Skocz do zawartości

WSBK i WSSP 2023


jannikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No bo jak Bauti, odfrunął, to ciekawsze rzeczy działy się z tyłu, hehehehe... Bautista jechał jakby w innym wyścigu 😉

Podobnież Petrux pojedzie fabrycznym Desmoseidici za Bestię w Le Mans, może jednak lepiej było zaproponować, Bautiemu?

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, Petrux sobie jeżdzi, a Bauti walczy o konkretne wyniki...,

Ciekaw jestem, akcji Bassani- Rinaldi...idę poczytać...Rinaldi w ostrych słowach skomentował zachowanie Alexa B., i jeszcze, ze ten go potem w paddocku nie przeprosił, no Bassani stwierdził, że przez zamieszanie po wyścigu, nie miał czasu porozmawiać z Rinaldim, i zresztą wszystko odbyło siw w normalnych warunkach wyścigowych on trącił mnie, ja mu wjechałem pod łokieć... ale szczerze ton glosu Rinaldiego powiedzmy średnio mi sie podobał - gwaiazdorzy czy co... a rękę to se wczesniej chłodził, jeszcze przed wyścigiem, to trochę zełgał, że to przez Basaniego...

Superpole Race, wygrał Bautista, drugi Toprak, a 3 A. Locatelli, ponieważ Rea się wywrócił na ostatnim okrążeniu...Rinaldi niexle jechał, ale chyba skonczyły mu się opony i spadł na 8 miejsce, Bassani dojechał 10....ciekawe, czy po południu nie będzie padac...

II wyścig Supersportów

Sofoglu, Manzi( musiał oddać miejsce na pudle Schrotterowi), Schrotter, Buledze na 1,5 kółka przed metą zdech motór, a jechał 4, z nadzieją na walkę o pudło... ehhhhh , Bayliss, ma uszkodzona na ostatniej rundzie stopę i to było widać, podniósł się z 17 miejsca na 12, a potem spadał, w końcu wyjechał poza tor i koniec zabawy....

Czekamy na II wyścig Superbików...

Wygrał Bauti, drugi niespodziewanie Toprak, który na ostatnim zakręcie wyprzedził zdezorientowanego Rinaldiego - który miał jedno okrążenie wczesniej ponad 3 sekundową przewagę nad Turkiem... Bassani dojechał 12 ....

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Misano Superbiki:  Bauti, Rinaldi, Toprak.... Petrux dobrzej jechał, miał ochotę powalczyć z Turczynem, ale przesadził i poszedł w tataraki..

Supersporty: Bulega, Manzi, Caricasulo....

W padokach Ducati pojawił się i Dommenicali i Tardozzi a prosessore GiGi też był...

P.S. Taka obserwacja, Ducati Bautisty ma poobcinane obroty, a dokłada gościom z tyłu równo, trzeci Toprak prawie 9 sek. , 4- Bassani- ponad 14 sekund...Rea gdzieś ponad 18 sekund, w stosunku do poprzedniego roku, Bauti jeszcze bardziej dokłada rywalom... skończyła się im para, czy Bauti+ Ducati to idealny team 🙂

Superpole Race przerwany z powodu incydentu wyścigowego między Petruxem a Lecuoną, Petrux najwyrazniej dzisiaj nie miał dnia, najpierw po jego manewrze wywalił sie Aegeter z Gardnerem, potem musiał wykonać longlap penalty, i atakując Ikera dotknąl jego tylnej opony w wyniku obaj się wywalili... ale po mojemu można te przypadki uznać za incydenty wyścigowe...bo to są wyścigi a nie gra w bierki...

Bauti pierwszy, za nim wkurzonyz powodu czerwonej flagi Turczyn, potem Rinaldi...

Supersporty: Bulega na ostatnim okrążeniu przegrał walkę o 1 miejsce, ze S. Manzi...3 -M. Schrotter na MV Agusta... Bayliss fuksem ( z powodu wywrotek zawodników przed nim) ukończył na 11 miejscu... Musie jeszcze troche pojeździć... wszystko przed nim wszak ma dopiero 19 lat....

Czekamy na 2 wyścig SBK

Zaskakująco, zamiast Rinaldiego na podium mamy Bassaniego, a to z powodu uderzenia w tyle koło Turczyna, tzn Rinaldi uderzył Topraka i sie wywalił...

Dominacja zwycięskiego Bautiego ogromna, ponad 8 sekund nad Toprakiem, Bassani 18 sekund...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Donnington Park, tradycyjnie premiowani są tu brytyjscy kierowcy, którzy znają ten tor oraz zmienność pogody najlepiej...

Pole Position o mały włos wygrał Rea ( z nowym rekordem toru), potem Bauti i ...Petrux... ale chciałbym dodać, że w końcówce Bauti, mógł pobić nowy rekord toru, ale za szybko w prawy zakret wjechał, i musiał wyjechać w żwir... gdzie się przewrócił i tyle  z tego wyszło...

SuperSporty Bulega z nowym rekordem toru- 1min.29,323 sek, potem Montella i Manzi... ciekawostka cała trójca pobiła rekord jeszcze K. Sofuoglu jeszcze w 2015 roku... no i pomyśleć, że 20 lat temu, Superbiki jeździły tu 1.34 (!)

Co tu dużo gadać nasi wygrali, znaczy Ducati w WSBK i WSSP 😉 hahahhahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Donnington ostatni raz na Ducati  2 wyścig wygrał Carlos Checa w 2011 roku... 12 lat temu hehehe...

Dzisiejszych wyścigów na żywo nie będę oglądać, tylko potem powtórki...ponieważ czeka mnie odprowadzka Marty w stronę Giżycka heheh

W 2 wyścigu Supersportów Superpodium:  3x Ducati - Bulegasss, Montella, Caricasulo

i w 2 wyścigu Superbików: Bauti, Toprak i pierwszy raz na podium Petrux 

I Super się oglądało, ale nadal nie wiemy o stanie zdrowia Syksa i Rinaldiego... Tom wykonał potężny high-side, i jeszcze oberwał motocyklem, a z tyłu Rinaldi potrącony przez kogoś, wyleciał na trawę prosto w leżącą maszynę Syksa, ale po przewrotce widziałem jak siedział i cos pokazywał, Baz jako trzecia ofiara tego incydentu, podleciał do siedzącego Syksa i pokazywał by udzielić mu pomocy... ehhh...mam nadzieję, że nic powaznego....

No i Stoprak okazał się "srak"

Już skomentował widzieliście jak Bautista na prostej mnie wyprzedził, potrzebna jest zmiana przepisów....   a jak wygrywał mistrzostwa w 2021 to jakoś nikt nie walczył o zmianę przepisów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołowiu dołożą Ducatom? Tylko gdzieś na dole owiewki... 

Tutaj w Donnington przeciwnicy Ducati narzucając limity obrotów, zapędzili sami siebie w kozi róg, ponieważ Ducatisti popracowali nad momentem i lepszym wyjściem, i efekt był taki, że Bauti znowu pobił rekord toru....jedyny minus jaki zauważyłem, Ducati zrobił się narowisty jak w 2019...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...