Skocz do zawartości

Koszty


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ten temat był już wałkowany i możesz poszukać w starszych postach (w dziale jak kupić), ale że niedawno sam sobie zciągałem, to w skrócie:

- cło 9%

-podatek VAT 22%

-tłumaczenia 50-100 PLN

- przegląd ok. 150 PLN

- rejestracja 1150 PLN (tablice, książka, dowód)

Ale można pokombinować - poszukaj dobrze na forum

Pozdrawiam i powodzenia

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Niestety tak, ponieważ książka kosztuje 1000 zł. Istnieje ewentualność zapłacenia 500 zł, ale jak się ma ważny dowód z zagranicy (koszt np. w Niemczech 80 EUR i trochę bieganiny), to i tak jest różnica tylko ok 130 zł mniej.

:cry:

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przerąbane. To naprawdę trzeba mieć kupe szczęścia, żeby moto z zagranicy przywieźć i żeby to była okazja. Jak dodasz wszystkie koszty to się może zrobić połowa wartości motocykla. Kurde, wejdźmy już do tej Unii - może będzie taniej... :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze swoj watek a odpowiedz znajduje w innym, ale spoko. powiem tyle : przej**ane !

Dyzio mam nadzieje ze sprzet bedzie wart calej tej bieganiny i dodatkowych kosztow (nie ma tlumaczen) :D , ale najgorszym gwozdziem do trumny jest ta pierdolona ksiazka pojazdu warta 1000 zl. :) Jak to wszystko pododaje to sie zastanawiam czy jakiegos VZ800 krajowego nie kupic, roznica w cenie bedzie minimalna :) :evil: :evil: :D

 

ps. Dyzio jeszcze ten twoj kumpel sie miga od sprawdzenia moto w serwisie, ale jak nie sprawdzimy to poprostu nie kupie i juz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jak różnica niewielka to tym bardziej warto sobie sprowadzić :) :evil:

Niestety, nie jest to taki bliski kumpel żebym mógł go zmusić :D

Gość sprowadził mi i bratu dwa motocykle i się nie nacieliśmy. Ten VX wyglądał bardzo przyzwoicie i niestety nie wiem dlaczego nie chce żebyś go sprawdził w serwisie :)

Dzisiaj jest super pogoda w Poznaniu i jutro też ma być, może byś wziął jakiegoś mechanika i po prostu przyjechał. :evil: JA DZISIAJ POŚMIGAŁEM :D

Pozdrowienia

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie hop siup, mam do Was 500 km a pozatym pracuje w sobote do 12.00, mam czas tylko w niedziele i wtedy przyjade. Co do sprawdzenia to nie powiedzialem ze on nie chce ,tylko przyjedzie pozno wieczorem w srode a serwisy beda juz pewnie pozamykane :). Nie ma gdzie zostawic moto do nastepnego dnia, a jak mu proponowalem garaz to nie chce. Z kolei ja nie chce placic za sprzeta bez sprawdzenia go (geometria). Jak sie w niedziele nie dogadamy to trudno sie mowi i bede szukal gdzie indziej. Tak czy inaczej moze go namowie do zostawienia gdzies na parkingu strzezonym albo cos w tym rodzaju, a rano sobie w czwartek spokojnie do serwisu podskoczymy.

 

p.s. mechanik mechanikiem, a przyrzad do pomiaru geometrii przyrzadem, raz sie juz kiedys naciolem i nie chce powtarzac tego bledu. Mechanik geometrii na "oko" nie zmierzy, zreszta sa sposoby na sprawdzenie tego bez przyrzadow (jazda z puszczona kierownica) ale ja chce oficjalnie i jesli bedzie ok to ja zaplace za sprawdzenie. Mam jednak nadzieje ze gosc chce zarobic i zgodzi sie na moje warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...