Skocz do zawartości

Szosowy turystyk - Honda NT1100 czy Suzuki GSC 1000GT czy?


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

chciałbym kupić motocykl turystyczny (mam 192cm), którego przeznaczeniem będą dalekie podróże, w górach/dolinach/równinach, z kuframi i pasażerem (którego komfort ma duże znaczeni, więc kufer centralny (oparcie) będzie chyba dużym atutem)).. Ale dojazd do pracy też powinien zapewnić (czyli ruch w mieście, korkach).
Zastanawiam się nad Hondą NT1100, Suzuki GSX-1000GT lub Yamaha Tracer 9 GT.
Honda ma 102HP - dwu cylindrowy, 1000cm3, czy to wystarczy aby sprawnie się poruszać (kufry, pasażer), czy nie mamy już zapasu mocy. Z kolei przy pochylaniu na zakrętach podobno sypia się iskry z podnóżek.

Plusem może być android auto, niskie spalanie, komfortowa pozycja dla kierowcy i pasażera..

Suzuki GSX-1000GT, tutaj mocy nie zabraknie 150HP - 4 cylindry, 1000cm3, przy pochylaniu też nic nam nie grozi. Ale czy to nie jest już zbyt za dużo sportu? Czy ten silnik nie jest zbyt wysilony na dalekie trasy?

Yamaha Tracer 9 GT - 115HP, 3 cylindry i 900cm3. Może to taki kompromis pomiędzy dwoma powyższymi?

Jest jeszcze Kawasaki Ninja 1000SX...

 

Edytowane przez Artz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam na co dzień do czynienia z bmw r1250rt - prawdę mówiąc jestem pod wrażeniem łatwości i poprawności prowadzenia również w ciasnych manewrach

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozważasz nowe sprzęty - jeśli masz możliwość to udaj się do salonów i zrób jazdę testową na każdym z nich. Porównujesz motocykle o różnych mocach i przede wszystkim różnych typach silników, których charakterystyka oddawania mocy jest zupełnie odmienna. Dla mnie np. w turystycznej jeździe bardzo liczy się aby silnik max moc i moment oddawał przy dość niskich obrotach dlatego ja bym postawił na NT1100. 

Wspomniany wyżej R1250 RT to już dla mnie by był złoty środek na tle sprzętów, które wymieniłeś - ale cena w porównaniu do japońskiej konkurencji to po prostu kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda R1250 RT jest może być tutaj wzorem ale cena ponad 100tyś zł. A używane albo z 2005r z przebiegiem ~70tyś km.

W pierwszej kolejności jazdy próbne, sprawdzę jak te maszyny się prowadzą.

 

Ale ta Yamaha FJR 1300 na prawdę też mnie zainteresowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artz napisał:

Ale ta Yamaha FJR 1300 na prawdę też mnie zainteresowała.

Nie wiem jaki modell (rocznik) ciebie ewentualnie interesuje.Do roku 2015 produkowano fjr z 5cio biegowa skrzynia , a od 2016 sa 6cio biegowe.W praktyce dosc istotna rzecz.Przy twoim wzroscie podnozki kierownika "moga" okazac sie nie co za wysoko co przy dluzszych przelotach moze byc troche meczace. W moim przypadku przy moim wzroscie 190cm nie byla to "obtymalna" pozycja , no ale obnizyc podnozki tez mozna , i sprawa zalatwiona.A tak po za tym nie bylo  na co "narzekac"😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kawa  jeszcze gtr 1400 produkowala  to wspomnialbym o niej.Lokomotywa godna polecenia.Z tego co wiem produkowana byla  od  2007 do 2016

Za chwile bedzie,kazdy chwali swoje 😄 ale tak nie jest.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 09:44, Artz napisał:

Czytałem że bardzo brakowało tego biegu w starszych wersjach.

mnie tez brakowalo 6 biegu 😄 wspomniana wyzej Versys , tez godna polecenia maszyna , zwlaszcza jesli sie ma taki wzrost jak Ty.Wspomnian przez ciebie h2 sx tez niczego sobie , jednak ochrona przed wiatrem  , deszczem dla kierownika przecietnego wzrostu (ca.175cm.)  jest dosc skromna .O pasazerce nie wspomne.Pod tym wzgledem bezkonkurecyjny jest Bmw R 1250 RT , Yamaha FJR 1300 no i juz nie produkowana GTR

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...