Skocz do zawartości

Wycieki elektrolitu


wozniaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Mam mały problem z elektryką w Gs 500f
Po zimie akumulator wymagał ładownia po 3 dnia stania więc postanowiłem go wymienić. Zakupiłem nowy, w międzyczasie założyłem wyświetlacz biegów (wspominam o tym bo to jedyna "grzebanina" przy moto)
Kilka dni temu zauważyłem wyciek z akumulatora przez wężyk podpięty do akumulatora. Stwierdziłem, że może kupiłem wadliwy. Oddałem do sklepu, zareklamowałem, dostałem drugi.
Dzisiaj odpalam i po kilku km jeździe znowu widzę cały ufajdany tył i mokry wężyk przy akumulatorze.
Macie jakieś pomysły co to może być?
Regulator napięcia był wymieniany dwa lata temu (ok 10 tys km)
Nie ma podłączonych żadnych akcesoriów poza wcześniej wspominanym wyświetlaczem biegów. Na zareklamowanym akumulatorze było 12,2v. Po odpaleniu i podkręceniu go do 5 tys obrotów multimetr wskazał 14,5v i powoli rosło. Jak doszło do 14,8v to wyłączyłem moto.
 
Wracając do wyświetlacza biegów - zakupiłem gotowy czujnik luzu razem z wyświetlaczem. Podłączenie p&p, jeden z przewodów wpiąłem do kostki, gdzie do tej pory był wpięty kabel od wskaźnika biegu neutralnego, drugi wpięty pod światła mijania. Może tutaj jest problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdemontuj wyświetlacz i będziesz miał odpowiedź na pytanie.

Ale ja to bym dobrze rozgrzał tego reglera i wtedy sprawdzał co się dzieje. Dodatkowo jaki ten akus kupiłeś, do zalania czy gotowy? Sprawdź gęstość elektrolitu.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem przez dwa lata Exide YB10L

Na początku czerwca kupiłem taki sam firmy TAB. Jak zauważyłem wyciek to poszedłem go zareklamować. Dostałem jeszcze innej firmy Fulbat. Problem jest taki sam - po kilku km jeździ widoczne wycieki na rurce, która jej przyczepiona do akumulatora.

 

Akumulatory były zalane przez sprzedawców. Dodam, że akumulatory były brane w innych sklepach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...