Skocz do zawartości

PROSZE O POMOC (BARDZO PILNE)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i bylem dzis ogladac ten motocykl. :? . facio zapewnial ze bezwypadkowy, ogladnolem, wgniot od kierownicy na baku, kierownica leciutko krzywa, obtarta, tylny bagaznik obdarty, ogolnie na ramie, lagach, wachaczu brak sladu uszkodzenia, silnik chodzi ladnie, przejechalismy sie, po puszczeniu kierownicy jedzie prosto, ale po telefonie wykonanym do kumpla motocyklisty powiedzial mi zebym sie tym nie sugerowal, to nie swiadczy o tym ze cos nie moze byc z geometria nie tak :? . Nie wiem co zrobic, kupic czy nie? POMOCY !!! aha uszkodzony jest tez uchwyt na lusterko, lusterka brak, koles mowi ze motor wyglada jakby sie leciutko przewrocil, moje zdanie jest troszke inne, wyglada jakby przyglebil, ale nie mocno. Poradzcie dac sobie spokoj czy sprawdzac go jeszcze po serwisach/kolegach?? Jest to sprawa bardzo pilna dla mnie wiec prosze o szybkie odpowiedzi

dziekuje

ps. dla pewnosci zaloze jeszcze oprocz tego nowy watek (do moderatorow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się palanta skąd te obtarcia, zobaczysz jak będzie reagował - może się spalić i się zestresować i coś pokrzykiwać, że jest ok itp. Zastanów się jescze raz jak idą slady i na tej podstawie wuobraź sobie cosię mogło dziać. Popatrz na plastiki, czy nie byłu "spawane", szczególnie na tylne nadkole (podpowiedział mi to VX w Łodzi, jak oglądaliśmy jaiegoś strupa). Zawsze na plastiku będzie ślad pod spodem. Poproś o cz ęściowe odpoięcie owiewki - jak się spowrotem dobrze zapnie, bez naciągania na siłę, to znaczy że jest ok (albo jest nie bity, alebo dobrze naprawiony). Po porstu zwracaj uwagę na pierdoły, spawy, czy śruby były roskręcane, czy spinki są oryginalne, bo często właścicek ma z tym problem i używa nieoryginalnych. Nie patrz na wierzch, tylko od spodu. Zwróć uwagę na to, czy lakier jest oryginalny, czy nie ma śladów zacieków albo niedomalowanych krawędzi itp (to samo - patrz na szczegóły). Czy lakierowanie jest oryginalne z fabrycznym (kolor, naklejki). Nie wiem jak w motocyklach, ale w samochodzie zawsze znajdę ślady dzwona, tylko tak powiedziałem od spodu. Ostatnio robiłem w warsztacie lagunę II - fajna bryka, ale już po chwili się okazało, że spodnia osłona jest pęknięta, a dwa wkręty nieoryginalne - czyli coś by ło dzwonione.

 

Możesz zawsze namówić wałścicela na pomiar geometrii ramy - nie kosztuje to dużo, a będziesz miał pewność. Jak się ni zgodzi - to znaczy że się boi palant i ma coś na sumieniu i może nawet nie będziesz musiał nic badać :) .

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem motor od dolu od gory od bokow, poprostu brak sladow "picu" jest tyle co napisalem wahacz jest super, rama brak sladow naciagania , i innych tuszowan. Z tego co widzialem to uszkodzenia sa wiarygodne z widocznymi. Lakier jest orginalny na calym motocyklu. Na badanie geometrii ramy sie umowilem z gosciem, tylko gosc sie strasznie tego boi, widzem to po jego oczach, a oficjalnie twierdzi ze jest w 100% pewien ze to badanie przejdzie pomyslnie i wmawia mi ze tylko szkoda mojej kasy na to, niewazne badanie Musi byc. Czytalem tu na forum ze takie badanie kosztuje ok 300 zl. ale mam pytanie - ile to trwa?, heh zreszta jutro zadzwonie do serwisu to sie sam dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

jeszcze chciałem dodać, że na pewno nie majstrował przy przebiegu. Jak byś miał jeszce jakieś pytania to daj na private. Jak chcesz to zadzwoń. (podam ci numer na private)

Dyzio

 

Dyzio co do przebiegu to nie ma problemu - jest oryginalny, ale co do "bezwypadkowosci" to mnie koles oszukal poprostu, nawinolem dzis 1200 km tam i zpowrotem, bylem kolo puszczykowa :), jak by mi powiedzial ze moto mialo jakis szlif tobym nawet nie jechal, jednak mam nadzieje ze moto przejdzie pomyslnie badanie geometrii ramy i stane sie szczesliwym posiadaczem suzuki VX800, narazie jednak mam niesmak i watpliwosci. Wiem ze przepalce za ten motor, ale jak bedzie rama ok i zawieszenie to wezme.

pozdrowienia

redwater

ps. daj tel. na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakieś podejrzenia to sprawdz wszystko ze 3 razy a potem poproś kumpla żeby zrobił to samo, jak niejesteś pewien to szukaj dalej, szkoda potem nerwów, uwierz mi   :)  

 

Pozdrawiam

 

Wlasnie o to chodzi ze ja gosciowi z zasady nie wierze, i widze co jest grane, wierze w to co widze a widze ze "babka wrozyla na pol". Poprostu nie ma tragedii, ale zawsze moze byc "pic". Badanie geometrii ramy pokaze wszystko. Odezwe sie we srode albo czwartek po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest kwestią ceny.

Jeśli moto jest uszkodzone, owszem, można je kupić i nie należy się bać, ale cena powinna być odpowiednia. Nie można żądać za moto po szlifie ceny jak za moto bezwypadkowe. Gość, który sprzedaje jest nie w porządku bo twierdził że sprzęt jest bezwypadkowy. Jesli jest krzywa kierownica i wgniot na baku to na 99% moto miało szlifa.

 

Co do badania geometri ramy: jesli okaże się dobra to Ty powinieneś zapłacić. Sprzedający mówił, że w porządku Ty sie chciałeś przekonać więc Ty bulisz.

 

Jesli jednak rama okaże się krzywa uważm że ten co sprzedaje powinien ponieść koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest kwestią ceny.

Jeśli moto jest uszkodzone, owszem, można je kupić i nie należy się bać, ale cena powinna być odpowiednia. Nie można żądać za moto po szlifie ceny jak za moto bezwypadkowe. Gość, który sprzedaje jest nie w porządku bo twierdził że sprzęt jest bezwypadkowy. Jesli jest krzywa kierownica i wgniot na baku to na 99% moto miało szlifa.

 

Co do badania geometri ramy: jesli okaże się dobra to Ty powinieneś zapłacić. Sprzedający mówił, że w porządku Ty sie chciałeś przekonać więc Ty bulisz.  

 

Jesli jednak rama okaże się krzywa uważm że ten co sprzedaje powinien ponieść koszta

Moto mialo na 101% szlifa, to nie ulega watpliwosci.

Jesli rama okarze sie krzywa to on placi i bierze sobie spowrotem trupka. Jesli bedzie prosta zaplace i wezme potwierdzenie z serwisu - zawsze sie przyda przy ewentualnej sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...