Skocz do zawartości

MotoGP 2023


przemek96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MotGp Katalonii, wczoraj zaczęło, się ciekawie, A.Espargaro z rekordem toru, Vinales za nim, trzeci Pecco...Martinator pokazywał nowy rodzaj, składania się w zakręcie, mimo to wystarczyło mu na 10 miejsce.... a gdzie Thiller-Miller... poza 10 tka....chyba za dużo na tych koparkach CAT przebywa....

Dzisiejszy dzień, sprawił niezłą niespodziankę, a raczej potwierdził bardzo dobre przygotowanie motocykla Aprilii... co prawda Q2 wygrał Pecco, z nowym rekordem toru, ale zaraz za nim, uplasowały się 2 Aprilie.... i mimo bardzo dobrego startu Pecco, w końcu, zabrakło tylnej oponie przyczepności, i musiał oddac A. Espargaro pola, a mało brakowało, by Vinales też go nie wyprzedził, i wydawało mi się, że Maveric, nie za bardzo chciał ryzykować, i tak po prostu z deka odpuścił ...znane i tytułowane nazwiska na japońskich motocyklach ...istny dramat... może świeża krew by się japskim przydała, ale w postaci nowego zespołu i nowego producenta - Kawasaki- wszak pieniądze idą za Kwakami ogromne, a może to byłby dobry impuls do rozwinięcia ich domowych marek.... nie wiem...W prototypowych motocyklach nie może być zastoju, ciągle coś się próbuje i korzysta z nowych rozwiązań, skoro skrzydełka przy przednim zawieszeniu przedniego koła w Aprilii przynisła wynik z powodu lepszej trakcji, a rezygnacja Ducati z tego "udziwnienia" w tym wyścigu, być może przyczyniła się do zwiększonego zużycia tylnej opony...?

Wyścig Sprint wygrał  A. Espargaro- Aprilia, przed Pecco- Ducati i Vinialesem- Aprilia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojta, zaraz sie dzialo, na pierwszym winklu, dwa dukaty wypadly z biegu. I bodajze 3 aprilie na pierwszych trzech pozycjach koncowych, moge sie mylic czy miedzy 2 - gim a 3 - cm nie bylo cos innego. 

Nuda Panie, nuda ! 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecco już dobrze, żadnych złamań, Bestia złamana kostka i palec w ręce. Bestia już pewnie po sezonie, Pecco powiedział że zrobi wszystko, żeby za tydzień jechać. 

Pecco już dobrze, żadnych złamań, Bestia złamana kostka i palec w ręce. Bestia już pewnie po sezonie, Pecco powiedział że zrobi wszystko, żeby za tydzień jechać. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Marino-

Martinator zdobył pole position z rekordem toru... Bezecch i Pecco poobijani i kontuzjowani....a zaraz Sprint..oj ciekawie hehehe

No i wyścig Sprint wygrał Martinator, przed Bezzem i Pecco, ale Bagnai po pietach deptał Dani Pedrosa na KTM hehehehehe...w sumie wielkie ukłony dla Pecco, że wytrzymał trudy wyścigu...

Edytowane przez jannikiel
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuznilem sie na wyscig, bo na autostradzie sie 4 katamarany zozjebäly i 2 godziny w korku.

 

3 Dukaty na pudle !

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pojechaliśmy na rodzinną przejażdżkę, na 3 motocyle, moja Marta- BMW R100 SCR, jej syn Krzyś- DR 125 i ja na Elefancie 750, mlody, chyba ma zajawkę ( mam nadzieję)...i nie oglądałem wyscigu...

No cóż, Martinator, goni Pecco, a do końca sezonu sporo zostało....

 

Moto2: 

P.Acosta

C.Vietti

A. Lopez

Acosta na samym początku trochę powalczył z Viettim, ale w końcu Vietti chyba usmażył przednią oponę i dał sobie na kilka okrążeń przed końcem siana i Acosta z przewagą ponad 6 sekund dotarł niezagrożony, chyba nie ma na niego mocnych w tym sezonie, chyba, że on sam wywinie jakiś numer, wszak to są wyścigi a nie gra w bierki...

Moto3:

D. Alonso, J. Masia, D. Oncu

Tutaj po kilku okrążeniach zerwała się grupka kilkunastu zawodników, która potem znów podzieliła się na 2 grupy i w 1 grupie lecialo 4 zawodników ( 4 był Munoz), walka była w stylu Moto3, czyli ciągle się wymieniali, ale potem Munoz, jakby nieco odstawał, i przed 2 zakrętami przed metą walka w zasadzie była między 3 zawodnikami, w koncu, na czoło lepej wyszedł młodziutki Alonso, i wygrał z przewagą 0,036 nad 2 Masią, Oncu trochę sfrustrowany 3 pozycją, jak twierdził, zainstalowano mu nieco za dlugie przelożenie i nie mógł dobrze przyspieszyć, a na dodatek, nieco urósł, co też nie bardzo pomaga w walce z filigranowymi zawodnikami typu Alonso, czy Masia...

D.Holgado, lider tabeli, nie załapał się nawet w punktach ( a tydzień temu nie ukończył wyścigu), trochę ciasno się robi w tabeli, bo Holgado ma 161 pkt, Sasaki ( w tym wyścigu- 7)- 157, Masia- 149, Oncu- 144, a młodziutki Alonso- 140 pkt...

a do końca jeszcze 8 rund ( !), czyli 200 punktów do "ugrania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig na początku był ciekawy, bo się trochę wyprzedzali, Pecco, Jorge i Bez, jak Bagnaia trochę osłabł wyprzedził go Bez i tak już zostało, choć Dani miał przez chwilę lepsze tempo niż czołówka, ale koniec końców dojechał za Pecco. Ja sobie odpalam wyścig na telefonie i zatrzymuję. Po przyjeździe z wycieczki, odpalam i oglądam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...