Skocz do zawartości

KTM RFS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie , mialem w planach kupic sobie w tamtym roku juz ktma 525 exc 2005-2007 rok , ale urlopy sie poje*** i musiałem zostac za granicą... teraz juz 100% zaklepane. Przez ten czas mialem okazje pisac z chłopakami z tiktoka co latają na enduro i odradzali Mi tego sprzętu argumentując,  że to jednak juz stary , zajechany sprzęt i do tego na gaźniku.. zacząłem miec wątpliwości sam co robić,  mając w kieszeni +- 20k co polecacie kupic poj 400+ ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się tyczy każdego motocykla enduro. Wszystko zależy jak był serwisowany przez poprzedniego właściciela. Te motocykle nie lubią czegoś takiego jak oszczędności, tu trzeba być gotowym na zostawienie w serwisie kwot idących w tysiące a nawet pięciocyfrowych. Nie każdy może się z tym pogodzić i potem są w ogłoszeniach ulepy robione po kosztach. Właśnie najgorzej jest kupić od kogoś takiego ulepa. Mój dobry kolega od wielu lat ujeżdża 450 na RFS, serwisuje według sztuki, nie żałuje pieniędzy i ma dobry sprzęt. Jedynie ostatnio coś narzekał, że KTM traktuje po macoszemu stare sprzęty (czytaj: takie mające >10 lat) i wielu części już nie idzie dostać w salonie. Dokładnie to chodziło o układ ładowania, albo coś z alternatorem albo koło magnesowe, jest problem z częściami i musiał jakieś przeróbki robić na nowszy model. 

Gaźnik to nie jest wada. Byle był dobrze ustawiony, szczelny i miał sprawne oringi, zaworki, iglice, dysze. Poświęcisz czasu, zrobisz porządny serwis gaźnika i masz spokój na długi czas. Niektórzy nawet twierdzą, że te gaźnikowe są bardziej narwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kolego masz 100% racji w tym co napisałeś... można kupić 2 letniego zajeżdżonego trupa i zdrowego dziadka jak ktoś zdbał i użytkował z głową... no nic , trzeba będzie dokladnie  oglądać maszyny,  moze sie uda trafić coś w dobrym stanie . Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, za znanym zawodnikiem enduro do wyczynowego motocykla KTM ( a o takich tutaj mowa), trzeba mieć "wyczynowy " portfel, mój brat coś o tym wie, chociaż teraz ma Husqvarnę 350 na wtrysku ( czyli to samo co KTM), coś pogadywał kiedyś, że może sprzeda, ale nie wiem, czy mówił powaznie...  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...