Skocz do zawartości

Honda CBR600F4 leci paliwo z gaznikow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyciekiem paliwa jak w tytule honda CBR 600f4 na gaźnikach. Leci z miejsca łączenia gaznikow 3z4 w miejscu gdzie są one ze sobą połączone trójnikiem, podejrzewam że na tych trujnikach pewnie struchlal jakiś oring. Tu jest pytanie czy jako laik dam rade sam to ogarnąć czyli rozłączyć gazniki i ewentualnie wymienić to czy wymagana będzie jakaś regulacja gaznikow czy coś w tym stylu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zlokalizowałeś usterkę to już połowa sukcesu. Nie ma co się bać. Teraz to już tylko pozostaje wymienić te struchlałe oringi na trujnikach. To nic trudnego. Tylko nie kręć śrubami od regulacji, to jest duża szansa że wszystko ruszy po złożeniu od razu. Po tej operacji już nie będziesz laikiem. 

Ja też kiedyś wymieniałem uszczelki w gaźnikach motocykla. W Hondzie rozbiera się je dość łatwo. Wprawdzie nie truchlały mi oringi i nie było tam trujników, ale to była nieco inna Honda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozebrałem żeby się dostać do tych gaznikow lecz właśnie zastanawiało mnie czy jak je rozłączę czy jakaś ich synchronizacja się nie przestawi. Więc dzięki za info będę próbował nic nie poprzestawiać. A gdybym jeden jakoś ta regulacje przestawił to samemu jakoś to później ogarnę? Tak zapobiegawczo pytam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapomniałem zapytać, moto ogarnięte tylko mały problem był bo kruciec od chyba grzania gaznikow pękły i nigdzie dostać nie mogłem czy bez nich będzie wszystko cykać ok na co może mieć wpływ zrobiłem beż nich i zrobiłem obieg pomijając je czyli złączyłem poprostu złączka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ok, tylko że mieszanka Ci wyjdzie bogatsza niż potrzeba, co trochę zwiększy zużycie paliwa, ale co ważniejsze, może brudzić świece, może Ci je zawalić i będzie słaba iskra. Świece irydowe bardzo pomagają, ale koniec końców lepiej zrobić jak japoński inżynier zaplanował, czyli naprawić podgrzewanie. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...