Skocz do zawartości

Kawasaki GPZ600 a silnik GPX600


Metallen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nabyłem wiekowy motocykl kawasaki GPZ 600R wiem że jest wadliwy rozrząd i zawory ale ten rocznik i kompletność mnie przekonała. Ukrytą wadą jest ułamane gniazdo ośki/wałka zmiany biegów próba spawania nie powiodła się. Teraz albo wymiana bloku silnika co jest kompletnie nie opłacalne. Albo kupić drugi silnik. Do GPZ 600 jeszcze nie znalazłem a myślałem nad wstawieniem do GPZ od GPX600 wyglądają na identyczne czy ktoś zna temat jest to możliwe? Gdy kupię blok silnika to podzespoły gaźniki itd. będą normalnie pasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego "oczywiście różne"? wg mnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że kawasaki "projektując" gpx-a zostawiło identyczny blok silnika

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stefan Kowalski napisał:

Obecnie na olx jest chyba 9 silników do GPZ 600 w całości lub na części.

Zatytułowanych GPX/GPZ przez weekend nie dodzwoniłem się zbytnio jak już mam kupić silnik to wolę od handlarza z gwarancją niż od osoby prywatnej bo będzie ryzyko że kupię kolejny szrot jak mój obecnie drugi GPZ również ułamany karter w jednym brak ciśnienia drugi z rozsypaną głowicą itd..

22 godziny temu, konrad1f napisał:

dlaczego "oczywiście różne"? wg mnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że kawasaki "projektując" gpx-a zostawiło identyczny blok silnika

Ze zdjęć blok wygląda na identyczny, tylko silniki w sprzedaży są w większości same słupki i musiałbym przełożyć swoje podzespoły tylko czy to będzie współgrało...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/9/2022 at 5:56 PM, konrad1f said:

dlaczego "oczywiście różne"? wg mnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że kawasaki "projektując" gpx-a zostawiło identyczny blok silnika

Zeby to sprawdzic trzeba sprawdzic czy karter ma identyczny numer czesci zamiennej, ja sie dowiedzialem z forum GPZ ze sa roznice. Jesli autor tematu chce ryzykowac swoje pieniadze to jego wolna wola. Poza tym nie ma przymusu kupowania w Polsce, pod tym wzgledem caly swiat stoi otworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...