Skocz do zawartości

Jaki motocykl na a2 sport który jest 4 cylidrowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Szukam jakiegoś motocykla na kategorię A2, który ma 4 cylindry. nie ukrywam, że zawsze podobały mi się motocykle sportowe. Wiem, że są takie typu zxr400, ale trudno jest je znaleźć. Pojemność nie gra dla mnie roli, ważne aby mieścił się na kategorie a2. Macie może jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo muszę się spytać, po co chłopie się pchałeś w a2 zamiast pełnego a skoro cena kursu i egzaminu jest taka sama? Nigdy chyba nie pojmę skąd się biorą tacy ludzie. Ja w tamtym roku od razu się zapisałam na a bez rozdrabniania się na jakieś śmieszne kategorie...

A teraz do meritum: Jeżeli chcesz jak napisałeś motocykl czterosuwowy to po prostu patrz w ogłoszeniach czy jest napisane 4t. Czterosuwowy jest np. Junak M11 125 Cafe. Jego atutem jest napewno to, że silnik jest chłodzony cieczą, więc ci się nie przegrzeje w korkach. W dodatku ma dość dużą moc (11 hp). Czterosuwowy i godny polecenia jest też Keeway RKF 125. Jeżeli chcesz moto ze sportowym wyglądem to właśnie ten Keeway powinien ci przypaść do gustu.

Tylko jak kupujesz 4t to musisz liczyć się z trochę większymi kosztami niż w 2t, dobrze na start wymienić rozrząd (czego w 2t) się nie robi. Jednakże odchodzi ci robienie mieszanek paliwo-olej co jest upierdliwe.

A na przyszłość radzę ci zrobić jednak pełne a, bo ograniczanie się do 125 na dłuższą metę nie ma sensu. Wiem, bo ja się tak ograniczałam latami aż w końcu zaczęło brakować mi mocy.

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, trampolajna napisał:

Standardowo muszę się spytać, po co chłopie się pchałeś w a2 zamiast pełnego a skoro cena kursu i egzaminu jest taka sama? Nigdy chyba nie pojmę skąd się biorą tacy ludzie. Ja w tamtym roku od razu się zapisałam na a bez rozdrabniania się na jakieś śmieszne kategorie...

A teraz do meritum: Jeżeli chcesz jak napisałeś motocykl czterosuwowy to po prostu patrz w ogłoszeniach czy jest napisane 4t. Czterosuwowy jest np. Junak M11 125 Cafe. Jego atutem jest napewno to, że silnik jest chłodzony cieczą, więc ci się nie przegrzeje w korkach. W dodatku ma dość dużą moc (11 hp). Czterosuwowy i godny polecenia jest też Keeway RKF 125. Jeżeli chcesz moto ze sportowym wyglądem to właśnie ten Keeway powinien ci przypaść do gustu.

Tylko jak kupujesz 4t to musisz liczyć się z trochę większymi kosztami niż w 2t, dobrze na start wymienić rozrząd (czego w 2t) się nie robi. Jednakże odchodzi ci robienie mieszanek paliwo-olej co jest upierdliwe.

A na przyszłość radzę ci zrobić jednak pełne a, bo ograniczanie się do 125 na dłuższą metę nie ma sensu. Wiem, bo ja się tak ograniczałam latami aż w końcu zaczęło brakować mi mocy.


Weź no trochę dyskretniej trolluj bo za dużo trollingu w jednym poście, z grubej rury poszło i za mocno rzuca się w oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi lecz nie chodzi mi ogólnie o to czy jest dwusuw czy czterosuw. Tylko chodzi mi o cylidry np nowa ninja 300 jest 4t ale jest dwucylidrowa. a mi chodzi o motocykl czterocylidrowy. Druga sprawa jest taka, że ograniczyłem się do takiej kategorii z powodu mojego wieku, chciałem jak najszybciej zacząć bo jest to moje marzenie, ogólnie kategoria a2 to nie jest do 125 tylko do 35kw, oraz motocykle do 70kw jeśli są zblokowane do 35kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Qadrat napisał:

Weź no trochę dyskretniej trolluj bo za dużo trollingu w jednym poście, z grubej rury poszło i za mocno rzuca się w oczy...

gdzie ty tu chłopie widzisz trolling???

24 minuty temu, Andrew112 napisał:

Rozumiem o co Ci chodzi lecz nie chodzi mi ogólnie o to czy jest dwusuw czy czterosuw. Tylko chodzi mi o cylidry np nowa ninja 300 jest 4t ale jest dwucylidrowa. a mi chodzi o motocykl czterocylidrowy. Druga sprawa jest taka, że ograniczyłem się do takiej kategorii z powodu mojego wieku, chciałem jak najszybciej zacząć bo jest to moje marzenie, ogólnie kategoria a2 to nie jest do 125 tylko do 35kw, oraz motocykle do 70kw jeśli są zblokowane do 35kw

Uuuu sorka. Przeczytałam, że chodzi ci o czterosuw a nie cztery cylindry. W takim razie ten M11 Cafe odpada, bo tam są dwa cylindry. Ogólnie powodzenia w szukaniu, sama wiem jak ciężko jest kupić dobry motocykl

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, trampolajna napisał:

1. Standardowo muszę się spytać, po co chłopie się pchałeś w a2 zamiast pełnego a skoro cena kursu i egzaminu jest taka sama? Nigdy chyba nie pojmę skąd się biorą tacy ludzie. Ja w tamtym roku od razu się zapisałam na a bez rozdrabniania się na jakieś śmieszne kategorie...

3. A teraz do meritum: Jeżeli chcesz jak napisałeś motocykl czterosuwowy to po prostu patrz w ogłoszeniach czy jest napisane 4t. Czterosuwowy jest np. Junak M11 125 Cafe.

4. Jego atutem jest napewno to, że silnik jest chłodzony cieczą, więc ci się nie przegrzeje w korkach. W dodatku ma dość dużą moc (11 hp).

5. Czterosuwowy i godny polecenia jest też Keeway RKF 125.

6. Jeżeli chcesz moto ze sportowym wyglądem to właśnie ten Keeway powinien ci przypaść do gustu.

7. Jednakże odchodzi ci robienie mieszanek paliwo-olej co jest upierdliwe.

8. A na przyszłość radzę ci zrobić jednak pełne

9. a, bo ograniczanie się do 125 na dłuższą metę nie ma sensu.

10. Wiem, bo ja się tak ograniczałam latami aż w końcu zaczęło brakować mi mocy.

1. PaczPan, motocyklistka pelna gembom sie odezwala ! A TY czemu jezdzisz smietnikowatym Junakiem tureckiej ( czy innej ) produkcji ?  a nie jakims innym potworkiem ? 

Moze dla tego, ze nie ogarniasz tematu i poprostu skorzystalas z mozliwosci, ze prawo dalo Ci mozliwosc smigania 125 - tka na kategorie PJ klasy ! B ! 

2. Dlaczego robi " A2 " a nie " A " ?

Moze dlatego, ze jest w przedziale wiekowym miedzxy 18 a 20 lat ? 

Byla bys bardziej ogarnieta, bys wiedziala, a ze siem ni znosz, to ni wisz ! 🤣

3. Ooooooooooooooooooooo, EXPERTKA SIEM ODEZWALA !  !  !  Moze zanim zaczniesz dawac profesnonalne rady, to naumij sie terminologi ! Kumasz roznice miedzy 4 sowem a 4 cylindrami ? 

Chlopak pyta o 4 cylindry a Ty z 4 sowem wyskakujesz jak Filip z konopi !

4. Kto nakladl Ci pod wlosy, ze silnik chlodzony ciecza sie nie przegrzeje ? Jest dokladnie na odwrot, nie przegrzeje sie silnik dwu sowowy. Problematyczna jest co najwyzej praca silnika na postoju.

5. Godny polecenia, hmmmmmmm, przez kogo ? Przez Ciebie, no wez sie nie osmieszaj, zamiast pisac pierdöly, lepiej czytaj forum albo wikipedie  historyczna ! 

6. Sportowy wyglad ma sie do sportu jak wol roboczy do konnych wyscigow, ale to juz szczegol ! 

7. W dobrym a co wazniejsze w sprawnym technicznie motocyklu jest pojemnik i samoczynny ( po polskiemu to chyba albo dozownik albo podajnik oleju ) , wiec mieszanie odpada. Inna bajka jest, ze gdy ten padnie to silnik jest PUT i Korbowod.....

8. Wiec moze pojdz za wlasna rada i zrob to pelne.......🤣

9. Dla kogo niema sensu ? Znam cala mase ludzi ktorzy skorzystali z nowego prawa i wcale nie zamierzaja robic pelnej kategori, bo aby z punktu A do B dojechac do pracy, czy po bulki nie trzeba kupowac Hayabusa'y ! 

10. Jak brakuje techniki, to i mocy brakuje !  🤣

🙂

5 godzin temu, Qadrat napisał:

ZXR400, ZZR400, CBR400 to już raczej białe kruki.

Rozejrzyj się za CBR650, zablokowana idealnie mieści się w zakresie A2.

Biale kruki to raz, a ich canypowalaja na kolana ! 

Qadrat, ile KM ma CBR 650 - tka, niepamietam a szkac mi sie nie chce. CBR 600 F byla naprawde zajefajnym motocyklem, ale ta miala 107 KM.

 

5 godzin temu, trampolajna napisał:

gdzie ty tu chłopie widzisz trolling???

Cala Twoja tworczsc to jeden wielki trolling ! 

 

🙂

6 godzin temu, Andrew112 napisał:

Witam wszystkich. 

Szukam jakiegoś motocykla na kategorię A2, który ma 4 cylindry. nie ukrywam, że zawsze podobały mi się motocykle sportowe. Wiem, że są takie typu zxr400, ale trudno jest je znaleźć. Pojemność nie gra dla mnie roli, ważne aby mieścił się na kategorie a2. Macie może jakieś propozycje?

Standardowo nasowaja mi sie dwa motocykle

 

Yamaha XJ czy to 600 czy to 6 ktora ma 78 KM, wiec spokojnie lapie sie na A2

Honda Hornet, ale musisz dokladnie sprawdzic, do ktorego roku produkowano ja w wersji 95 KM, ja niestety nie pamietam, a szukac mi sie po prostu nie chce.

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrew112 napisał:

Widziałem ją i patrzyłem lecz szukam troche czegoś tańszego

Szkoda zachodu, nie beduie Cie najprawdopodobniej stac aby jakakolwiek z nich utrzymac w dobrym stanie, ceny samych motocykli powalaja na kolana, czesci zamienne rowniez ! 

Szef ma Kawe, od lat stoi i cieszy jedynie oko. Kupil dla swojej zony, ktora zaprzestala w pewnym momencie jazdy, sporadycznie bierze ja do Poznania na tor.

 

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ograniczasz się koniecznie do 4 cylindrów bo w ostatnich latach chyba każdy producent dorzucił do swojej oferty sporty o pojemnościach 300 ccm. CBR300, R3, Ninja 300 czy RC390. Tylko tam masz albo silniki typu twin albo singiel jak w KTM. Ale podobno na torze bardzo fajnie się tym jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ks-rider napisał:

 Ooooooooooooooooooooo, EXPERTKA SIEM ODEZWALA !  !  !  Moze zanim zaczniesz dawac profesnonalne rady, to naumij sie terminologi ! Kumasz roznice miedzy 4 sowem a 4 cylindrami ? 

Moze trzeba to obrazkowo kolezance wytlumaczyc !

Czterosowowy silnik to takie cos ! Historia pojazdów samochodowych

Cztero cylindrowy silnik to takie cos ! 3.jpg.5144fb08f00af2f00495bbc4d14e26df.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Taurus 61 napisał:

Moze trzeba to obrazkowo kolezance wytlumaczyc !

Czterosowowy silnik to takie cos ! Historia pojazdów samochodowych

Cztero cylindrowy silnik to takie cos ! 3.jpg.5144fb08f00af2f00495bbc4d14e26df.jpg

 

Ojtam, ojtam, wstawiles 4 suwa o dwoch cylindrach 🤣 po dwa gazniki na cylinder 🤣  i po dwa kolektory na wydech  🤣 wielkie hallo !  🤣

 

Zaraz wejdzie, i powie, ze masz urodzic dziecko  🤣  a jak nie umisz, to nie wypowiadaj sie   🤣

 

Ale co my wszyscy wiemy o zyciu sexualnym zab ?  🤣 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ks-rider napisał:

Ojtam, ojtam, wstawiles 4 suwa o dwoch cylindrach 🤣 po dwa gazniki na cylinder 🤣  i po dwa kolektory na wydech  🤣 wielkie hallo !  🤣

Hi hi hi.A Ty tez nie doinformowany 🤣Nie wspomniales o gumowych panewkach na wale korbowym🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja juz slepy jestem i tych panewek nie widze 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...