Skocz do zawartości

SHL M 17 Gazela


urko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gazela kiedy była produkowana była jednym z lepszych motocykli.

Szczerze mówiąc fajny sprzęt i naprawdę bardzo niskie zużycie paliwa.

Mój ojciec zjeździł gazelą w 80 latach praktycznie pół Europy i do dzis żałuje że ją sprzedał.

 

Reflektor wbudowany tak, że jadąc na zakrecie oświetla Ci pobocze (chyba wiecie o co chodzi) :D

Ogólnie naprawde fajne moto (w tej kategorii) i chętnie bym zakupiłe ale tylko w 100% ORYGINALNĄ Gazele...

Prędkość max może nie powala ale mozna spokojnie podrózowac 85 km/h a maxymalna to chyba (105 km/h katalogowo)

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się marzy Gazela. Ale z braku w okolicy takowego sprzętu połakomiłem się na WSK 175 prawdopodobnie Perkoz. Ma większy id innych model bęben hamulcowy z przodu, aluminiowe półki przedniego zawieszenia, oraz golenie przedniego zawieszenia.

Rury teleskopów są chromowane. Wszystko do opisu perkoza pasuje tyle że perkoz podobno miał podwójna ramę. Jeżeli ktoś pomógł by mi w identyfikacji modelu byłbym bardzo wdzięczny. Zaznaczam że motocykl jest oryginalny ,posiada fabryczny lakier itp. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazela kiedy była produkowana była jednym z lepszych motocykli.

> Szczerze mówiąc fajny sprzęt i naprawdę bardzo niskie zużycie paliwa.

 

Rzeczywiscie nie jest nadmiernie wysokie, co w polaczeniu z relatywnie duzym bakiem powoduje, ze jezeli moto jest wyremontowane a i wlasciciel nie obawia sie "remotow kapitalnych w polu" moze wbrac sie dosyc daleko.

 

> Mój ojciec zjeździł gazelą w 80 latach praktycznie pół Europy i do dzis żałuje że ją sprzedał.

 

Chetnie jakas relacje bym poczytal. :o

 

> Reflektor wbudowany tak, że jadąc na zakrecie oświetla Ci pobocze (chyba wiecie o co chodzi) :evil:

 

No to nie tylko kwestia reflektora, ale w ogole trzeba sie troche przestawic podczas jazdy, bo tak troche nie czujesz ze wlasnie skrecasz gdy masz przed soba masz nieruchomy reflektor. Ale mozna sie przyzwyczaic i na zakretach w nocy jezdzic wolniej. A poniewaz swiatla to raczej srednie sa (o ile pamietam zarowka ma 25W), wiec z wyczuciem na tych winklach.

 

> Ogólnie naprawde fajne moto (w tej kategorii) i chętnie bym zakupiłe ale tylko w 100% ORYGINALNĄ Gazele...

 

Nie rzebym sie chwalil, ale mam wlasnie taka 100% oryginalna (i nie na sprzedaz) i znam dokladnie cala jej historie (mam nawet dowod rejestracyjny pierwszego wlasciciela - jeszcze recznie wypisywany w 1968)

 

> Prędkość max może nie powala ale mozna spokojnie podrózowac 85 km/h a maxymalna to chyba (105 km/h katalogowo)

 

To chyba za miekki jestem, bo jakos tak powyzej 80 km/h gazela cos za miekka i gietka w pasie sie robi :). Inna sprawa, ze mam troche luzow tu i owdzie (do zrobienia wkrotce), a samo zawieszenie przednie chyba nie sprzyja nadmiernie szybkiej jezdzie.

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o zdjęcia.

 

A jak tam MW składa się??

 

Mw na razie zimuje rozłożone w garażu :? . Miałeś rację z ta ramą, jest starego typu z przesuniętą do przodu prawą podnużką pasażera.

Cały front robót został przesunięty na rasowanie silnika dniepra. Po pierwsze bo siedzę sobie w ogrzewanym warsztaciku w domu, a ten na zewnątrz jest nie ogrzewany a poza tym sezon zaczyna być blisko i chcę jak najwcześniej wyjechać na tym silniku żeby miał docieranie przy niskich temperaturach powietrza

 

Zdjęcia wski już Ci posyłam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojechałem dziś oglądać SHLkę

dogadałem się z dziadkiem na 400, ale muszę odkręcać sprawę z papierami. Zabiorę ją jak tylko szlaki będą przejezdne

moto ma oryginalny lakier i odpala, chyba nawet nie będę jej restaurował, tylko porządnie wyczyszczę zakonserwuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pipcyk jeśli możesz to ja też proszę o zdjęcia. Mam jeszcze jeden taki przód "aluminiowy" do WSK-ki. Posiadam też koło ale brakuje mi tarczy kotwicznej z okładzinami do bębna hamulcowego (fi 150mm o ile pamiętam). Miałbyś taki na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vesparider

jesli chodzi o Gazele to poleci spoko ponad 110 a na trasie mozna trzymac luzem 85-90 oczywiscie w pojedynke. a jesli chodzi o inne SHLki to ja na m11 byłem nad Adriatykiem w wakacje a wraz ze mną była WSK z 59 roku i dały rade-pozzdrawiam wszystkich wielbicieli plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...