Skocz do zawartości

Zakonczylem sezon - GLEBA!!!


W-max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim!

Wlasnie przedwczesnie zakonczylem sezon wykladajac sie po raz pierwszy powazniej na motocyklu. Jak pewnie niektorzy wiedza siedze obecnie w Londynie, a tutejsza aura sprzyja do smigania przez prawie caly rok, ale nie dane mi bylo tego doswiadczyc. Dwa dni temu jechalem jak zwykle rano do pracy - 20 km na polnoc od Londynu, byla szarowka, droga lekko wilgotna ale pusta i prost, znaam ja juz na pamiec i to wlasnie rutyna i zmeczenie oslabily moja czujnosc. Na drodze jezal jakis kowalek drewna - galaz czy konar na ominiecie bylo zapozno. Podrzucilo mi przednie kolo do gory, wyrzucilo z motocykla. Przelecialem przez moto i przywalilem kasiem i plecami o asfalt. Predkosc ok.70 km/h. Wiele wiecej nie pamietam, bo stracilem przytomnosc, gosc w karetce powiedzial mi ze nic nie mam zlamane i wreczajac kluczyk oznajmil ze moto jest w porzadku. Zapytal mnie sie czy chce jechac do szpitala, poniewaz bylem nieco w szoku i wydawalo mi sie ze jestem faktycznie w jednym kawalku powiedzialem mu ze nie, ze jade do domu. Moto odpalilo za pierwszym razem i prawie na pamiec pojechalem do mieszkania.Zaparkowalem moto rozebralem sie i polozylem do lozka, juz z niego tego dnia niewstalem - tak mnie zaczely wszyskie kosci napieprzac (szczegolnie plery) ze niemoglem sie nawet obrocic na drugi bok.Nastepnego dnia pojechalem do szpitala, tam zrobili mi wszystkie badania i na szczescie okazalo sie ze nie mam zadnego zlamania tylko solidne potluczenia. Bilans: kask (Airoh) i ciuchy (HeinGerrick) spisaly sie swietnie jestem poobijany ale w jednym kawalku. Moto: lewe kierunki urwane/rozbite, moto przyrysowane, i lusterko do wymiany reszta O.K czyli nie jest tak zle.

Teraz pytanko: czy ktos ma doswiadczenie z odzyskaniem odszkodowanie z PZU za granica (AC)?

Policji niestety na miejscu wypadku niebylo ja tez akurat o tym niemyslalem, moge miec tylko potwierdzenie z pogotowia. O ile wiem to PZU wyplaca kwote na naprawe prowizoryczna, a reszte naprawia sie w Polsce, rzecz w tym, ze ja nie mam zamiaruw najblizszym czasie wracac do kraju. Jesli macie jakies pomysky to napiszcie!

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,ze tylko tyle.

Co do PZU:nie rob go na razie (tylko prowizorycznie napraw zeby szlo jezdzic) a jak wrocisz do Polski to zglos to do PZU mowiac oczywiscie ze sie wczoraj gdzies przewrociles.Do AC nie potrzeba Policji (zreszta do OC takze jak nie ma rannych) wiec Ci to przejdzie. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna W-Max nie strasz Pan!

Co do PZU to żadnego prawnika Ci nie potrzeba, zrób tak jak mówił Gixer albo po prostu zadzwoń do PZU w Polsce (na wszelki wypadek swoich danych nie podawaj) i zapytaj co i jak. Najprawdopodobniej powiedzą ci że możesz prowizorycznie naprawić i zachować rachunki i ewentualnie uszkodzoe części a naprawę główną zrobisz w kraju.

Grunt że jesteś cały, kuruj się. Pzdr i 3msie

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

 

No stary dobrze ze jestes caly,fajnie ze masz robote w Angli,ale mam nadzieje ze na sezon wrocisz do nas i posmigamy razem.Co do ubezpieczenia niestety niemam pojecia,ale chlopaki juz chyba napisali co i jak :buttrock:

 

Pamietaj ze mam jeszczze kilka fotek dla Ciebie.

 

Pozdroweczka i trzymaj sie tam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Guysy!!

 

Dzieki za troske, juz czuje sie duzo lepiej, jutro wracam do pracy, co do AC to faktycznie zalatam motocykl i na razie bede tak na nim jezdzil, a sprawe zalatwie na wiosne w Polsce. Oczywiscie sprobuje rowniez cos zdzialac przez tego prawnika, ale chyba marne na to szanse. Dzieki troskliwej opiece mojej Kasi wkrotce bede jak nowy :mrgreen:

trzymajcie sie - odezwe sie znow pod koniec tygodnia (taki zapieprz)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...