wirażce?pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

wydaje mi się, że nie ma sensu zakładać szerszego laczka bo wizualnie i tak się nic nie zmieni. To chyba precież szerokość nadalej felga a nie opona. Bynajmniej zamiennie 150 nie robi większego kłopotu.

Wymieniając założyłem Metzelera na tył do Virago 535 Marathona ME880. Dokładnie tych samych wymiarów co zalecana przez producenta.

Bardzo ładna oponka.

 

Opony firmy heidenau nie mam pojęcia jak sie na tym jeździ.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metzeler owszem ładnajest,ale trochę sobie kosztuje.coś koło 600.heidenau koło 290.wiem,wiem-jakość.ale podobno-z tego co przeczytełem na forum-całkiem przyzwoita.zwłaszcza,że nie jeżdżę zbyt szybko max120.wiesz myślę o 150/90r15 zamiast 140.kumole mnie namawiają,a różnica w cenie to ok 20 zł.mam jeszcze jakiś miesiąc na decyzję.z bólem kieszeni muszę wymienić obie gumy.dlatego chciałem komplet tanich,ale nowych.w continetalu zaproponowali mi super ceny,ale i tak ledwo się w 1000 zmieszczę.a tu tylko 450.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem opony Heidenau do Virago i jakoś nie było zastrzeżeń. Nie jest to moze najwyższa półka, ale na suchym zachowują się całkiem OK - oponka jest miękka, na mokrym już trochę gorzej. Nie jest to wprawdzie moja opinia, tylko użytkowników (sam śmigam na Dunlopach), ale kilka osób powiedziało to samo. Do tego motocykla i Twojego stylu jazdy jest jak najbardziej OK. A cena - jak najbardziej dobra. Osobiście polecam fabryczny rozmiar, a jeśli 150 to z niższym profilem, nie ma co niepotrzebnie zwiększać średnicy koła i tylko pogarszać osiągi wyższym kapciem. Nie zapomnij też o kupieniu nowych dętek - koszt około 30 zł za sztukę, ale masz pewność, że stara guma nie pęknie. Opony jak i dętki masz na www.motorad.pl lub u mnie (dla ludzi z wawy) w tej samej cenie.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie.co do wymiany u ciebie w warsztacie,to mam 400km do wawy.na moim sprzęcie i złyzymi kapciami na pewno nie wyskoczę.ale dzięki wielkie za zaproszenie.wybieram sią za to na warszawki motorszoł w marcu.wiec "do zobaczenia" pozdrawiam.!/aha cały czas myślałem,że 140/90 i150/90 różnią się tylko szerokością,ale pewnie przez wąską felgę opona będzie szła na wysokość a nie na szerokość? 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...