Skocz do zawartości

Wzrost a motocykl


Gość Devi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam małe pytanko - mianowicie czy przy niskim wzroście można jeździć na sportowych motocyklach ? Sam mam 170cm, do tej pory jeździłem głównie na starszych mzt'kach i innych. Nie mam gdzie sprawdzić, czy będę mógł się bezpiecznie podeprzeć na nodze i czy niski wzrost nie stoi na przeszkodzie w drodze do posiadania sportowego motocykla (np. CBR 600).

 

Pozdr.

Devi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bys nie mogl jezdzic?170cm wystarcza zeby jezdzic na kazdym scigu,a jak masz za wysoko to mozesz sobie kupic akcesoryjne,nizsze siedzenie.Mozna tez nabyc specjalne dzwignie do tylnego amortyzatora ktore obniza moto.

Jestes z Wawy a nie masz gdzie sie do moto przymierzyc???Pierwszy lepszy salon albo komis i mozesz przymierzac sie do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wzrost jest wiec wymarzony na taki motocykl!Popatrz na tych wszystkich malutkich azjatow smigajacych w gp:)cbr 600,r6 itp jest wlasnie motocyklem dla nizszych ludzi,to wysocy maja raczej problem z dopasowaniem dla siebie "plastika".Ja np ostatnio przymierzalem sie do xx'a i jakos za dobrze sie na nim nie czulem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,71 i uważam ,że niepowinno być problemu z klasą 600 , natomiast mój plecaczek ma 1,80 a tylne siedząko jest zawsze wyżej , ciekawe jak się będzie wtedy jezdzić i jak to będzie wyglądało :lol: Ale spoko , tak jak powiedzał Zajc , to wysocy mają większy problem , otóż mój znajomy ma ok 2 m , jeżdzi na R6 i narzeka ,że mu się łokcie i kolana niemogą pomieścić i całość jest mało zwarta . PZDR

 

ps . a w ostateczności to możesz jeszcze kierownice wymienić na akcesoryjną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem dla wysokich inaczej nie jest jazda, problemem jest podparcie się nogami w czasie stawania. Wystarczy jak kurdupel stanie na wierzchu fali utworzonej przez koleiny i ... dupa, brakuje nogi.

Motocykle sportowe mają siedzenie na wysokości 82 - 83cm od jezdni jeszcze jak się trafi szerokie bydlę to mogą być problemy. Ja mam całe 165cm wzrostu i niestety jednym z głównych argumentów przy wyborze moto jest dla mnie wyskość siedzenia.

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 171 i na różnych sprzetach smigałem i wszystko to kwestia przyzwyczajenia , nawet teraz mam xt które ma dodatkowo zwiekrzone skoki zawieszenia , siedzenie grubo ponad 90cm i jakoś daje rade , (dotykam jedna noga koncówkami palców :lol:)

ale i tak najlepiej sie wpasowałem w r1 2004 model , taka mała zgrabna :mrgreen:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 182 cm i do CBR 600 pasuje jakby byla dla mnie na wymiar robiona ;) Ale nie o tym chcialem mowic ;) moj stary ma 166 cm i spokojnie na mojej malej siedzi i podpiera sie obiema nogami (co prawda tylko samymi czubeczkami palcow 8O ).

Nie wiem jak sobie radzi podczas jazdy, bo mu sie nie dalem przejechac :twisted: :mrgreen: ale mysle, ze bylo by bez problemowo ;)

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...